Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moja pasja i tęsknota za wolnością

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moja pasja i tęsknota za wolnością

Aleksandra 08:31, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
A oto taras i nasze małe ciurkadełko

____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 08:33, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Widok na taras:
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 08:35, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
I widok z tarasu:

____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 08:39, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Dzięki Ogrodowisku zakochałam się w hortensjach - mam:
Limelight (posadzona tydzień temu, więc mam nadzieję, że za kilka lat będzię taka ładna jak u niektórych z Was) :

Zamierzam jednak wykopać tę pęcherznicę złotą, która jest za limką i zostawić tylkę pęcherznicę czerwoną, aby był ładny kontrast
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 08:41, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Oto mój Phantom - zakupiony na zielongórskiej gieldzie 2 tygodnie temu - ale już teraz jestem nim zauroczona - mimo ogromnej ulewy dzisiejszej nocy kwiaty się tak mocno nie pokłądają i myślę, że w nastepnym roku będą jeszcze mocniejsze:
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 08:43, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Oto przekwitająca Anabellka: niestety tak jak Danusia, przestałam być jej miłośniczką, ze względu na jej szybkie przekiwtanie i kładzące się łodygi:
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 08:53, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
A teraz chciałabym Wszystkie Mądre Ogrodowe Głowy prosić o radę, w jaki sposób mogłabym zmniejszyć chaos na tych oto zakątkach - niestety ja jako laik ogrodowy powsadzałam rośliny, które mi się kiedyś podobały, nie mając wiedzy, co z czym sie komponuje, co z czym pasuje kolorystycznie, jak będzie wyglądała dana kompozycja w przyszłości. Moim zdaniem zrobił się chaos, brak harmonii i konsekwencji kolorystycznej i niestety nie jestem z tych rabat zadowolona, dlatego proszę Was o momoc, mamy z mężem wprawę w przesadzaniu roślin, więc byłabym wdzięczna za Wasze podpowiedzi Może przesadzić coś z jakiegoś innego zakątka... Może coś wysadzić z tych?

Niestety chyba posadziliśmy za dużo gatunków bez wiedzy ogrodniczej i teraz razi mnie ten bałagan

____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 08:56, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Tutaj też mi coś nie gra Za dużo, za kolorowo, za bardzo chaotycznie
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 08:57, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
A obie te rabaty są połączone tą oto poniżej, gdzie też mi coś nie pasuje Prosze o porady
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 08:59, 05 sie 2014


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Danusi ogród jest dla mnie niedoścignionym marzeniem, podoba mi się Twoja konsekwencja w doborze gatunków i kolorystyki, najchętniej poprzesadzałabym wszystkie kolory i postwaiła na zieleń i biel. Dzisiaj mają przyjść 4 szt hortensji Silver Dollar, czy macie może pomysły, gdzie najładniej by się komponowały?
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies