Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moja pasja i tęsknota za wolnością

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moja pasja i tęsknota za wolnością

Aleksandra 12:27, 16 kwi 2012


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Witam serdecznie,

juz od dłuższego czasu czytam Wasze posty. oglądam zdjęcia urokliwych ogrodów i równiż chciałabym pokazać swój skrawek na ziemii Zapraszam do oglądania i chetnie posłucham Waszych komentarzy
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 12:32, 16 kwi 2012


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Moimi ulubionymi kwiatami są:
tulipany, begonie bulwiaste, begonie wieczniekwitnace, aksamitki i oczywiście róże w każdej postaci))

Moimi ulubionymi roslinami są bukszpany - niestety po tej zimie musieliśmy prawie wszystkie wykopać i wymienić, ponieważ weszła w nie jakaś zaraza i zostały same uschłe galązki ((

Nasz ogród powstaje od 2009 r. i cały czas się zmienia. Jestem wielką miłośniczką Gardenarium i Ogrodowiska i nie ukrywam, że do kilku pomysłów zostałam zainspirowana - niestety ponieważ oboje z mężem jesteśmy amatorami i nie korzystalismy nigdy z żadnej fachowej pomocy pewnie kilka zakątków możnabyłoby ulepszyć
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Aleksandra 13:03, 16 kwi 2012


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
A oto jeden z moich dwóch stróżów ogrodowych



A tu stróże w komplecie



____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
wanda7 13:07, 16 kwi 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Witaj, OLU, piękny, uporządkowany jest twój ogród. Wydaje mi się, że gdzieś go już widziałam.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Aleksandra 13:11, 16 kwi 2012


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Witam Wando, dziękuję za miłe słowa - nie, zdjęcia mojego ogrodu pierwszy raz są w internecie i nigdy ich wcześniej nie pokazywałam, ale ogród stał się naszą pasją i cały czas szukam inspiracji na różnych stronach i tak właśnie trafiłam tutaj
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
monteverde 13:27, 16 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Ola, nie dziwię się ,że chciałaś pokazać swój ładny ogród, jest co oglądać pieski też milutkie, ale mnie denerwuje w tym Twoim ładnym ogrodzie ta butla gazowa, osłoniłabym ja jakimś żywopłotem, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Aleksandra 13:38, 16 kwi 2012


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Dziękuję, niestety przy tej nieszczesnej butli nic nie chce za bardzo rosnąc, mam z dwóch stron posadzone berberysy i są baaardzo marne. Musiałby to byc jakiś wysoki żywopłot... Posadziłam winobluszcz trójkalpowy, niestety cały przemarzł, ale jestem gotowa na jakieś propozycje, chętnie skorzystam - bo ta butla też mnie wytraca z równowagi
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
Gardenarium 13:56, 16 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj,

Ogród bardzo zadbany widać Waszą rękę czuwającą nad detalami, kamyczki, obrzeża, równiutko i czysto wszedzie. Mnóstwo roboty robicie i to się chwali. Może butlę ekranem z cisa wysokim osłonić?

Masz pieski o których myślę, żeby mieć, robiłam już rozeznanie - to Phalene? czy Papillon?
Może będziesz miała małe?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aleksandra 14:33, 16 kwi 2012


Dołączył: 16 kwi 2012
Posty: 45
Witaj Danusiu, twoje słowa są dla mnie WIELKIM ZASZCZYTEM - bardzo dziękuję, ponieważ to właśnie Twój Ogród pokazany po raz pierwszy w programie Maja w Ogrodzie (i inne Twoje realizacje) tak mnie zauroczył, że mój zakątek stał się dla mnie wielką pasją a Twoje projekty niedoścignionym marzeniem

oj tak roboty jest baaardzo dużo, szczególnie teraz, wiosną, strzyżenie, przycinanie, przesadzanie itp., ale na efekty tych prac warto czekać

Pieski to rasa PAPILLON - kontynentalny spaniel miniaturowy - są to typowe francuskie pieski ten mniejszy Manrique Cesar (Monti) jest po bardzo utytuowanym tatusiu i sam osiągał bardzo dobre wyniki wystawowe - szczeniaków nie będę miała, ponieważ w domu mam dwa samce O dopusczeniu do jakieś ładnej suczki oczywiście myślę, ale jakoś trudno mi się z tym zebrać Pieski są cudne i sama miałabym ochotę na powiększenie mojej małej psiarni Monti jest otwarty na propozycje, jeżeli się jakaś natrafi to chetnie dam Ci znać

No właśnie o ogrodzie i moich psiakach mogłabym godzinami... A jeżeli chodzi o te cisy to myślę, że to bardzo dobry pomysł - dziękuję.
____________________
Monti - Ogród- moja pasja i tęsknota za wolnością
motylla 14:39, 16 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Piękny ogródek i mnóstwo włożonej pracy - gratuluję
____________________
Małgosia - Na okrągło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies