Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

ogrodniczek 13:52, 10 wrz 2014

Dołączył: 04 sie 2014
Posty: 8
Ja też sypie Florovitem jesiennym do trawników, moim zdaniem jest bardzo dobry.
arturo 20:54, 19 wrz 2014


Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 17
Witam miałem na trawie duży basen gumowy i jak go złożyłem to niestety było pod nim gnojowisko i zgnita trawa, wszystko delikatnie przekopałem zrobiłem dosiewkę i jestem już po pierwszym koszenie trawa ładnie się rozkrzewia. Moje pytanie brzmi czy dać nawóz jesienny do tak młodego kawłka trawnika, czy przekopana ziemia z przegnitą trawa w zupełności mu wystarczy na ten rok. Mam nawóz jesienny z yary. Czy można wypalić trawe nawozem jesiennym tak jak jest to w przypadku przenawożenia nawozem azotowym?
gemciu83 21:11, 19 wrz 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Ile ten 'nowy' trawnik ma tygodni ?
Spalić możesz każdym nawozem jeśli dawkę przekroczysz. Jeżeli ten Twój jesienny ma 5% N, a dasz 100kg na 100-200m kw to wypalisz dziurę.

____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
arturo 14:47, 25 wrz 2014


Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 17
5 tygodni? to nawozić czy nie?
Gardenarium 19:18, 25 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, teraz nie ma potrzeby, zima idzie, zrobisz to na wiosnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
arturo 18:00, 16 lut 2015


Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 17
Danusia polecasz na start saletrę wapniową tylko jaką bo z samej yary są 3 rodzaję (calcinit,borowana,tropicote?), kiedy ją sypać początek kwietnia będzie ok? Ile jej dac na metr kwadratowy? Po saletrze po około 3-4 tyg z tego co wyczytałem na forum hydrocomplex z yary? Tylko ile na metr kwadratowy, gdzieś wyżej było napisane 1,5 kg na 100 metrów czy to nie za mało?

Czy tą saletrą mogę też sypnąc na start po iglaki, czy lepiej odrazu hydrocomplexem? Z góry dziękuje. Pozdrawiam
Gardenarium 19:55, 16 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dawki poczytaj na opakowaniu, każdy producent podaje inaczej. Nie wiem jakiej firmy sypię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 16:55, 17 lut 2015

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
arturo - dlaczego chcesz saletrę wapniową stosować ?
Przecież jeśli masz kwaśne pH to lepiej podać wapno/dolomit.
Gdy przyjdzie czas rozpędu dla trawników i iglaków to saletra amonowa lub nawóz Grassofosca lub salmag.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
arturo 13:27, 19 lut 2015


Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 17
Przeczytałem całe 15 stron na forum, odnośnie nawożenia trawnika i Danusia zaleca na star saletrę wapniową, a potem hydrocomplex z yary. To co lepiej w końcu na start wapniową czy amonową?
Gardenarium 19:28, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja na swoich trawnikach u klientów stosuję saletrę wapniową jako pierwszy nawóz po wertykulacji. U siebie stosuję kompost, posypywanie, potem przegrabiam. Poza tym ja mam cień, to trudna sprawa.

Saletra jako że jest bardzo łatwo rozpuszczalna i szybko działa, dostarcza także azot na start.

Poczytaj o nim.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Azotan_wapnia

Jaką masz glebę ja nie wiem ani jaki odczyn pH.

Tu masz jeszcze z borem http://www.farma-malecki.pl/index.php?p556,saletra-wapniowa-borowana-nitrabor-25-kg-ogolne-zastosowanie-common-application

Tu masz o saletrze amonowej http://pl.wikipedia.org/wiki/Azotan_amonu

Używaj co chcesz, ja nie zmuszam nikogo do stosowania saletry wapniowej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies