Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

clarkkent 07:12, 09 maj 2014

Dołączył: 27 maj 2013
Posty: 6
Ufff juz myslalem ze to jakas choroba zaatakowala mojego tulipanowca dziekuje za wyczerpujaca informacje, a powiedz mi jeszcze czym ten porost zwalczyc bo wizualnie to nie wyglada za dobrze, zwlaszcza ze to drzewo jest wyeksponowane na srodku trawnika i od razu rzuca sie w oczy.
emila 12:22, 09 maj 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
co się dzieje z moim klonem. Historia jak co roku. Na mszyce grasujące już popsikałam.Czemu młode listki się zwijają i wyglądają jak by miały opaść, czy to jakaś choroba grzybowa.Co poradzić.



____________________
Ogród nasz
Mazan 14:00, 09 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Clarkkent, są różne próby pozbywania się porostów. Oprócz chemii widziałem już opaski z blaszki miedzianej, oraz - w nadziei, że będzie szybciej - opryski miedzianem. Na ile skuteczne nie wiem.
Wiem, że porosty sygnalizują złą kondycję rośliny, którą można uratować likwidując zagrożenie chorobowe lub szkodnika, ale najczęściej jest to choroba fizjologiczna /niedobory składników, niewłaściwe pH, itd/.
Emila - choroby tu jeszcze nie widać, ale efekty działania szkodników - tak. Oprócz wzmiankowanych mszyc jest także tutkarz, a być może i inne zjadające liście.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
emila 14:56, 09 maj 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
tutkarz co to jest? już wiem google , kurcze nie widziałam żadnego tutkania hihi na moim krzaku, ale dzisiaj się przyjrzę
____________________
Ogród nasz
emila 09:44, 11 maj 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
okazuje sie że śliwy wyglądają podobnie, trosze poskręcane liście, i po wczorajszych oględzinach wyszło, że przymrozek zrobił swoje.
____________________
Ogród nasz
Michal75 14:31, 12 maj 2014

Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 3
Witam, mam prośbę w ocenie co dzieje się z moją daglezją - drzewo było wsadzone 3 lata temu, w zeszłym roku było wszystko ok, miało ładne przyrosty a w tym w ogóle nie ruszyło, co widać w zestawieniu z drzewem obok. Na igłach pojawiły się brązowo-czerwone plamy, niektóre igły opadają. Ziemia jest u nas ciężka gliniasta, od dłuższego czasu wilgotna.
W necie znalazłem że to osódka sosny, było pryskane miesiąc temu, ale na razie nie widać poprawy. Na wisnę sypałem też nawozem przeciwko brązowieniu igieł.

Pomóżcie proszę- szkoda by było takiego fajnego drzewka.

Mazan 20:06, 12 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Fotografie pokazują czerwoną plamistość igieł. Grzyb atakuje sosny, daglezje, modrzewie i świerki. Zwalczać należy preparatami miedziowymi. Ochorobie poczytaj w internecie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kasya 10:55, 15 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
witam, bardzo prosze o pomoc w identyfikacji chorob 3 roslin

3 tyg tem posadzona morelka, ledwo wypuscila listki i juz choruje



stewartia, zmiany na szczytowym pedzie



i kruszyna fine line, tez posadzona ok 3 tyg temu, nie wiem co to jest co pojawilo sie na lisciach

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
AnnDab 15:04, 15 maj 2014


Dołączył: 15 maj 2014
Posty: 3
Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu, dziurawe liscie są na sliwie, czeresni i jablonkach, udalo mi się tez napotkać gąsienice na jednej z jabłonek, ale nie wiem czy to ona jest sprawcą dziur w lisciach na wszystkich drzewkach.
AnnDab 15:06, 15 maj 2014


Dołączył: 15 maj 2014
Posty: 3




Zdjecia do poprzedniego postu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies