Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ginger

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ginger

Ginger 18:11, 07 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Witam, serdeczne postanowiłam się ujawnić bo zaczęłam mieć wyrzuty sumienia przez to codzienne podglądanie Waszych ogrodów. Moja historia z Ogrodowiskiem zaczęła się tak jak pewnie wielu z Was czyli poszukiwałam inf. jak ciąć iglaki żeby nie zrobić im krzywdy i nagle eureka weszłam do ogrodu Danusi i nie mogłam wyjść bo jak z niego wyjść jak on taki piękny. Spędziłam cały dzień na czytaniu wątków odwiedziłam ogród Dominiki i ogród Marzeny2007 i tak już je odwiedzam oczywiście wirtualnie codziennie bo są niesamowite.

Historia mojego ogródka a raczej ogródka Ginger bo tak ma na imię piesek który z nami mieszka( ogród niby domowników ale pies wykopuje roślinki które mu chyba przeszkadzają lub może ma zmysł estetyki i stwierdza że Pani jest bez ogrodowego gustu) jest taka: 4 lata temu staliśmy się właścicielami domu do remontu i hmmm ogródka , a raczej ziemi na której stał dom bo do ogródka było daaaaaallllleeeekkko chwasty były wyższe niż ja i nawet nie wiedziałam dokąd sięga działka bo nic nie było widać oprócz tych mega chwaściorów. Jak już działkę było widać w całej okazałości i ziemia nadawała się do sadzenia czegokolwiek kupiłam tuje i cyprysy, żeby posadzić je w okół działki i wysiałam trawę i to miał być koniec moich poczynań ogrodowych ale.... polubiłam to ja która nawet kaktusa potrafiłam zasuszyć polubiłam prace ziemne . Chociaż jak patrze na wasze ogrody to wstyd mi że ja nie mam nawet ciut ładnie . Oto moje włości:

____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
weronika77 18:23, 07 maj 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Ładne skręcone iglaczki i japoński mosteczek.
(Możesz dodać podpis w swoim profilu, kopiując nazwę ogrodu). Pozdrawiam!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
eliza3 18:31, 07 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witaj Ginger, ja nie mam jeszcze swojego wątku, ale ponieważ tu bywam to chyba mogę Cię przywitać? Jak myślisz? Po mostku przeszłam, na ławeczce usiadłam, a teraz kwiatki bym pooglądała, więc czekam na zdjęcia. Pozdrawiam
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Ginger 18:42, 07 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Wow , witam Weroniko jak szybciutko ktoś się odezwał też bywam w Twoim ogrodzie jest klimatyczny i piękny. Cieszę się że podobają Ci się moje iglaczki bo właśnie ich nie chciałam skrzywdzić robiąc "wycinanki" i w sumie dzięki nim trafiłam na ogrodowisko. W sumie jak sięgam pamięcią to najpierw cięłam a później pojawiły się wyrzuty czy to dobry termin i zaczęłam szukać ale ja już tak mam najpierw robię później myślę. No właśnie z tym podpisem to mam problem bo ja na forum taka raczkująca. Podglądacz to ze mnie dobry ale coś swojego to już ciężko już wątek pomogła mi założyć Dominika ale jak ten podpis dodać to nie wiem.
A mostek to jeden z elementów architektury ogrodowej który pojawia się w ogrodzie do towarzystwa ma studnie i wiatraczek lubię elementy drewna w ogrodzie. Mostek prowadzi na żwirowy placyk tzw. kącik wypoczynkowy jest tam usytuowany grill, w okół tego placyku posadzone są miscanthy sinensis teraz ich nie widać ale mam nadzieje, że urosną i stworzą szumiący kącik, pomiędzy trawkami są sadzonki a raczej sadzoneczki floksów skrzydlastych które uwielbiam.
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Gardenarium 18:43, 07 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podobny mostek jest tutaj, wzoruj się na tym ogrodzie, bo jest piękny

http://www.ogrodowisko.pl/watek/944-ogrod-z-czerwonym-mostkiem

Witaj w naszym gronie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 19:02, 07 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj! Też mi się ten mostek skojarzył z ogrodem Kaisi
Masz miskanty, to już dobry początek ogrodowiskowy
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Ginger 19:03, 07 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Witaj Eliza3 kwiatki hmmmm to może być problem bo za wyjątkiem floksów i kilku kwiatuszków azalii nic się jeszcze nie pojawia tak w ogóle to mam niewiele kwitnących roślin tzn już kilka się pojawiło , ale to świeżaki więc jeszcze muszę poczekać na kwitnienie.
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Ginger 19:08, 07 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
I justi i sama szefowa !!!!!!!!!!!! Witam Widziałam mostek Kasi i nawet się uśmiechnęłam że nie jest tak źle z tym moim gustem ogrodnika bo mostek mam już 3 rok a wtedy nie znałam ogrodowiska i w sumie ogrodu też teraz dopiero poznaje moje rośliny a one chyba mnie polubiły bo rosną
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
eliza3 19:10, 07 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
poczekam poczekam, ogrodnictwo wszak uczy cierpliwości
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Ginger 19:16, 07 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Jeszcze kilka fotek, żebyście mogli lepiej poznać ogródek:

Powojnik :
Przepraszam za jakość zdjęć ale to zdjęcia robione telefonem .
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies