Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

Pokaż wątki Pokaż posty

Magnolie (Magnolia) różne gatunki i odmiany

katel 14:09, 05 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Asiu Gienie przepiękna - niesamowity ma ten kolor .

Było trochę czasu na pracę i zamiast przy komputerze to w ogrodzie siedziałam.
Najpierw fotki z cięcia Iolanthe z zeszłego roku było już trochę późno 9czerwca 2018
(drugie drzewo to dereń kiecisty, magnolia to ta na pierwszej fotce po lewej:

Nie zrobiłam zdjęć tuż przed ale po ścinkach widać że bardzo suptelnie nie było ale w większości to młode przyrosty.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 14:14, 05 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Cięcie Kobus z przed 3 dni:

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 14:23, 05 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Przy okazji poszukiwania zdjęć z cięcia znalazłam zdjęcia Iolanthe która powtórzyła kwitnienie - ciekawe czy byłoby obfitsze gdyby nie była przycięta, kwiatów było kilka.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
MirellaB 12:27, 13 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Adison 20:31, 27 maj 2019


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Czesc czy moglby mi ktos pomoc? Nie wiem co sie dzieje z moja magnolia. Mam ją już trzeci rok wsadzałam kwitnąca, od tej pory nic nie kwitnie a dodatkowo coś pojawiło się na liściach...

____________________
Zmienny ogród Ady
Ewelinae 19:07, 15 wrz 2019

Dołączył: 21 mar 2019
Posty: 15
Czy ktoś mógłby mi pomóc? Niepokoją mnie ciemne liście, które pojawiły się niedawno na mojej magnolii. George Henry Kern, posadzona w kwietniu, pięknie kwitła, później ładne zielone liście i nagle liście ciemnieją, usychają i opadają. Czy to jakaś choroba? Czy po prostu nadchodzi jesień?
adkawi 16:46, 16 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witam.Czy mozna sadzic jeszcze magnolie?Dokłanie chodzi mi o odmiany black tulip i genie
____________________
Adrianna
Toszka 19:20, 21 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesień to najlepszy czas na sadzenie drzew i krzewów. Pamiętaj o przygotowaniu lekko kwaśnego podłoża z dużą ilością kory.

Ewelinae to antraknoza. Jest wątek o chorobach i szkodnikach magnolii (klik)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Ewelinae 14:41, 02 paź 2019

Dołączył: 21 mar 2019
Posty: 15
Toszka, dziękuję pięknie za odpowiedź i link.
Lunarii 09:18, 02 lut 2020

Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 15
Cześć. Mam w jednym miejscu skupione 6 rhododendronów i 12 azalii, robi to wrażenie. Kwitnienie zaczyna się mniej w połowie maja i kończy wczesnym czerwcem. Teraz w drugiej części działki mam placyk, tak z 150-200 m2, w którym planuje posadzić magnolie. Chce użyć odmian białych Alba Superba i Lennei Alba ciemno różowych: Lennei i Susan oraz żółtych/kremowych: Elizabeth i Yellow Lantern. W środku dam ciemno różowe, żeby kontrastowały kolorem z sąsiadującym białym i żółtym. Puki co będą rosły na trawniku, ale z czasem chce żeby to byłą pełnoprawna rabata, pod którą będą rosły rhododendrony. Planuje wczesne: PJM i Cunningham (które powinny kwitnąć razem z magnoliami) oraz późne, które rozpoczynają w czerwcu (jest kilka takich). Plan już mam ale, mam jeszcze kilka dylematów. Magnolie miały by rosnąć nieopodal brzóz pożytecznych. Jak wiadomo brzozy wysysają wilgoć, więc planuje magnolie oddalić o kilka metrów - jak myślicie 5 metrów wystarczy? Mogę dać max 7-8 metrów - tyle starczy na pewno. Jeżeli dam więcej to chce posadzić coś jeszcze pomiędzy magnoliami a pasem brzóz. Dobrze by było to drzewo/drzewa niewysokie, ale nie nieższe od Magnolii oraz żeby poradziło sobie w sąsiedztwie brzóz, ale jednocześnie nie miało agresywnych korzeni, które wpłyną na RH i Magnolie. Jakie gatunek posadzić? Stanowisko półcieniste. Może klon okrągłolisny albo koreański? Będzie rósł 3-3.5 metra od brzóz i 4-.4.5 metra od magnolii. Może jakieś inne niewysokie drzewo liściaste, które spełni oczekiwania? Poradzicie coś?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies