Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysły na wejście do ogródka-przedogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysły na wejście do ogródka-przedogródek

Ewcia88 10:54, 03 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Witam.Chciała bym zabrać się za wstęp do ogródka, ale korzystając z doświadczeń zebranych na forum chciała bym najpierw was poprosić o rady.Plan mam na paprocie, hortensje,wrzosy i wrzoście- brakuje mi w tym zestawieniu zimozielonych

Ta druga rabata początkowo będzie miała 50 cm-pozniej się rozszerza w kształt półkolisty, jak m naszykuje to moge podać dokładne wymiary.Ta już istniejąca ma być powiekszona do szerokości murku.To moja jedyna najbardziej zacieniona czesc ogrodu a podobają mi się też funkie,hosty i żórawki- ale nie potrafie sobie ich wkomponować....
Kamyczki znikną-będzie kora, plastik tez out.Jest tam jedna zielona kulka ale nie mam pojęcia co to-zakupione z 2-3 lata temu w kauflandzie i tak sobie żyje lekko przycinane.Paprocie są duże i są 3- koniecznie muszę je rozsadzić bo się zagłuszają-z tyłu skrzynka gazowa (a więc dostęp raz na rok do spisania potrzebny).Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieje że znajdzie się jakaś dobra dusza
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Ewcia88 12:38, 03 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
A co sądzicie o thuji danica aurea?Jako ten zimozielony?no i wrzosy i wrzosce jak doczytałam raczej nie- za mało słońca.to może żurawki?tylko jakoś nie ogarniam całości a to taki mały kawałeczek dopiero
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Ewcia88 20:10, 03 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
ta rabata po lewej będzie z początku 50 cm,lekko się rozszerza i ma 3,5m dlugosci
obmysliam wersja 1- 3 duże paprocie,pomiedzy 2 hortensje podsadzone żurawkami ( minus brak iglaka na zime) lub 2 te 3 thuje danica tez z hortensjami i żurawkami.co sądzicie??proszę bo mam zamiar się zabrać i prędko zobaczycie efekt przed- po
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Ewcia88 11:18, 04 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
nikt nie doradzi?
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Tess 12:40, 04 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ewcia, potrzebne są jakieś wymiary tego przedogródka. Bez tego trudno cokolwiek radzić.
Ale na początek: płot ma być biały? Mnie się ten pomysł podoba, tylko nie lubię czysto białego (taki ostry, bijący po oczach jest), może jakieś ecru byłoby lepsze? Albo jakiś inny "białopodobny"?

Nie wiem też, czy Ty tam masz dość miejsca na świerk. To duże drzewo będzie, coś o tym wiem Nasadziłam dawno temu małe iglaczki, które teraz są wielkie i nie wiadomo, co z nimi zrobić na tak małej przestrzeni.

Paprocie lubię, ale te, co masz (o ile się nie mylę) to pióropusznik strusi. Zbyt silnie rosnacy na taką rabatke, moim zdaniem. Może - jeśli lubisz paprocie i chcesz je mieć, zastosuj jakąś inną? Choć ja chyba bym nie dawała wcale.
I nie bardzo rozumiem ten trawnik (pewnie dlatego, ze doczytać tekstu nie mogę)
Wchodzimy przez furtkę? Chyba nie, bo to chyba furtka do gospodarczej częsci. Idziemy po chodniku (bo to chyba chodnik ta kratka)? I wchodzimy na ten mimi trawniczek? Nic nie rozumiem.

Daj szersze zdjęcie tej rabatki - tj. całego rogu domu, tak, żeby była ta rabatka z hortensją i ta w lewo od kamienia. No i szkic jakiś też daj.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mille 13:06, 04 lip 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Ja też niestety nie mogę się połapać w planie, bo tekst jest za mały i nieczytelny Podpisuję się pod Teresą, przydałyby się zdjęcia z szerszej perspektywy no i jeszcze raz opis Twojego rysunku.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Ewcia88 15:39, 04 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Dzięki za odpowiedz- myślałam ze może zdjęcie się jakoś powiększa
To jest wejście od strony chodnika, ja mieszkam na dole i mam taką "l-kę" ogródeczek i to jest właśnie wejście i widać od chodnika, postaram o się zrobić lepsze foty i wieczorkiem dam.Na to miejsce jeszcze dwie hortensje grandiflory czekają.Zasugerowałam się paprociami bo Danusi się połączenie spodobało.Na wątku o plackarni macie całość ogródka choć nie ma się czym chwalic, dopiero zaczynam
A świerk fajtycznie taki mega będzię? Koniecznie chciałam "choinkę" mieć ale już się na nią zastanawiam.
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Ewcia88 15:48, 04 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Może teraz coś będzie widać, marna jestem z rysowania, jak mi się uda m namówić dziś na przygotowanie tego kawałka po lewej to dokładniej zmierze,wogóle jezszcze raz zmierze a fotki wieczorem
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Tess 16:30, 04 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Oj, jak Danusi się połączenie paproci z hortensją podoba, to Ty wogóle nie słuchaj, co ja mówię. Ja się nie znam (co niestety widać w moim ogrodzie i w moim wątku). A Danusia wie, co mówi.
Ale gdybym dawała paprocie, to dałabym inne.

A, ja lubię hortensję pnącą, więc pomysł z hortensją mi się podoba (widzisz, jaki ze mnie marny doradca ogrodowy? Akceptuję to co lubię, znam i mam)

Co do "choinki" - świerk duży będzie. Albo szeroki, a też nie masz miejsca. A jaki ten świerk tam masz (bo on chyba już jest)? Rozgarnieta jestem - od tego pytania powinnam zacząć

Nie, na razie przestaję się wypowiadać, bo nie widzę co tam na szkicu napisałaś.
To nie strajk, tylko nie chcę się wygłupić wypowiadając się o czymś, czego nie dowidzę

A czy ja dobrze widzę: masz "studnię na góreczce"?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ewcia88 18:23, 04 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
No paprocie były bo były- dostane od teściowej Danusi się połączenie spodobało ale ulepszyć to na pewno trzeba.Tak jest mam studnie na góreczce też masz? Wieczorkiem odwiedze twój ogródeczek Tess bo teraz przy dziecku na szybko nie chcę- wolę się wieczorami delektować
Hortensje uwielbiam i chce pnącą właśnie za świerkiem
a świerk jest glaudica- tak było na metce czyli pewnie zwykły kłujak wykopać mogę na święta i dać tam co innego ale chciałam choineczkę na dworze na bombki świąteczne
Dzięki za te podpowiedzi, co dwie głowy to nie jedna i zaglądaj Tereso- moja córcia ma tak na drugie imie.pozdrawiam i ide na wykopki pod rabatkę i foty pstrykać
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies