Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe początki Ankie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe początki Ankie

Ankie83 20:29, 05 sie 2012

Dołączył: 12 sie 2011
Posty: 23
Gardenarium napisał(a)
Poprawiłam linki już wchodzą

Witaj Danusiu i dziękuje za pomoc gapa ze mnie hihihihi
A czy masz może dla mnie jakiś pomysł na front domu, co byś u mnie widziała ? Bo ja się ciągle gubię w tym temacie...
____________________
Ogrodowe początki Ankie
Ankie83 22:09, 07 sie 2012

Dołączył: 12 sie 2011
Posty: 23
Witam
Popracowałam dziś trochę w ogrodzie i oto efekty mojej pracy...





Tuje szmaragdy + trawka to na początek. Tuje mają w przyszłości zasłonić garaż i stanowić tło dla reszty roślinek. Jutro muszę pognać jeszcze po jedną trawę, bo oczywiście kupiłam za mało :/
Niestety rabata nie prezentuje się ciekawie, gdyż moja działka to w dalszym ciągu plac budowy. Piach np. zniknie dopiero we wrześniu. Plastikowe obrzeże też jest tylko tymczasowe. W przyszłości planuję kanty

Ziemię na rabacie posypałam torfem, który mam z pobliskich bagien. Na to przyszła gazeta i potem warstwa kory... Czy prawidłowo to wykonałam? Chciałam trochę użyźnić ziemię, która jest raczej mocno gliniasta
____________________
Ogrodowe początki Ankie
Moniika 22:13, 07 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Efekty pracy super!! Co do użyznienia sie nie znam ale czytałam w innych wątkach ze gazetki to dobry pomysł pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Ankie83 07:35, 08 sie 2012

Dołączył: 12 sie 2011
Posty: 23
Monika352 napisał(a)
Efekty pracy super!! Co do użyznienia sie nie znam ale czytałam w innych wątkach ze gazetki to dobry pomysł pozdrawiam m

Dziękuje Moniko
____________________
Ogrodowe początki Ankie
Gardenarium 08:39, 08 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Torf wysoki (chyba o taki chodzi) sam w sobie, pozyskany z naturalnych miejsca koło Ciebie raczej nie ma zdolności użyźniających, a raczej tylko powoduje poprawę struktury gleby. On jest praktycznie jałowy.

Na pewno jego odczyn jest bardzo kwaśny, dobry dla Rh, wrzosowiska.

Torf rozluźni glebę i spowoduje lepsze zatrzymywanie wody, jeśli go lekko przekopiesz, bo jest włóknisty - rozłożony po wierzchu praktycznie nic nie da
Będzie mocno wysychał i potem nabranie przez niego wody będzie praktycznie niemożliwe.
Żeby użyźnił glebę trzeba by było go gdzieś na boku kompostować, usypać pryzmę i polewać np. kurzakiem (odchody z kurnika).

Moja rada jest taka: jeśli go nakopiesz z okolicy , zrób pryzmę i użyźniaj obornikiem, kurzakiem czy od gołębi lub innymi nawozami naturalnymi, można dodać wapna nawozowego aby go odkwasić.
Można go dodawać do kompostu, przesypywać ze skoszoną trawą.

Najlepiej ze wszystkiego użyźnia kompost. Łatwo można go zrobić na własnej działce.

Kompost



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:41, 08 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze odnośnie gazet na powierzchni gleby, tutaj chodzi o zamiennik, żeby nie kłaść maty czarnej, nie o użyźnianie gazetami.

Można je w znikomej ilości dodawać do kompostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania 08:58, 08 sie 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Jestem z rewizytą, widzę Aniu , że Ty masz ogromne pole do popisu . Ja też mam glinę i to jaką więc częściowo podłoże wymieniliśmy dosypując ok 15 cm ziemi ogrodniczej ale ja mam tylko 1000m ogrodu, więc to jest zasadnicza różnica Natomiast, żeby dobrze rosło kopię większe dołki i wsypuję ziemię ogrodową, tak też robiła u mnie Danusia, więc to dobry sposób na glinę. Thuje szmaragdy też mam, rosną szybko i są praktycznie bezproblemowe.
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Ankie83 09:29, 08 sie 2012

Dołączył: 12 sie 2011
Posty: 23
Danusiu dziękuje za wszystkie rady, bardzowyczerpujące, na pewno skorzystam. Spróbuję trochę przekapać... może się uda. Jestem dobrej myśli, a z resztą zrobię tak jak piszesz
Jeśli chodzi o gazety, to właśnie są zamiast czarnej maty.

Dostałam też wczoraj gałązki bukszpanów po cięciu. Czy ten torf który mam rozluźniając go piaskiem mogę zastosować przy ich sadzonkowaniu? W artykule na temat bukszpanów jest właśnie napisane, aby wymieszać trof z piaskiem, ale czy ten mój się nada?
____________________
Ogrodowe początki Ankie
iza_1611 17:09, 08 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
uuuu...pięknie
te trawki są przepiękne, czy one rosną duże?

Bardzo gustownie.
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Ankie83 21:16, 08 sie 2012

Dołączył: 12 sie 2011
Posty: 23
iza_1611 napisał(a)
uuuu...pięknie
te trawki są przepiękne, czy one rosną duże?

Bardzo gustownie.

Dziękuje, milo słyszeć. Cieszę się, że sie podoba tak naprawdę do dopiero moja pierwsza rabatka na działce. Wyżej widać, że zupełnie zielona jestem. Ale codziennie po trochu się dokształcam.
Jeśli chodzi o trawę to trzcinnik odmiana Overdam, podobno w czasie kwitnienia dorasta do 150 cm
Niestety w szkółce miała pomylone karteczki i myślałam, że kupiłam miskanta chińskiego. Dziś się wszystko wyjasnilo jak pojechałam dokupić jeszcze jedną sztukę
____________________
Ogrodowe początki Ankie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies