Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe początki Ankie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe początki Ankie

Ankie83 13:30, 03 sie 2012

Dołączył: 12 sie 2011
Posty: 23
Witam Wszystkich,

Podczytuję po cichu forum już od jakiegoś czasu. Nie brałam udziału w dyskusjach, ani nie udzielałam się w Waszych wątkach, aby wyrazić zachwyt nad pięknymi ogrodami. Od dziś postanowiłam to zmienić .

W naszym nowo wybudowanym domku mieszkamy od maja zeszłego roku. Dom budowany systemem gospodarczym więc obejście wokół domu traktowane trochę po macoszemu. Na wrzesień mamy zaplanowany urlop, podczas którego chcemy choć trochę „ogarnąć” front domu. I tu moja gorąca prośba do wszystkich posiadaczy pięknych i zadbanych ogrodów o pomoc w zaplanowaniu tej części działki tj. zaplanowaniu podjazdu i rabat na froncie domu.

Chcielibyśmy utrzymać ogród w nowoczesnym stylu, rysowany prostymi liniami. Jedynie część po prawej stronie będzie „dziką” częścią ogrodu, ale im bliżej końca tej rabaty, tym będzie bardziej uporządkowana.
Wjazd będzie wyłożony żwirkiem, a murek oporowy będzie wykonany z bloczków Semmelrock Vario w kolorze szaro-czarny melanż. Schody wejściowe do domu będą wykonane z drewna i stanowić będą mini taras o powierzchni ok. 15 m2. Chciałabym, żeby przy rynnie z lewej strony została wbudowana donica.
Największym problemem jest dla mnie wjazd. Nie bardzo wiem jak mam go zaplanować. Podobają mi się kąty proste, ale działka idzie pod górkę i nie wiem czy będzie dobrze to wyglądało. Ponadto chciałabym, żeby podjazd optycznie powiększał front domu, który wydaje się być zbyt wąski do widoku domu z lewej strony.

Ogólnie działka ma 0,43 ha więc jest ogromna, ale za to ma potencjał. W chwili obecnej dla mnie dostępna jest jedynie niewielka jej część, ponieważ reszta w dalszym ciągu stanowi pole uprawne, co zresztą widać na jednym ze zdjęć

Poniżej zamieszczam zdjęcia:







____________________
Ogrodowe początki Ankie
Moniika 15:55, 03 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Piekna duża działka! Witaj
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Moniika 15:55, 03 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Zapomniałam zapytać w jakiej części kraju jest ten śliczny domek ? Czyja będziesz sąsiadka??
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
iza_1611 16:52, 03 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Witaj
domek masz śliczny dlatego myślę, że i wokół niego wyprojektujesz coś EXTRA!!!
Trzymam kciuki.
Ja również jestem na początku "ogrodowej drogi", dlatego Aniu witaj w klubie
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
JulkAd 17:15, 03 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Witaj Ankie, ja też dopiero zaczynam swoje zmiany w istniejącym już ogrodzie. U Ciebie jest duże pole do popisu. Jeżeli chcesz utrzymać ogród w stylu nowoczesnym to proponuję zajrzeć do Marzenki 2007
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1491-kiedys-bedzie-tu-pieknie?page=2

albo do Wieloszki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1097-duzy-ogrod-malej-ogrodniczki-1

Powodzenia życzę i myślę, że znajdziesz tu dużo inspiracji
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
iza_1611 17:26, 03 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
Julitka ja również chciałam podejrzeć te 2 linki, które wysłałąś i jakoś mi nie wchodzi...
hmm
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Ankie83 21:30, 03 sie 2012

Dołączył: 12 sie 2011
Posty: 23
Monika352 napisał(a)
Piekna duża działka! Witaj


iza_1611 napisał(a)
Witaj
domek masz śliczny dlatego myślę, że i wokół niego wyprojektujesz coś EXTRA!!!
Trzymam kciuki.
Ja również jestem na początku "ogrodowej drogi", dlatego Aniu witaj w klubie

Dziękuje za ciepłe powitanie i słowa otuchy. Na pewno się przydadzą Miło kibicować sobie nawzajem, zwłaszcza podczas trudnego początku zakładania ogrodu.
Działka faktycznie jest duża. Całe szczęście, że będzie zagospodarowywana etapami. Najgorszy problem u nas to brak ogrodzenia

Monika352 napisał(a)
Zapomniałam zapytać w jakiej części kraju jest ten śliczny domek ? Czyja będziesz sąsiadka??

Mieszkam w powiecie chełmińskim w województwie kujawsko – pomorskim. Najbliżej chyba będę mieć do Ogrodu wśród borówek

JulkAd napisał(a)
Witaj Ankie, ja też dopiero zaczynam swoje zmiany w istniejącym już ogrodzie. U Ciebie jest duże pole do popisu. Jeżeli chcesz utrzymać ogród w stylu nowoczesnym to proponuję zajrzeć do Marzenki 2007
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1491-kiedys-bedzie-tu-pieknie?page=2

albo do Wieloszki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1097-duzy-ogrod-malej-ogrodniczki-1

Powodzenia życzę i myślę, że znajdziesz tu dużo inspiracji


Również dziękuje za miłe powitanie i linki. Oby dwa znam i często do nich zaglądam Stanowią moje główne źródło inspiracji Cieszyłabym się gdyby u mnie udało się choć namiastkę takich ogrodów stworzyć.
____________________
Ogrodowe początki Ankie
Welka 22:03, 03 sie 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Działka duża, na takiej może zmieściłyby sie wszystkie rśliny, które mi się podobają
Na brak ogrodzenia również cierpię.
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Gardenarium 14:20, 05 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poprawiłam linki już wchodzą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ankie83 20:29, 05 sie 2012

Dołączył: 12 sie 2011
Posty: 23
Gardenarium napisał(a)
Poprawiłam linki już wchodzą

Witaj Danusiu i dziękuje za pomoc gapa ze mnie hihihihi
A czy masz może dla mnie jakiś pomysł na front domu, co byś u mnie widziała ? Bo ja się ciągle gubię w tym temacie...
____________________
Ogrodowe początki Ankie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies