Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Tamaryszek

Pokaż wątki Pokaż posty

Tamaryszek

dota_m 14:38, 15 sie 2012

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 7
Mam tamaryszka, lecz nie wiem jakiego. Ktoś może rozpoznaje? Kiepsko rośnie, ciągle taki przyschnięty. Planuję wymienić na inny, może inna odmiana będzie lepiej rosła. Jak myślicie?




Gardenarium 15:02, 15 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tamaryszki są nieco chimeryczne, potrafią dużą ilością zrzucać gałązki. Może ma za mokro?

Tutaj okaz większy od człowieka, cięcie z drabiny.
Przyznam, że nie przepadam za tamaryszkami



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dota_m 15:16, 15 sie 2012

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 7
No uparłam się na tamaryszka. Podoba mi się ogólnie, ale nie ten mój. No nie wiem co z nim. Poprawić mu warunki jakoś, czy wywalić od razu. Ma już 3 lata a nie widziałam, żeby kwitł oszałamiająco.
Gardenarium 22:21, 21 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
barbara_krajewska napisał(a)
Tamaryszek



Zapytaj Basi Krajewskiej w jej wątku.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:22, 21 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Leży mata, może ona jest przyczyną, chyba korzeniom brakuje tlenu, chciałam napisac czy nie ma za mokro, ale widzę matę p. chwastom

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dota_m 07:17, 26 sie 2012

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 7
No tak, jest włóknina, I gleba nie najodpowiedniejsza dla tamaryszka. Spróbuję to naprawić.
katel 22:16, 30 gru 2014


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Pomocy wielbiciele tamaryszków! Bardzo mi się podoba i chcę go u siebie w ogrodzie, ma rosnąć tuż przy południowej ścianie domu na podsychającym miejscu. Polowałam na niego ale nie udało mi się kupić (miał być francuski) i może dobrze! W tym roku założyliśmy klimatyzację, jednostki zewnętrzne są dokładnie w miejscu gdzie ma być tamaryszek no i mąż powiedział że nie można tam sadzić niczego pylącego żeby się filtry nie przytykały. Nie mam pojęcia czy tamaryszki dużo pylą? Tak wyglądają ale czy tak mają?
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kasiek 22:21, 30 gru 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nasza Irenka ( Milkowo) ma rowniez cudowne tamaryszkii ja rowniez planuje na wiosne ich zakup, bo niektore odmiany sa cudowne...Mozna je poprowadzic w ksztalcie drzewa...
____________________
Bawarka
katel 22:51, 30 gru 2014


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
A odnośnie odmian to które są godne polecenia? Uparłam się na francuski ale tak naprawdę to nie wiem który jest najbardziej atrakcyjny.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kasiek 23:06, 30 gru 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Najwięcej odmian tamaryszka kwitnie od maja do czerwca, ale są tez odmiany kwitnące pod koniec lata. Francuzki jest ladny

http://www.bing.com/images/search?q=Tamarix+gallica&qpvt=Tamarix+gallica&FORM=IGRE

ale moze warto zainteresowac sie i innymi odmianami?
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies