Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

Pszczelarnia 08:12, 13 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, czy rabaty pod starymi drzewami są lekko wzniesione? Chodzi mi o wrzosowisko.

Fajny klimat panuje w tym ogrodzie, same znajome, uśmiechnięte twarze i machające ręce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Malgosik 08:57, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)





widzę ładne tło dla lustra i jego oprawy...


Całe obsadzenie i dekoracja lustra powstanie po zamontowaniu szklanej kuli na wodzie


miałam na myśli wysokie drzewa u sąsiada, które dopiero na tym zdjęciu widać
____________________
Ogród na glinie
agam 09:21, 13 wrz 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Gardenarium napisał(a)
Lustro jeszcze brudne jest



Danusiu w zakątku z dereniami jakie inne roślinki posadziłaś? Czy dobrze zgaduję że to cyprysiki, jakieś trawy i choina kanadyjska? Czy zamierzasz coś dosadzać?
____________________
Aga i Ogródek Agam
ell 09:46, 13 wrz 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Gardenarium napisał(a)
Setka przeleciała bez echa ???


Echoooo....... Echoooo..... Echoooo.......

Pięknie..... pięknie..... pięknie....
Realizacja iście Danusiowa.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Milka 10:39, 13 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)





widzę ładne tło dla lustra i jego oprawy...


Całe obsadzenie i dekoracja lustra powstanie po zamontowaniu szklanej kuli na wodzie



jestem niesamowicie ciekawa tej kuli, jeszcze czegoś takiego nie widziałam a ja macham do Grzesia, kawał dobrej roboty robi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Evchen 11:19, 13 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Gardenarium napisał(a)


Myszorek to Filifera Nana. Jest karłowy.


No właśnie go oglądałam i na stronie kurowscy.pl pisze, że dorasta do 1,5m wys i 3m szer...
Zmieści się on wtedy w tej donicy?

Pytam bo go rozważam do swoich nasadzeń i chciałabym aby jak najdłużej był właśnie taki karłowy...


Wg katalogu szkółkarskiego wyrasta po 10 latach do 0, 5 metra, Polecany do małych ogrodów i skalniaków. Do tych donic idealny.

http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Chamaecyparis%20pisifera%20'Filifera%20Nana'&lang=1

A gdyby nawet taki był jak podajesz, to za trzy - dziesięć lat to w tych donicach będą całkiem inne aranżacje:)

Danusiu uwielbiam Cię jeszcze bardziej za to zdanie
ja u siebie wytrzymam góra trzy... będę musiała po ciemnicy przesadzać, bo małż do zmian niechętny..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
wykasia 11:21, 13 wrz 2012


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Gardenarium napisał(a)








Czy Zdzisław montuje eko-bord tak po prostu na powierzchni rabaty. Myślałam że trzeba wcześniej przygotować podłoże, np utwardzić je albo dać jakąś podsypkę??
Sharlee 20:46, 13 wrz 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138



Czy Zdzisław montuje eko-bord tak po prostu na powierzchni rabaty. Myślałam że trzeba wcześniej przygotować podłoże, np utwardzić je albo dać jakąś podsypkę??


Te gwoździe są tak długie i tak często trzeba je wbijać, że na każdym podłożu dadzą radę.
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Gardenarium 21:19, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oj tak, myślałam że trudno je wbić, bo ziemia była już zagęszczona pod trawnik. A tu super łatwo. Gwoździe są plastikowe.

Dzisiaj było robienie bazaltowego krawężnika wokół placyku przy lustrze. Pod plandeką, bo lało.

A my w innym ogrodzie dosadzaliśmy rośliny, pieliliśmy rabaty i takie tam różne robótki porządkujące
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:20, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Evchen, po nocy? Oj super sposób, całe szczęście że ja nie muszę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies