Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 300 m2 szczęścia- ogród Marie

Pokaż wątki Pokaż posty

300 m2 szczęścia- ogród Marie

marie 11:07, 25 sie 2012


Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 11
Witajcie,

chciałam przedstawić Wam swój mały ogródek. Ma zaledwie 300 m2, a od 4 lat daje mi dużo radości, ale też i solidnie w kość.
Jak już pisałam w " O sobie"- ogród ma 4 lata i powstaje w etapach. Najpierw zajął się nim projektant, później realizator, który całkowicie skrytykował projekt i zaczął po swojemu, a ponieważ ja bardzo chciałam już go mieć, więc grzecznie patrzyłam co sie w nim pojawi. Dopiero po roku zaczęłam sobie zdawać sprawę, co tak naprawdę mi sie podoba i rozpoczęły sie przemeblowania, które trwają do dziś. I wciąż jest nie tak...
Wciąż szukam inspiracji w internecie i tak trafiłam na Ogrodowisko
Mam nadzieję, ze z Waszą pomocą stworzę swój wymarzony zakątek
Kilka technicznych uwag- mój ogróg to proskokąt o wymiarach 12x 18 m. Nie ma do niego dojścia z boku, ponieważ nasz dom to środkowa część szeregowca, dlatego wszystko musimy przenosić przez dom. To właśnie było powodem pośpiechu przy realizacji. Podczas budowy do ogrodu można było wjechać od strony sąsiadów, a później zostały ustawione płoty i skończyło się. Teraz walczę jak umiem dźwigając rośliny przez salon. Ale dają radę

A teraz kilka fotek

Przy tarasie- ten to ma spokój


Ulubiony miskant


I lewa strona



Nowe nasadzenia


Chaos do kwadratu i zero pomysłów ( znaczy jeden pomysł jest- wyciać wszystko w pień i zacząć od nowa)



nowe nasadzenia po prawej stronie


na razie słabo ją widać, ale pod płotem posadziłam kalinę koralową

ukochana brzóska

____________________
Marie- 300 m2 szczęścia- ogród Marie
Moniika 11:14, 25 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj! Co Ty chcesz " wycinac w pień" jest ślicznie!!! Bardzo fajna rabatka przy tarasie z trawami ozdobnymi trochę kwiatów by sie przydało , ale to rzecz gustu! Pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
romka 15:56, 25 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
że co??? że jak??? w pień wyciąć????? nie!!! to żart!!!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
GabiK 22:56, 25 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj, kolejna właścicielko ogrodu przy szeregowcu.
Nie bądź dla siebie taka surowa. Jest całkiem nieźle, zaraz dziewczyny z radami wpadną i będzie jeszcze ładniej.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sebek 23:07, 25 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie Wcale nie trzeba wszystkiego wycinać w pień - ładnie jest

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ymma 23:09, 25 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
całość wygląda bardzo sympatycznie, trawa zadbana, trawy ozdobne przepiękne .... niczego nie wycinaj, daj się roślinkom wykazać

trzymam kciuki

pozdrawiam
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
marie 01:22, 26 sie 2012


Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 11
Wszystkiego to może wycinać nie będę, ale tył ogrodu to jakas porażka. Co rano wstaję, wychodzę na taras i widzę najbrzydszą część ogrodu. Te skyrockety i nieszczęsne tuje. Nawet klon palmowy nie cieszy tak, jakby mógł.
Tu są nowo posadzone roślinki, wiec ten fragment (mam nadzieje) zacznie kiedyś wyglądać, ale dalej...
Kusi mnie bardzo, żeby pozbyć się tych 3 jałowców i 3 tui, ale boję się takiego drastycznego kroku. Poza tym chciałabym stworzyć może jakiś miły zakątek w dalszej cześci ogrodu. Wszyscy, którzy nas odwiedzają zatrzymują się na tarasie i nic nie przyciąga ich w głąb. Tak się symetrycznie i nudno zrobiło... Czekam niecierpliwie na Wasze sugestie. Takie tu cudeńka można obejrzeć na Ogrodowisku
____________________
Marie- 300 m2 szczęścia- ogród Marie
mallwinka 08:09, 26 sie 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 84
Masz prześliczne trawy zazdroszczę takich pieknych okazów.
____________________
Mallwinkowo
kasik778 08:47, 26 sie 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 2376
Ale masz ładnie, absolutnie nie wycinałabym tych jałowców i tuji, możesz to jak Danusia podsadzić hortensjami i trawami i będzie pięknie
____________________
marie 10:43, 26 sie 2012


Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 11
Myślicie? Boję się wycinać. Tylko, że tam jest tak dużo słońca...
Hortensje chyba nie dadza rady
____________________
Marie- 300 m2 szczęścia- ogród Marie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies