Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak więcej błędów nie popełnić......

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak więcej błędów nie popełnić......

Aneta1309 12:21, 29 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Witam i ja wszystich ogrodowiczan !
Od jakiegoś czasu podglądam Wasze ogrody. Od niektórych po prostu czasem ciężko oczy oderwać ale wszystkie tworzone z ogromną miłością do roślin i pasją. No właśnie pasja to coś co myślę że mam dwie ręce sprzęt ogrodniczy i chęci tylko ostanio chyba w moim przypadku nastąpiło zmęczenie materiału cy cuś bo całe lato chodzę obok rabaty pod oknem i niby wiem co chcę a zawsze coś mi nie tak.
Marzyła mi się tutaj rabata na wzór typowo ogrodowiskowej czyli stożek, kulka na pieńku, hortensje kulki z bukszpanu i żurawki.
Mieszkamy już dwa lata jeszcze dużo do zrobienia przed nami wokół domu ale grzebanie w ziemi to jest to, co mnie odstresowuje i może tego nie widać ale grzebię i przesadzam w każdej wolnej chwili.
Nawet sąsiad ostatnio do mojego męża zagadnął " twoja żona to zawsze w tym ogródku na kolanach. Kurcze może rzeczywiście już czas skonczyć te nasadzenia i dać roślinkom po prostu spokojnie rosnąć?
Tylko nie wiem czy to jest wykonalne w moim przypadku.
Dzięki ogrodowisku przestałam kupować pojedyńcze egzemplarze bo fajne i gdzieś się posadzi. Część z nich już oddałam znajomym a kilka czeka aż skończę swoje ogrodowe dzieło jak nie znajdą miejsca u mnie to oddam w dobre ręce. Nauczłam się dzięki Wam rozmnażać iglaki, bukszpany i inne. Ostartnio kupiłam 4 szt żurawek i wychodzi na to że będę z nich miała 14 szt malutkie na razie ale co tam za rok już będą ładne.
A więc kochani przyszłam z prośbą o pomoc w obsadzeniu tej oto rabaty.Długość 6,5 m a szerokość 2 m.





Strona wschodnia zaraz obok wejścia do domu więc zależy mi żeby jakoś to grało z resztą. Na środku rośnie już sporych rozmiarów migdałek ,jak trzeba jestem w stanie go wykopać. Kupiłam tu też kulę z bukszpanu rośnie kilka kulek (powiedzmy) ale jeszcze ze dwa sezony i może wyjdą na ludzi. Kupiłam dwie hortensje Limelight i żurawki Lime marmalade..chyba. Stożka z cisa czy bukszpana oraz kulki na pieńku jeszcze nie spotkałam w okolicznych szkółkach.
Może komuś przyjdzie do głowy jakiś fajny pomysł jak ten kawałek sensownie obsadzić?
Wrzucam też kilka innych zakątków może jeszcze nie skończonych tak żeby ogólny pogląd był na to co jest wokół.





____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 12:49, 29 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
I jeszcze kilka zdjęć. Kolorystyka na którą się zdecydowałam to biel,róż i niebieski z tym, że z czasem chciałabym zamienić różowe hortensje na białe.





____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
ania_wesola 14:33, 29 sie 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Pięknie u Ciebie
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
mmajeczkaa 14:50, 29 sie 2012

Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 2
Dzień Dobry. Witam Wszystkich Serdecznie ...

Od jakiegoś czasu śmigam sobie po ogrodowisku, ale do tej pory jakoś głosu niezabierałam, aż do dziś ...

Patrzę i patrzę i widzę znajomy dom ...

Anetko witam Cię serdecznie, co u Ciebie słychać ???

Maja
wiolinka78 14:58, 29 sie 2012

Dołączył: 13 sie 2012
Posty: 8
Witaj Anetko,
Przesliczny domek i ogrod...

A moge spytac jak rozmnozylas zurawki?
Bo ja zupelnie nie wiem jak sie za nie zabrac, a tez bym ich chetnie je rozmnozyla
____________________
Aneta1309 17:17, 29 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
ania_wesola napisał(a)
Pięknie u Ciebie


Dziękuję Aniu coś już popełniłam i fajnie że Ci się podoba. Chciałabym żeby w końcu i u mnie było pięknie ....może mi też się uda?
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 17:23, 29 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
mmajeczkaa napisał(a)
Dzień Dobry. Witam Wszystkich Serdecznie ...

Od jakiegoś czasu śmigam sobie po ogrodowisku, ale do tej pory jakoś głosu niezabierałam, aż do dziś ...

Patrzę i patrzę i widzę znajomy dom ...

Anetko witam Cię serdecznie, co u Ciebie słychać ???

Maja


No widzisz Maju to Cię zmusiłam do ujawnienia się na forum koleżanko. U mnie nic nowego jak widać stoję w miejscu i nie mam co pokazywać. Poza tym tyle zawirowań po drodze, że postanowiłam odpocząć nic też nie planuję bo na realizację nie ma póki co żadnych szans. Tylko w ogródku coś dłubię tu dosadzę tam przekopię żeby się odstresować. Podczytuję Wasze wątki ale nic nie piszę...tak po cichutku kibicuję zupełnie jak Ty tutaj.
Witam Cię moja droga bo ja gapa powinnam to zrobić od razu i pozdrawiam serdecznie.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 17:31, 29 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
wiolinka78 napisał(a)
Witaj Anetko,
Przesliczny domek i ogrod...

A moge spytac jak rozmnozylas zurawki?
Bo ja zupelnie nie wiem jak sie za nie zabrac, a tez bym ich chetnie je rozmnozyla


Witam się i ja jak miło ze ktoś tu zagląda. Żurawki rozmnożyłam nie wiem czy tak jak to robia fachowcy ale chyb asię udało.
Najpierw wybrałam takie egzemplarze z których najwiecej sdzonek da się zrobić potem delikatnie wyjęłam z doniczek i podzieliłam sadzonkę na klika mniejszych. Te które nie miały korzonków zanurzyłam w ukorzeniaczu do roślin nie zdrewniałych i wsadziłam do normalnej ziemi ogrodowej a te które owe korzonki posiadały bez ukorzeniacza wsadziłam do odniczek z ziemią ogrodową. Postawiłam w cieniu i wychodzi na to, że tylko jedna się nie przyjęła
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Gardenarium 22:47, 30 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas wiele osób tak rozmnaża żurawki, warto bo są dość drogie.

Bardzo ładne nasadzenia, zwłaszcza to z bonsai
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneta1309 19:08, 31 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Dziękuję Danusiu za pochwałę z Twoich ust to ni elada komplement.
Staram się rozmnażać wszystko co się da w tym roku wszystkie pelargonie na tarasie mam swojej produkcji. Trochę wątpiłam ale udało się!
Bonsai też własnej produkcji ze zwykłej tuji zrobione.
Ale kochani forumowicze naprawdę nikt nie ma pomysłu na tą moją nieszczęsną rabatkę pod oknem bo coś czuję, że jesień się skończy a ja jej nie skończę.Utknęłam przy niej na amen
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies