Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

Bogdzia 22:13, 25 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
emka napisał(a)
bardzo gliniasta razej nie jest; przy sadzeniu drzewek glina zdarzała się miejscami


Miałam napisac u Ciebie a napisałam u siebie więc powtórzę. Czy po deszczach woda od razu wsiąka czy stoi na działce?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
emka 22:17, 25 sty 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Bogdzia juz odpisałam w Twoim wątku
____________________
Zielonym do góry
emka 13:07, 28 sty 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Poczytałam o uprawie rododendronów, m.in. w wątku specjalistki -Bogdzi i wychodzi na to, że rh to raczej wymagające rośliny, także pomysł z żywopłotem z tych roślin, zwłaszcza w tak "widowiskowej" części ogrodu raczej malo realny jak dla mnie;

Danusiu, Tobie również jakoś się" nie widzi" to rozwiązanie u mnie.
Bardzo Cię proszę Danusiu, w wolnej chwili, jeśli takowe w ogóle miewasz o jakiś pomysł na ten mój pas przy płocie oraz przedogródek. Chciałabym, żeby to wszystko razem współgrało ze sobą.
W Twoich realizacjach jest mnóstwo fantastycznych rozwiązań, ale trudno je przenieść tak wręcz, na "gotowca" do siebie
U mnie już koncepcji brak, jakoś żadne rozwiązanie mnie nie przekonuje
ostatnio w desperacji myślałam nawe o macie wiklinowej na płot, ale przecież to nie rozwiązuje sprawy

pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry
emka 11:43, 31 sty 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Nikt do mnie nie zagląda ? Danusia tez pewnie zajęta... Taka cisza, a u mnie odwilż na całego, prawie nie ma śniegu... już widać wiosnę tylko w tv trąbią, że zima jeszcze nie odpuści, szkoda...




____________________
Zielonym do góry
emka 21:02, 31 sty 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
próbuję dalej
chcę posadzić jako obwódkę rabaty ( dużo słońca, sucho) lawendę lub kocimiętkę. Oczywiście wolę rozwiązanie ładne i niezbyt wymagające a że nie mam pojęcia o uprawie żadnej z nich, proszę Was o sugestie
____________________
Zielonym do góry
emka 21:16, 31 sty 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
W jednym z wątków nasza Szefowa pisze
"Ale ona (w sensie kocimiętka) praktycznie leży, wyłoży się na wszystko, u mnie na ulicy także leży

A lawenda trzyma się dzielnie i sztywno

no i ta "dzielna" lawenda jakoś bardziej mi się widzi

jakie odmiany polecacie- sprawdzone , bo u sprzedawców, zwłaszcza internetowych wszystkie ładne, piękne, wiadomo..
____________________
Zielonym do góry
Toszka 22:53, 31 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A myślałaś nad szałwią? Po zimie mniej rozczarowuje niż lawenda.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
emka 08:20, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witaj Toszka cieszę się, że do mnie wpadłaś
przyznam, nad szałwią nie myślałam, jakoś mam z nią bardziej "apteczne" skojarzenia
czy myślisz o szałwi omszonej, jak
http://allegro.pl/niezawodna-szalwia-omszona-kwitnie-cale-lato-sadzo-i2982665676.html
w sumie fajnie wygląda.
W jakim sensie mniej rozczarowuje?
____________________
Zielonym do góry
Toszka 09:37, 01 lut 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To proste - nie wymarza tak jak lawenda. Łatwiej też jest skorygować pokrój i pobudzić do kwitnienia nie martwiąc się czy to już zdrewniała część czy nie. Szałwia sama się rozsiewa, co moim zdaniem też jest dużym atutem.
Jedyny jej minus to brak zapachu lawendy Ale to oczywiście kwestia czy wybieramy doznania wzrokowe czy powonienia.
Miejmy nadzieję, że Finka na czas uruchomi sprzedaż internetową - posiada szałwie w 3 odmianach kolorystycznych - białą, rózową i fiolet.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
emka 09:43, 01 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
a kto to Finka?
Poczytałam już trochę po szałwi i faktycznie wydaje się, jak dla mnie - laika z notorycznym brakiem czasu, bardziej odpowiednim wyborem. Dziękuję za pokierowanie na właściwe tory
Toszka, a może zerkniesz na mój ogródek? potrzebuję pomysłu, zwłaszcza na część frontową...
____________________
Zielonym do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies