Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

emka 12:18, 09 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witam
chciałabym pokazać Wam kilka fotek naszego ogrodu z prośbą o pomoc w jego wykończeniu. Początki wygladaja tak :

zdj.2

zdj.3
zdj.4

zdj.5

zdj.6

zdj.7
____________________
Zielonym do góry
emka 12:30, 09 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Ogród zaczęliśmy zakładac ok. 3 lata temu, wtedy niestety nie znałam jeszcze tego forum. Powstała część rabat (dziś juz wiem, że do poszerzenia) ,trawnik,żeby bylo zielono i wreszcie czysto po budowie, pierwsze chaotyczne nasadzenia... Rosliny kupowałam sercem, nie roumem-dlatego mam teraz niezły misz- masz. Wciąż nie mam jednak części rabat- ito super !!! ,bo nie zdążyłam ich popsuć. Mam nadzieję, że przy Waszej pomocy w moim ogrodzie powstanie wreszcie coś sensownego i z charakterem

____________________
Zielonym do góry
emka 13:05, 09 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Na zdjęciach nr 1 i 3 jest pokazany front działki- ogrodzenie, furtka,a dalej zatoczka,w której mamy bramę wjazdową. Posadzilismy tu w zeszłym roku kilka szczepionych robinii (nie pamiętam nazwy, ale kwitną na różowo). Od kiedy jednak zobaczyłam u Danusi kuliste wisienki , postanowiłam wyeksmitować te robinie w inne miejsce,a zamiast nich posadzić wiśnie. Chciałabym jednak trochę bardziej zabudować dół pod wiśniami...i tu już jest znak zapytania ???

Wymyśliłam takie rozwiązanie:
1. wiśnie posadzone co ok. 4 m ( szczepione na 2,20m) ,a pod nimi gęsto posadzone szmaragdy? ( lub coś innego, nie najdroższego), przycinane na wysokość płotu - taki zimozielony żywopłocik z kulkami na górze
2.wisnie jw, a pod nimi żywopłot mieszany - niskie iglaki, rododendrony (tylko,że tu duzo slońca) i coś jeszcze, ale co ?

Gleba jest tu raczej gliniasta, dużo słońca. I jeszcze jedno uwarunkowanie - mamy psa,który uwielbia wyścigi przy ogrodzeniu,dlatego tam musi pozostać wolna przestrzeń , poprostu nic się nie uchowa

Proszę o jakies sugestie, uwagi... a może pomożecie wymyślec coś innego na to miejsce. .. Chciałabym zrobić tu coś ładnego,w końcu to wejście do domu - ma zapraszać, nie odstraszać
____________________
Zielonym do góry
emka 13:19, 09 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Kolejne zdjęcia
zdj.8

zdj.9

zdj.
____________________
Zielonym do góry
emka 14:10, 09 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
jak widać także rabaty znajdujące się po obu stronach schodów oraz przy furtce czekają na pomysły... podobają mi się kuleczki, stożki, są takie eleganckie, "wyczesane" ale gdzie, co i jak posadzić tego moja wyobraźnia niestety nie ogarnia
dodam jeszcze, że na owalnej rabacie przed schodami rośnie świerk "Koster", jakieś jałowce, kilka wrzosów, po wymarzłym wrzosowisku.. tu też chcę coś zmienić - usunąć jałowce,które bardzo się rozrastają, resztki wrzosów i może te piaskowcowe "murki";
widziłaby tu chętnie jakieś zgrabne kuleczki,zresztą teraz to ja wszędzie widzę kuleczki,stożki, żurawki - i mnie się udzieliło
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 14:20, 09 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
emka napisał(a)
Kolejne zdjęcia
zdj.8



Tutaj na rabacie po prawej posadź na pniu najlepiej cisa, ale może być też namiastka czyli tuja, ale nie będzie tak długowieczna. Pod spodem 3 kulki.

Dom od frontu prezentuje się wspaniale, bo zadbane jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:22, 09 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeszcze poradizłabym usunięcie drewnianych borderów, nie pasują do stylu domu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 20:38, 09 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Pani Danusiu, witam serdecznie w moich skromnych progach
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co Pani tworzy, wciąż przeglądam kolejne fantastyczne realizacje Pani ogrodów. Poza tym fakt, że swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się Pani bezinteresownie z całą gromadką ogrodowych zapaleńców jest napradę godzien szacunku
I nie jest to bynajmniej żadne "cukrowanie", dlatego że i ja potrzebuję pomocy , to szczera pawda.

Miło, że domek się podoba, ale ostatnio notorycznie brakuje czasu na jego wykończenie.To samo widać też w ogrodzie,np.te drewniane bordery wciąż sterczą,choć już dawno miało ich tam nie być.. poza tym miejscami straszy czarna mata- szmata, z której skutecznie wywiało korę...

co do Pani propozycji z cisem, proszę mi powiedzieć, czy ta kompozycja ma się znaleźć na rabacie przy schodach od strony garażu, czy to ma być kulka na pniu?

Jeśli można mam jeszcze ogromną prośbę, co myśli Pani o proponowanych przeze mnie wyżej nasadzeniach przy ogrodzeniu frontowym ? Mam możliwość zakupu kilku sztuk wiśni kulistych"Umbraculifera" tej samej wielkości, ale muszę dać szybko odpowiedź w szkółce(drzewka cieszą się sporym zainteresowaniem
z góry dziękuję

____________________
Zielonym do góry
iksonw 09:16, 10 wrz 2012

Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 20
witaj
ja także zaczynam tutaj swoje wojaże - jedna ty już mam kilka nasadzeń. No i z przodu domu podobny układ z którym mam kłopot- bo furka osobno potem przerwa i wjazd tylko chyba na moje oko masz więcej miejca . No i pytanko ile od furki do schodów masz metrów. Bo zmieściłaś trawnik i ogrąg
____________________
chciało się dobrze, a wyszło jak zawsze :)) Kubusiu, myśl, myśl...
emka 10:41, 10 wrz 2012

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witaj iksonw
u nas odległość odschodów do furki to ok.6 m

ta rabata między furtka, a bramą ma dość skomplikowany kształt -taki knaciasto -owalny, dlatego nie wiem w jakim kierunku powinny tu pójść nasadzenia... podobnie między schodami , a garażem -też jest jakas taka "spiczasta "
____________________
Zielonym do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies