Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 12:20, 18 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)
Aaa czyli nie dość że werbena zabusza mi rabatę to jeszcze gaura dojdzie? Nieźle
Nie martw się Gaura aż takiego buszowiska ci nie zrobi

W tym roku nie znalazłam u siebie ani jednej siewki werbeny .
Te co mam to sama sadzonki robiłam .
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 14:45, 18 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Dziś rano taki widok mnie zastał
Zielone paskudztwo dobrało się do moich bukszpanów. Mam ze 30 kulek przejrzałam wszystkie i tylko trzy jak na razie zaatakowane znalazłam kilka zielonych gąsiennic
Oprysk zrobiłam .
Ta najbardziej zjedzona.
Zachodzę w głowę że ja tego wczoraj nie zauważyłam


Dobrze, że napisałaś o ćmie bo przypomniałaś mi by zajrzeć do moich a tam pierwsze oznaki żerowania. Czekam do wieczora i pryskam.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:48, 18 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)

Asia z remontu zobacz giganta



Zadomowił się
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anuska2507 21:14, 20 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Mirko, widzę, że i ty rozmnażasz rośliny na potęgę ale to nic dziwnego, przy tak dużej działce można sporo zaoszczędzić.
Super, że udało Ci się ukorzenić hortensje. Ja w tym roku spróbowałam i mam 3: 1 szt. Phantom, a 2 szt. NN (prawdopodobnie Little Lime lub Mojito). Patyki limek też miałam, długo miały liście, ale jednak się nie udało.
Rozchodniki też rozmnażam poprzez wsadzenie gałązki do ziemi. Jeśli gałązka jest długa, to można jeszcze przeciąć na 2 albo 3 kawałki. W ten sposób można uzyskać więcej sadzonek bez czekania aż mateczna roślina będzie nadawać się do dzielenia
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anuska2507 21:18, 20 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Mirka napisał(a)

Sylwia dla ciebie

Tu mi się podoba - kadr jak z Pinteresta
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Iwk4 23:32, 20 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)

Dla mnie chyba już też
Poczekam do przyszłego sezonu . Rozrosną się dosadzone pomiędzy hortensje trawy i wtedy demolka albo zostawiam
Wolała bym już nie przerabiać .
Mam dwie rabaty takie raz posadzone i bez demolki się obyło

O np. ta w trzech odsłonach



Pięknie ci to wyszło. Uwielbiam to zestawienie. Pracuję teraz nad nowym miejscem. Ostatnim w moim ogrodzie. Rozchodniki tam też się pojawią. Mogłabym je mnożyć i sadzić bez końca. Co to jest to żółte?
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 08:04, 21 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)

Pięknie ci to wyszło. Uwielbiam to zestawienie. Pracuję teraz nad nowym miejscem. Ostatnim w moim ogrodzie. Rozchodniki tam też się pojawią. Mogłabym je mnożyć i sadzić bez końca. Co to jest to żółte?

Witaj Iwka Fajnie że wróciłaś mam nadzieje że na dłużej
Rozchodniki to wdzięczne rośliny pasują prawie do każdego zestawu.Ja je lubię i mam w wielu miejscach.
To żółte to Tawuła Goltmund . Jak Kocimiętka kwitnie to jej nie widać ale wiosną robi robotę
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 08:46, 21 sie 2022


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Padły gąsienice ćmy?
Danusia ostatnio pokazała bukszpanowy. Zrezygnowała z kulek w donicach. Sadzi tam teraz hortensje, bo już nie ma sił wymieniać bukszpanów przez ćmę.
Ja miałam przed domem stary żywopłot bukszpanowy, chyba 25 lat miał. Wycięliśmy go w tym roku. Za mocno przez grzyba zaatakowany, a ten sezon nie pomagał w odbudowie. Brzydko to wyglądało...
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 11:47, 21 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)
Padły gąsienice ćmy?
Danusia ostatnio pokazała bukszpanowy. Zrezygnowała z kulek w donicach. Sadzi tam teraz hortensje, bo już nie ma sił wymieniać bukszpanów przez ćmę.
Ja miałam przed domem stary żywopłot bukszpanowy, chyba 25 lat miał. Wycięliśmy go w tym roku. Za mocno przez grzyba zaatakowany, a ten sezon nie pomagał w odbudowie. Brzydko to wyglądało...

Iwonko po oprysku spokój nie objadają dalej w sumie to jeden na którym tak widać odgryzienie.
Szkoda mi wywalać bo sadzonki sama ukorzeniałam i z osiem lat czekałam na te kulki.
Ale jak będę musiała co rok z ćmą walczyć to pewnie się ich pozbędę

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 12:05, 21 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
anuska2507 napisał(a)
Mirko, widzę, że i ty rozmnażasz rośliny na potęgę ale to nic dziwnego, przy tak dużej działce można sporo zaoszczędzić.
Super, że udało Ci się ukorzenić hortensje. Ja w tym roku spróbowałam i mam 3: 1 szt. Phantom, a 2 szt. NN (prawdopodobnie Little Lime lub Mojito). Patyki limek też miałam, długo miały liście, ale jednak się nie udało.
Rozchodniki też rozmnażam poprzez wsadzenie gałązki do ziemi. Jeśli gałązka jest długa, to można jeszcze przeciąć na 2 albo 3 kawałki. W ten sposób można uzyskać więcej sadzonek bez czekania aż mateczna roślina będzie nadawać się do dzielenia

Hehe masowe rozmnażanie i ukorzenianie już za mną
Fajnie że i tobie udało się ukorzenić hortensje
Rozchodniki wolę dzielić bo szybszy efekt jest ale na początku jak miałam gołą ziemie to i z gałązek ukorzeniałam.
Ja mam sporą działkę i sporo roślin potrzebowałam.
Teraz to już ukorzeniam to co potrzebuję Ogólnie to jest bardzo budujące jak idziesz po ogrodzie i oglądasz jak z małej sadzonki kolosy porosły

Rozplenica Moudry z nasionek
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies