Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mirkowy ogród (początki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mirkowy ogród (początki)

Mirka 23:11, 14 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Judith napisał(a)

Jak rozrzucę rozchodniki to zginą w trawach a trawy są wysokie (Moudry)


Judit myślisz o takim rozrzucenie?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Joann 23:20, 14 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2116
olciamanolcia napisał(a)



Tak tez poczyniłem - gałązki wprost do gruntu i mocno podlalam .
Mam nadzieje , że się ukorzenią- najwyżej wyciągnę je z tej ziemi ,postawie do wody i poczekam na korzenie .

Justyś, ja połamane galazki z kwiatem wbijam do ziemi i nie usychają- wszystko rośnie! Śmiało możesz mnożyć sobie je, bez problemu się przyjmują
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 23:30, 14 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Trawy i hortensje z kosmosami wyglądają świetnie bez żadnych dodatków - tworzą taki oswojony busz . Nic bym tu nie zmieniała .
Nie umiem doradzić, co zmienić, jedynie mogę stwierdzić, ze rozchodniki w rządku mi nie do końca grają z buszem z tyłu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mirka 23:55, 14 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Judith napisał(a)
Trawy i hortensje z kosmosami wyglądają świetnie bez żadnych dodatków - tworzą taki oswojony busz . Nic bym tu nie zmieniała .
Nie umiem doradzić, co zmienić, jedynie mogę stwierdzić, ze rozchodniki w rządku mi nie do końca grają z buszem z tyłu .
Dziekuję że się wypowiedziałaś
Kombinuję dalej.
Ps. Powiem ci że jak dosadziłam Kosmosy i jak zakwitły to mega mi się spodobało .
Jak dla mnie to alternatywa dla werbeny
Spokojnej nocy.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olciamanolcia 09:29, 15 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Mirka napisał(a)
Tu myślę nad rozrzuceniem hortensji między trawy ale czy nie będzie to źle wyglądać jak rozchodniki a przed nimi kocimiętka( przycięta i słabo widoczna) są w rządku ?

Kocimiętka zaczyna drugie kwitnienie.


Asia z remontu zobacz giganta


Gaura rośnie

Koniec


Mirko NIC nie rozrzucaj a już w ogóle hortensji. Rabata wyglada bardzo dobrze.
U mnie hortki porozrzucane są tylko w brzozowej a to dlatego , że początkowa ta rabata była w kwadracie.i miała pusty ząb, który wymagał zapełnienia.
Świetnie Twoja wyglada- nie ruszać
A kosmosu są boskie u Ciebie .

Mozesz jedynie jak wspomniała Judith rozchodniki rozrzucić ale nie jestem pewna czy te „rozrzucone” nie zginą w tejże rabacie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 09:30, 15 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7367
Joann napisał(a)

Justyś, ja połamane galazki z kwiatem wbijam do ziemi i nie usychają- wszystko rośnie! Śmiało możesz mnożyć sobie je, bez problemu się przyjmują


No powiem Ci , że się przyjęły. Już wyprostowały klapnięte listki.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 22:15, 15 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7491
Mirka napisał(a)
Tu myślę nad rozrzuceniem hortensji między trawy ale czy nie będzie to źle wyglądać jak rozchodniki a przed nimi kocimiętka( przycięta i słabo widoczna) są w rządku ?

Kocimiętka zaczyna drugie kwitnienie.


Asia z remontu zobacz giganta


Gaura rośnie

Koniec


Mirko,
Umiesz zrobić super busz. Co masz posadzone przed rozchodnikiem takie malutkie?
Czasami tu przychodzę i szukam co i jak rozmnożyć. Masz do tego dobrą rękę i fajnie że się dzielisz doświadczeniem.

Dumam nad moją rabatą platanową. Może coś mi podpowiesz?


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Mirka 23:07, 15 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
LIDKA napisał(a)


Mirko,
Umiesz zrobić super busz. Co masz posadzone przed rozchodnikiem takie malutkie?
Czasami tu przychodzę i szukam co i jak rozmnożyć. Masz do tego dobrą rękę i fajnie że się dzielisz doświadczeniem.

Dumam nad moją rabatą platanową. Może coś mi podpowiesz?



Lidziu busz jest super nie trzeba za bardzo pielić Lubię takie gęste nasadzenia .
Przed rozchodnikami mam posadzoną kocimiętkę tę zwykłą tydzień temu przycięta
dlatego taka malutka się wydaje.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 23:14, 15 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)


Mirko NIC nie rozrzucaj a już w ogóle hortensji. Rabata wyglada bardzo dobrze.
U mnie hortki porozrzucane są tylko w brzozowej a to dlatego , że początkowa ta rabata była w kwadracie.i miała pusty ząb, który wymagał zapełnienia.
Świetnie Twoja wyglada- nie ruszać
A kosmosu są boskie u Ciebie .

Mozesz jedynie jak wspomniała Judith rozchodniki rozrzucić ale nie jestem pewna czy te „rozrzucone” nie zginą w tejże rabacie.

Justyna też tak pomyślałam że zginą w trawach chciałam się upewnić że dobrze kombinuje
Dzięki
Bardzo mi się udała ta kompozycja lubię na nią patrzeć
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
basia3012 23:32, 16 sie 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9600
Też myślę Mirko, że jeśli rozchodniki i kocimiętka rosną w rzędach to i hortensje niech rosną podobnie. Mnie ta rabata bardzo się podoba. Może tylko rozchodniki bym co drugi usunęła bo gęsto rosną, nie ma między nimi przerw a między hortensjami i kocimiętką są. Ale to tylko taki szczegół.
Piękny leśny ogród masz. Będę go podglądała bo warto. Taki ogród-las to chyba rzadko się podlewa. Czy deszcz tu rządzi podlewaniem?
Poza tym cenne wskazówki dotyczące rozmnażania można u Ciebie znaleźć. Nie wiedziałam, że tak rozchodniki łatwo można rozmnożyć.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies