Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

weronika77 15:08, 05 sie 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Bujnie wszystko u Ciebie kwitnie, hortensje, cisy, bukszpany tak szybko rosną.
U mnie nie tak bujne, ale wszystko wysoko rośnie i szybko w tym roku przekwita. Wisteria chyba ta sama co u Ciebie i też kwitnie znów.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Bogdzia 21:45, 05 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pięknie i kolorowo u Ciebie . Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 15:05, 06 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ewa004 napisał(a)
Irenko pięknie u Ciebie ,kwiatuchy cudne kwitną



Ewcia, dzięki ale szczerze się przyznam, że gdzie bałagan, niedoróbki, nie pokazuję trawa nie skoszona, czasu brak, chwasty do nieba, wąsy zamiast kantów, bukszpany zaczynają chorować,oprysk dla nich i dla róż potrzebny, a nie ma kiedy i tak w ogrodzie jest i ładnie i nieładnie miejscami, ale cóż poradzić, cieszę się tym ładnym
te skorupkowe ślimaki zżerają bukszpany i potem żółkną liście, mus co rano i wieczorem zbierać, sypię im jedzonko, a mimo to, zniszczeń pełno..

te mnie obrzydzają..fuj
hosty jak sito

tu mam wyjątkową hostę i co, wygląda strasznie
zdjęcia wcześnie rano, bo walka z ślimakami


i do zneutralizowania, coś przyjemnegomieczyki się wykładają, ścinam i do wazonu, już więcej u mnie mieczyków w ogrodzie nie będzie, nawet ich nie wykopuję

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 15:08, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja mam bukiet kolorowych cynii. Lubię mieczyki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
polinka 15:32, 06 sie 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Irenko pięknie, kolorowo u Ciebie. Tyle kwiatuchów kwitnie Ślimaki fuj, u mnie ropuszka zamieszkała w ogrodzie i chyba wszystkie ślimaki pożera bo nie widać żadnego
Ściskam uśmiechniętą dziewczynę
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Milka 16:04, 06 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mirka napisał(a)
Witaj Irena znów cudności pokazujesz cynie rzeczywiście cudne ja siałam i nawet jedna się nie pokazała spróbuję w przyszłym roku bo też mi się podobają:Miłego tygodnia


Ja tak mimochodem sypałam, gdzie się dało i jakoś drugi rok z rzędu się udaje z moich nasion, będę zbierać dla siebie i dla ciebie tyle tylko, że jak ruszają, uwielbiają je ślimaki, jak malutkie, więc trzeba zabezpieczać
tydzień mam szalony, ale idzie dobrze już, więc nie narzekam
nawet tu mam cynie, chyba jakieś nasionko tu przywiało, trudne warunki pod hortensją pnącą, a daje radę
i sama hortensja teraz tak wygląda


głogowniki zzieleniały...pora na cięcie


Super Dorothy ma drugie kwitnienie, to róża kaskadowa



____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 16:10, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie martw się, w sierpniu tak już jest z hostami, u mnie wcale nie lepiej i zastanawiam się nad hostami w ogóle, chyba wyprowadzę je z ogrodu na stałe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 16:22, 06 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A ja mam bukiet kolorowych cynii. Lubię mieczyki.
____________________
Danusia -Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*


Mieczyki też lubię, ale będę kupować i wstawiać tylko do wazonów, nie sadzić
choc robiłam rabatę z ich udziałem; kolorystycznie ciemna trawa vertigo, limki, zółte -jasne mieczyki, ciemny żółty aksamitka i złocień Clara Curtis..lekko fioletowy z żółtym środkiem i podoba mi się tylko to pokładanie!!...acha i złote klony na pniu...tak sobie wymyśliłam

naprzeciwko są żółte róże, fioletowe szałwie i jasno różowe i przetaczniki oraz zaplątane werbeny




Nie martw się, w sierpniu tak już jest z hostami, u mnie wcale nie lepiej i zastanawiam się nad hostami w ogóle, chyba wyprowadzę je z ogrodu na stałe
____________________


powiem ci Danusiu, że i ja już o tym myślałam, na pewno będę coś działać w temacie, ale widzę, że niektóre hosty nie są podjadane, ciekawe dlaczego?
... czy to wilczomlecz...siewka? czy chwast?


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:28, 06 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kondzio napisał(a)
Pieknie wszystko wyglada nie przesadzasz troche z tym zrujnowaniem


Może i przesadziłam ale jest zniszczone, nie pokazuję...białe rozchodniki zniszczone, ale wzięłam te kawałki i do ziemi, a nuż widelec się udatak samo hortensje, kalmie, i inne co się nie da
i jeszcze ,,Dorota" i dywan po ścięciu białych goździków



a tu biały rozchodnik, a on jest ciemnobordowy

i hakone All Gold, mniej ją lubię, wolę kolor Aueoroli

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:52, 06 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
bociek napisał(a)
Irenko, hortusie masz wybujale. Co im dajesz, ze tak szaleja??? Cynie sliczne, moze i ja sie skusze A ketmia dowcipnisia jaka
Buziaki


oj dowcipnisia nie mam nic przeciwko, aby miała 2 kolory
hortki nic nie dostają, nigdy ich nie podlewałam, tylko cięcie....ale, one rosną gdzie były zwalane trawy, chwasty, popiół oraz gruz i to chyba się wszystko przerobiło i mają świetną pożywkę i witaminy, no bo nic innego

będę sadzić ketmię z tyłu domu, chyba wybiorę 3 kolory i do tego róże; wybrałam Lagunę, Cinderellę i Alochę, te mi zostały polecone przez Ewę
Bociusiu, cynie polecam, to bezproblemowy śliczny i wytrzymały kwiat


cisy niebawem tak zarosną
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies