Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

jotka 11:11, 25 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Irenko, wszyscy wszystko już napisali, to ja tylko pozdrawiam od siebie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Milka 11:18, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jolu, wzajemnie muszę zerknąć jak wygląda dzisiejsza kartka w kalendarzu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
an_tre 11:36, 25 sty 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Irenka przyszłam się przywitać i zobaczyć czy siebie też masz takie piękne pojemniczki jak u Joli ze słoneczną zawartością pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Milka 11:39, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Czekam na Magnolię, co powie

a w międzyczasie...wczoraj zlewaliśmy wino do butelek, pracy co nie miara, w ogóle robienie wina jest pracochłonne, ale frajda jest..kosztów też nie brak, ale to na początek, za drugim razem pójdzie łatwiej; dziś kolejne będziemy butelkować, wymrażać i do piwniczki idą leżakować, im dłużej, tym lepsze wino

winko ma kolor różowo - biały, intensywny zapach winogron, pół słodkie, deserowe moc 17-18%, bardzo klarowne bez dodawania siarczanów...i jest pyszne, a Waligóra jest dumny, jak paw!!


____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:40, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
an_tre napisał(a)
Irenka przyszłam się przywitać i zobaczyć czy siebie też masz takie piękne pojemniczki jak u Joli ze słoneczną zawartością pozdrawiam


już są Aniu jakie pyszne winko, przez tyle lat, te moje winogrona rodzą , jak durne, i dzięki Ogrodowisku po raz pierwszy jest winko, a teraz już co roku będziemy robić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jotka 11:44, 25 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Gratulacje ! No to powstała piękna tradycja Ja mogę przyjeżdżać jako wolontariusz na zbiory winogron
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
magnolia 11:51, 25 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to tak:
myślę że trzeba zrobić tę rabatę tak żeby składała się z plam kilku gatunków, które będą się powtarzały. Te plamy nie muszą być rozmieszczone rytmicznie czy równo, mogą być większe i mniejsze, ale powinny się powtarzać.
Można zrobić listę gatunków, oznaczyć sobie ich wysokość, pokrój i porę kwitnienia.I tym się kierować zestawiając ze sobą te byliny.
Powinny być gatunki o ładnych liściach i poduchowatym czy dywanowym pokroju- takie wypełniacze
o trwałym efekcie kwitnienia
o kształcie wzniesionym- wtedy dodamy strzelistości.
Zastanawiam się nad efektem zimowym, z roślin zimozielonych- z tym mam kłopot, bo za duzo ich lub za duże pokrojem- obciąży rabatę, zmieni jej charakter.

____________________
magnolia 11:52, 25 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
cos kombinowałyscie z laurowisnią- jako akcent, gdzieniegdzie? czy inaczej?
Strzyzona?
Może jakieś nie za wielkie stożki zimozielone tam wsadzić co jakiś czas.
____________________
Milka 11:53, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jotka napisał(a)
Gratulacje ! No to powstała piękna tradycja Ja mogę przyjeżdżać jako wolontariusz na zbiory winogron


zapraszam, są 2 terminy zbioru...koniec sierpnia i początek września do jedzenia...2 termin... październik, po przemrożeniu do zbierania na winko
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:56, 25 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
magnolia napisał(a)
cos kombinowałyscie z laurowisnią- jako akcent, gdzieniegdzie? czy inaczej?
Strzyzona?
Może jakieś nie za wielkie stożki zimozielone tam wsadzić co jakiś czas.


w związku z tym, że po tej prawej stronie jest bardzo dużo bukszpanów, pomyślałam, ze zielonym akcentem może być laurowiśnia, oczywiście strzyżona; ale nie wiem, czy na całej długości czy akcenty, a stożki jakie,ile?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies