Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zamknięty w skrzyniach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zamknięty w skrzyniach

figa 17:37, 25 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Gardenarium napisał(a)
A widziałaś inspirację o warzywnikach pionowych? na dole

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-warzywnik-kolezenskie-porady?page=72

Ale bajery)))))))))) Coś tam kiedyś widziałam z tymi paletami ale ten link jest super)) poleciałam od razu policzyć ile mam palet i............mam ok 15stu)))))))))))))))))) najbardziej podoba mi się idea sadzenia w tym warzyw, pomyślałam m.in. o ogórkach, żeby mogły opadać w dół i łapać jak najwięcej promieni słonecznych bo lubią przecież ciepełko. Będę planować jak i gdzie to wykorzystać.. Dziękuję Danusiu, jestem Ci niezmiernie wdzięczna za te inspiracje
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 17:38, 25 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
Justyna napisał(a)
Mała truskawkowa wersja A poziomki też będą? Zainspirowałaś mnie z tymi truskawkami. Na wiosnę pomyślę. Ciekawe jaki to pomysl z gunerą.
Dobranoc

Hej, no właśnie jak mogłam zapomnieć o poziomkach?)))))))))))))))))))
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 17:43, 25 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133

A oto pomysł na aranżację z gunnerą. W sumie nic oryginalnego ale nastawiam się na przechowywanie jej w garażu więc wymyśliłam taki pojemnik. Niestety nie mogę na razie nigdzie go dostać, jak tylko go zdobędę prześlę prawdziwe zdjęcie - na razie tylko zajawka. Okrycie chcę zrobić z mchu chociaż lepszy byłby jakiś kontrastowy kolor do ciemnozielonych liści gunery. Co myślicie?
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
figa 17:58, 25 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
elzbieta_b napisał(a)
Na wiosnę spróbuję założyć sobie taką rabatkę. Trochę będę podglądać Pozdrawiam
Fajnie ja Ciebie też


vita napisał(a)

Nie wiem, czy wielu tak ma, ja miałam! Czas od połowy stycznia to już była faza krytyczna. Do końca lutego miałam wszystkie nasiona, których potrzebowałam i wszystkie, których nie potrzebowałam.
Zaliczyłam uprawę rzadkich odmian pomidorów, dyni piżmowej, fioletowych szparagów, czarnej kapusty,
ostatnio, czosnku słoniowego (ściągniętego w tydzień z zachodniego wybrzeża USA).
Chwilowo nie mam warzywnika, ale czuję, że faza na niego wraca, z dużą siłą!
Podziwiam))) Trochę jakbym czytała o sobie, 2 lata temu trochę szalałam z nowościami - chociaż nie tak jak Ty) Teraz już trochę przystopowałam, ale nadal zdarza mi się coś wysiać tylko z ciekawości albo dlatego że to ładne warzywko jest... Jak założysz "Warzywkowo" daj znać)

halina_zawitkowska napisał(a)
Witaj Figo ale fajne pomysły ja też mam beczkę i miętę w niej rośnie jak oszalała .No i pochwal M za klawe skrzynie będą piękne jak pomalujesz Pozdrawiam !!!
Dzięki w imieniu swoim i M. Zajrzałam do Ciebie, nie wiem czy dobrze dojrzałam też piękną bazylię w pojemniku?
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
margi 18:07, 25 lis 2012


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
mam nadzieję,że zobaczę coś więcej,czekam z niecierpliwością
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
figa 15:54, 27 lis 2012


Dołączył: 17 sie 2012
Posty: 133
No i w jednym z artykułów Danusi znalazłam ideał ( mam nadzieję że mogę go tu wkleić).......



piękny kontrast zieleni no i ten pojemnik .....
A może nie będę się łamać i od razu wstawię wannę?)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
tylko kto to będzie dźwigał?
____________________
Ogród zamknięty w skrzyniach
BarbaraM 14:27, 28 lis 2012


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
No proszę,jakie piękne rzeczy można stworzyć przy użyciu prostych materiałów.
Mogę skopiować skrzynie do mojego ogródka?
W tym roku truskawki uprawiałam w skrzynkach plastikowych na tarasie z tym tylko pomysłem,że
posadziłam razem z nimi lobelię i miniaturowe pelargonie angielskie.
Pozdrawiam.
Basia
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
popcorn 15:38, 28 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super ten rabarbar w tej misce! Wanna pod gunnere - czemu nie, tylko ze to ciężkie będzie strasznie, z ziemią i rośliną w środku...
pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Poziomka 23:06, 25 gru 2012


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
"Na Wilię , na Święta , na Rok Nowy
Życzenia szczęścia znów nad światem mkną
Niech moc truchleje a nadziei płomyk
Niechaj ogrzeje ciepłem swym nasz dom"

Zdrowych i szczęśliwych Świąt życzy Jasia

____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
margi 20:03, 11 lut 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Kochaniutka gdzie się podziałaś?
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies