Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 16:59, 19 paź 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Kurczaczkiem jest też hortensja pnąca




Cercis Forest Pansy i hostowisko



Serdecznie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Kasia_CS 17:33, 19 paź 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ech, jak cudnie u Ciebie jesienią.. jak mi szkoda, ze nie mam warunków na niektóre rośliny...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Sylvana 17:57, 19 paź 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Zaglądam do Ciebie już jakiś czas, ale nie odzywałam się do tej pory.
Podziwiam Twoją Paulownię i mam pytanie

Dostałam od znajomych małą sadzonkę drzewka Oxytree.
Z tego co czytałam w necie to zmodyfikowana paulownia, która podobno radzi sobie w naszym klimacie. Na razie nie miałam jej gdzie posadzić, więc zadołowałam z doniczką. Jednakże maluch jest cały obsypany pączkami.
Co powinnam teraz zrobić....zostawić zadołowane i przykryć, przykryć jak straci liście (i pewnie pąki), czy wykopać i przechować w domu, a na wiosnę posadzić?

Twój ogród już od dawna jest jednym z moich ulubionych na O.
Piękny po prostu
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Kasiek 18:07, 19 paź 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jak dla mnie jeden z najciekawszych ogrodow ...wisienka na torcie jest sympatyczna wlascicielka

Slowo spazdzierniczal kupuje
____________________
Bawarka
Basilikum 18:35, 19 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ja tez sie zlapalam na spazdzierniczal
Twoj spazdzierniczony ogrod jest piekny
i tez jeden z moich ulubionych
winnik mi w oko wpadl sliczny jest
ta lista roslin i przedmiotow ktore mi sie podobaja jest bardzo dluga....
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Justyna 18:46, 19 paź 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Kasieńko, dziękuję
Ale masz warunki na inne piękne. Do każdych warunków można dobrać cudne rośliny

Sylwio, ale mi miło Niestety, nie słyszałam o oxytree. Dziwi mnie zapączkowanie małej sadzonki, bo paulownie kwitną przecież dopiero jako kilkuletnie duże drzewa. A znajomi jak uprawiają? Nie możesz się dowiedzieć u źródła? A nie możesz dostać dwóch? Jedna by poszła do gruntu, a druga na przezimowanie pod dachem (raczej jakieś pomieszczenie gospodarcze, czy garaż, bo w domu za ciepło). Jeśli to byłoby moje, to posadziłaby, do gruntu. A na czas mrozów okryła. Ryzyk fizyk.

Kasiu, dzięki Ale dziś miłe wiadomości dostaję Takie pocieszenie na tą ponurą i mokrą aurę.
Sprzedane!

Izuś, dziękuję To dla mnie duży komplement
Wiesz, nie wiem czemu ten winnik jest tak mało znany. Piękna, zdrowa, oryginalna roślina. Rośnie u mnie z 6 lat bezproblemowo bez żadnych zabiegów, a w ogrodach go jakoś nie widać.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Basilikum 19:04, 19 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Justyno a gdzie go mozna dostac?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Justyna 19:13, 19 paź 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Ja kupowałam wysyłkowo (jak większość pnączy) w e-clematis.com. Mają dorodne sadzonki ze szkółki Marczyńskiego.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Sylvana 19:26, 19 paź 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Dziękuję za tak błyskawiczną odpowiedź.
Niestety znajomi również dostali w prezencie takiego maluszka i podzielili się ze mną....żadne z nas nie wiedziało co z tym fantem zrobić.

Żeby go posadzić musiałabym zrobić dużą rewolucję, dlatego chciałam przełożyć to na wiosnę....to drzewo, które nie rośnie na glinie, a u mnie wszędzie glina.

Okryję i zobaczę co z tego będzie....dzięki
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Basilikum 19:28, 19 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Juz poszukalam w necie i u nas malo tego winnika z dwa sklepy internetowe znalazlam za to w Pl wyglada na popularniejszy. Jak sie namysle, gdzie bym go mogla posadzic to kupie musze wpisac na liste chciejstw
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies