Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Makao_J 21:36, 30 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Aaaaa będę krzyczeć bo kocham Twój ogród za tą rarytasowość.

Zawsze jak tu zaglądam to widzę rośliny jedyne w swoim rodzaju i aż mi ciary po plecach chodzą.

Rutewkę to mam na liście od wczesnej wiosny ale na razie nie mam na nią miejsca. Zostawiam ją aby zrobić taką "kropkę nad i" u siebie na rabatach.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Agania 21:43, 30 sie 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dziękuję, za info u mnie i za świeżą dozę pięknych zdjęć, muszę przekopać mniejszą bylinówkę, mam dość trzykrotki, astrów jesiennych i nawłoci, która mi się przysiała, fotorelacja rutewkowa mnie urzekła, nie wspomnę o fotogenicznych jarzmiankach, o nich teraz myślę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
katel 22:07, 30 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Warto było czekać na takie cuda . Gdzie kupiłyście nasiona Daucus carota Dara? Szukam po necie i u nas (w Polsce) nie mogę znaleźć.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Donia72 15:53, 31 sie 2016


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Piękne masz roślinki
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Justyna 21:05, 16 wrz 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Jazzy, dziękuję, pozdrawiam

Sylwio, minusem robinii jest jej kruchość. Mój pierwszy egzemplarz połamał się podczas burzy. Od tej pory nową tnę regularnie kilka razy w roku. Ostro wiosną, w sezonie korekcyjnie.

Aniu, dziękuję za taki akspresyjny wpis, bardzo mi miło

Aganiu, inwazyjna nawłoć koniecznie do wytępienia, za to jarzmianka do zaproszenia

Kasiu, Dare dostałam od kolegi, który pozyskał ją od znajomego z Anglii. Połowę posłałam Agci. Ot taka marchew wędrowna

Doniu, dziękuję

*****

Dla miłych gości świecznica Brunette

Uwielbiam ją! Za zapach. Za bordowe liście. Za świeczki. Za motyle




I delikatna chmurka Calamagrostis brachytricha


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
ryska 21:13, 16 wrz 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Cudowne zdjęcia, portrety roślin jak dzieła sztuki.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Justyna 21:18, 16 wrz 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Zapraszam teraz na krótką relację z wojaży po ścianie wschodniej
(Bolestraszyce - Witowice - Końskowola - Serock - Pęchcin)

*****

Arboretum Bolestraszyce
Cudne, klimatyczne miejsce! Najbardziej podobała mi się część szuwarkowa z roślinami wodnymi i bagiennymi. Bogactwo życia zatrzymuje w tym miejscu na dłużej. Bolestraszyce muszą też pięknie wyglądać wiosną, kiedy kwitną kolekcje irysów, rh, azalii, piwonii. Ogromne egzemplarze magnolii i dereni kwiecistych pobudzały moją ciekawość. Na terenie arboretum jest też ciekawe muzeum, skanem polskiej wsi i kolekcja powojników na pięknej dębowej pergoli.

W miejscu gdzie rosły cypryśnik błotne czułam się jak w jurassic park, brakowało tylko dinozaurów. Zamiast nich, co chwilę wynurzały się z wody ciekawe rośliny, jak np. tulejnik. A jak tu musi wyglądać jesienią, kiedy cypryśniki wejdą w rude przebarwienia, ach....



Dostępu do rośliny, której byłam najbardziej ciekawa pilnował krokodyl



Tą rośliną był lotos. Nigdy niewidziałam go na żywo. Nie miałam szczęścia, bo ostatni pąk, który jeszcze został był zamknięty.



Mocną stroną arboretum są rzeźby, które zostały po plenerze wikliniarskim. Spójnie wpisują się w pejzaż. Adekwatne, ciekawe, pasują do tego miejsca.


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:22, 16 wrz 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282





____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:26, 16 wrz 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Szkółka Kurowskich (Końskowola)
Klimatyczny, niewielki, kolekcjonerski ogród. W swojej kolekcji zgromadził wiele rzadkich odmian, głównie drzew karłowych i kolumnowych. Tu przykładowo platan Alphen's Globe.





Mistrzowsko obsadzone runo! Funkie, paprocie, trzmieliny, barwinki, bluszcze, derenie kanadajskie, fantastycznie zadarniły rabaty. I nie trzeba pielić.





Zdjęcia nie oddają jego uroku.

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 21:31, 16 wrz 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Szkółka Majewscy (Witowice)
Specjalizuje się w roślinach wrzosowatych (rh, azalie, wrzosy, wzrośce i inne kwasoluby). Z takich też roślin zbudowany jest szkielet ogrodu pokazowego. Przemyślany projekt. Nasadzenia w dużych grupach stworzyły malownicze, proste i fotogeniczne wnętrze. Ogród perfekcyjnie zadbany, bez ani jednego chwaścika. A na drzewach przy wejściu wisiu budka lęgowa puszczyka. Gospodarze bardzo cieszą się obecnością tego skrzydlatego przyjaciela.



Tu patagonka podsadzona jest jednorocznymi surfiniami





Gęsi płynące wśród host


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies