Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Janiny

Janina 21:02, 16 cze 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Viola napisał(a)
Janinko, piękne masz rośliny w ogrodzie. Proszę podaj mi nazwę tej cudnej białej róży, bordowego drzewka, sliwa czy wiśnia? I jeszcze te trawki takie dorodne. Jakie to? Życzę dużo siły przy nowej rabacie
Bordowe drzewko to śliwa wiśniowa Pissardi, trawka to tatarak a jeśli chodzi o róże to nie wiem kupiona jako róża biała.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
Janina 21:03, 16 cze 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Sonka napisał(a)
Piękne dziecię, cudne zdjęcie, sama radość, gratuluję.
Zaglądam do ogrodu, zmiany niesamowite, dużo pracy, ale efekt ...!
Dzięki.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
sniezyca 22:31, 26 cze 2014


Dołączył: 30 maj 2014
Posty: 8
Janina napisał(a)
Z uwagi na to że zostałam babcią pochwalę się moją kochaną wnusią Nataszką. Zdjęcie zrobione w pięknym ogrodzie mojej córki. Nataszka ma 2 tygodnie.


Coż tam piękne ogrody?
Piękniejszego zdjęcia dziecka, to ja w życiu nie widziałam!
Serdeczne gratulacje dla Mamy i Babci
____________________
Gardenarium 10:43, 26 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77310
Janinko, gratulacje, pewnie jesteś zajęta opieką nad wnuczką, a ja tutaj chcę wspomnieć o wątku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3754-umiejetne-zestawianie-roslin-czyli-co-z-czym-pasuje?page=4

Twoje posty co posadzić przeniosę tutaj i udzielę porady.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Janina 10:44, 26 lip 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Doradzcie mi co oprócz wrzosów można posadzić pod rh. Chcę coś co rozjaśni to miejsce ponieważ rosną one pod sosną i wszystko jest zielone, chciała bym jeszcze wokół pnia sosny posadzić coś zadarniającego.Proszę o jakieś sugestie.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
brzydula 10:44, 26 lip 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Janino, mam ten sam dylemat tylko moje roaną pod świerkiem i na pierwszy rzut myślałam o wrzosach Wydaje mi sie że dla wrzosów będzie za ciemno pod drzewem wiec obecnie skłaniam się ku żurawkom cytrynowym Lime Rickey', lub jakieś byliny np kocimiętka. Fajny byłby kiscien ale on za bardzo zleje się kolorystycznie z różanecznikiem. Odnośnie pnia to ja raczej bym go zostawiła tak jak teraz, jak krzewy podrosną to zakryją pień . Zobaczymy może jeszcze ktoś coś podpowie.
Janina 10:44, 26 lip 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Też myślałam o żurawkach ale boję się że może ich słonko przypalać po południu dużo tam słońca. Zastanawiam się nad cyprysikiem Filitera Aurea Nana.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
brzydula 10:45, 26 lip 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

trudno powiedzieć ile masz tam miejsca na cyprysiki ale tak z 7 - 9 zurawek z przodu jedna obok drugiej fajnie by było u Sylwi wyczytałam że do słonca nadają sie z seledynowych Lime Marmalade .

pozdrawiam
grazyna 10:45, 26 lip 2014


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Janina napisał(a)
.Proszę o jakieś sugestie.


Janina - buziak za temat wątku ! Wszystkim nam się przyda !

Tutaj posadziłabym : funkie (różne) parzydło leśne - to kupisz w Ochmanowie, nie jest straszny koszt.

I tawułki, ale nie wiem czy w tej szkółce, którą wymieniłam będą.

____________________
Grażyna Tu odpoczywam
Magda_ 10:45, 26 lip 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

ta moja rabata ma ok 4 mb długości a obok hortensji rośnie cis a za nimi jałowce blue aroe
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies