Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - Hosty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - Hosty

Jabeska 21:26, 30 gru 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Poczekaj koniecznie do wiosny. Może jej się uda. U mnie kiedyś pies wygryzł przy samej ziemi ogromnego już wiciokrzewa i się odrodził jeszcze ładniejszy. Wiem, że hortensja to nie wiciokrzew, ale daj jej szansę.
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
wojtas2101 20:52, 02 sty 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Ogród jest zagospodarowany Pierwsze nasadzenia wykonywane były ok. 20 lat temu. Były to drzewa: świerk srebrny (Picea pungens) , orzech włoski (Junglans regia) i jabłoń owocowa (Malus sp.) W kolejnych latach dosadzano krzewy liściaste takie jak np. tawuły , berberysy , ligustry ; krzewy iglaste jak cisy , żywotniki , cyprysiki i byliny np. trawy , barwinki , hosty , liliowce i inne. W ogrodzie powstało ok. 10 lat temu oczko wodne, które obecnie jest przedmiotem gruntownej modernizacji. W stawie i wokół powstanie nowa roślinność wodna jak i nadwodna.


Działka ma regularny kształt o wymiarach 29,5m x 23m i powierzchnię 678.5m2, położona jest przy mało ruchliwej ulicy . Budynek jest usytuowany w południowej granicy działki tak by gabarytom przylegał do sąsiedniego budynku. Na działce znajduje się budynek gospodarczy o powierzchni 24m2 który aktualnie wykorzystywany jest do przechowywania narzędzi ogrodniczych jak i drewna kominkowego. Z uwagi na nasłonecznienie i kształt działki taras pokoju dziennego zlokalizowany został od zachodu . Również od tej strony jest wejście do domu i wjazd do garażu.
Największą powierzchnię działki zajmują gleby bielicowe, głównie wytworzone z piasków słabo gliniastych, gliniastych oraz z glin zwałowych lekkich i średnich, a także utworów pyłowych pochodzenia wodnego i piasków wydmowych. Przebieg ciągów komunikacyjnych ograniczony jest do minimum składa się z opaski wokół domu i dojścia do budynku i bramy garażowej od strony ulicy , przy której znajduje się furtka i brama wjazdowa.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
EPODLAS 21:15, 02 sty 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Zadbany zielony ogród. Fajne oczko wodne. Ja też lubię host i trochę ich mam. Pokazuj je pokazuj. Hosty to nie tylko piękne rośliny ale i fotogeniczne.
____________________
Mój ogród
wojtas2101 21:19, 02 sty 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
EPODLAS , dobrze wybiorę trochę zdjęć i wkleję.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
wojtas2101 21:34, 02 sty 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762

____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
wojtas2101 00:47, 05 sty 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Kasiek 00:53, 05 sty 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
wojtas2101 napisał(a)
Dzięki , co roku coś zmieniam dosadzam wykopuje .....................
jeszcze trochę starszych zdjęć . Pozdrawiam Wojtek S


Jejku...jakie hosty...

Witaj i ja jestem tu nowa,wiec przyszlam sie przywitac Ogrod piekny,widze duzo roslin ktore chce miec w swoim ogrodzie np. hosty Cieplutko pozdrawiam-Kasiek
____________________
Bawarka
wojtas2101 01:05, 05 sty 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Kasiek napisał(a)

Dzięki , co roku coś zmieniam dosadzam wykopuje .....................
jeszcze trochę starszych zdjęć . Pozdrawiam Wojtek S


Jejku...jakie hosty...

Witaj i ja jestem tu nowa,wiec przyszlam sie przywitac Ogrod piekny,widze duzo roslin ktore chce miec w swoim ogrodzie np. hosty Cieplutko pozdrawiam-Kasiek


Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzania mojego wątku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiosną będzie się działo.............
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
wojtas2101 01:05, 05 sty 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762

____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
monteverde 01:51, 05 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ładne masz hosty Wojtku i to oczko z góry fajnie wygląda
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies