Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trzeba zacząć wszystko od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzeba zacząć wszystko od początku

margi 22:38, 12 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
No to chyba powiem dobranoc dziewczyny,muszę jutro wcześnie wstać,bo praca mnie potrzebuje,ciężko będzie pierwszy dzień po urlopie::::
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
grazyna 11:58, 16 sty 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Gosia Ty masz, wg mnie, 3/4 ogrodu zrobione, tyle interesujących miejsc! Tylko dopracować zgodnie z poradami Danusi i Dziewczyn Bedę kukać do Ciebie, bardzo przyjaźnie masz
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
margi 20:30, 16 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Dzięki,że zaglądasz,trochę póżno trafiłam na ogrodowisko i mam wiele do zrobienia,ale dam radę przecież ogród tworzy się przez całe życie
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gosiniak 15:16, 25 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Gosia, pewnie że dasz radę, najpierw wyprawa po bukszpany, szykuj się
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
margi 18:25, 25 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Gońka ja już jestem gotowa z kaską w rękach i czekam niecierpliwie wiosny
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
wronada 22:50, 25 sty 2013


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
W tym czekaniu to masz wiele sojuszniczek, ja też już zaglądam do sklepów ale jeszcze nie wiele można dostać. Oj chciało by się już siać sadzić i ciąć...
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
asica 11:29, 26 sty 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
margi napisał(a)
Zawsze powtarzam,że zbyt póżno natrafiłam na ogrodowisko,rok temu ostrzygłam mojego bukszpana tak
a powinnam jakiś stożek lub kulę,zostawić i się cieszyć czy płakać nad moją głupotą?


Gosiu, u mnie na stronie 9 i 10 jest historia mojego bezrozumnie ciachniętego bukszpana.
Tylko ... ja nie żałuję. Teraz podoba mi się taki świeżutki, zieloniutki. Wogóle nie żałuje ani że późno tu trafiłam, ani że coś źle zrobiłam. Po prostu biorę szpadel, grabie pod pachę, czasem męża i psa do pomocy i robimy mniejszą lub większą rewolucję. I cieszy mnie każda zmiana, nawet jak za chwile poprawiam.

Nie wiem czy pisałam, skąd wzięły się rewolucje w moim ogrodzie.
U nas drzewka rosły gdzie się dało upchnąć po całym trawniku. I zbuntował się mój nastoletni wtedy syn. Powiedział , że on trawnik może kosić, ale wokół drzewek jeździł nie będzie. Drzewka maja być skupione pod płotem, lub na wyspach (jak u rodziców jego kolegi) albo on kosił nie będzie. I spytał : mogę drzeć trawę? I poszło. Kawał dobrej roboty mi zrobił .
Wcześniej nie przywiązywałam wagi do ogrodu. Zawsze było zielono i trawka skoszona.
Nagle wpadłam w manię zakupów ogrodowych. Też bezmyślnych, po jednej sztuce , która znikała między innymi gatunkami.
A jak trafiłam na ogrodowisko zaczęło się wariactwo i trwa do dziś
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 17:54, 26 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Asia,czytając nasze opowieści mam wrażenie,że mamy podobną historię co do ogrodu.Ja jeszcze w tamtym roku kupowałam bezmyślnie pojedyncze roślinki, wydawało mi się,że będzie taniej i wsadzałam je gdzieś,potem przesadzałam.Od tego roku zmieniam swoje nawyki
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
nieszka 18:21, 26 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Kasa w ręku - to więcej jak połowa sukcesu
A masz już ostateczną koncepcję przedogródka?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
margi 09:48, 27 sty 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Witam serdecznie,przerysowałam sobie na papier wersję nr 1 Danusi,musiałam jakoś to przetłumaczyć,podoba mi się bardzo,choć to kosztowna wersja,nadal mam wątpliwości co do tuji przy ogrodzeniu i czy nie będzie zbyt gęsto.
P.swersja nr 1 jest w moim wątku same wątpliwości na 1 lub 2 str.hej
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies