Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

_Martini_ 17:08, 15 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Magda, ja mam pytanie o ten placyk za tujami pod stołem. On jest wyłożony płytami jakich rozmiarow? I ile ich tam weszło? I czy taki rozmiar ogólnie tego placu wystarcza na wygodne używanie stołu i krzeseł?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Magda70 19:52, 15 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
_Martini_ napisał(a)
Magda, ja mam pytanie o ten placyk za tujami pod stołem. On jest wyłożony płytami jakich rozmiarow? I ile ich tam weszło? I czy taki rozmiar ogólnie tego placu wystarcza na wygodne używanie stołu i krzeseł?


Martini, płyty są 40x40
Placyk ma 3,6 na 3,6 czyli w rzędzie jest po 9 szt plyt.
Gdybym dziś robila placyk to chyba bym zrobila 4x4 m. wtedy byloby swobodniej ale tak jak jest to też nie jest źle
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Konieczki 20:00, 15 mar 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Madzia a czy Ty z zagla jestes zadowolona? Bo w sumie nie wiem czy go w koncu rozwiesas?
Cmokam wiosennie
Ps. Jak pokoj Patryka?
____________________
Zielonym do góry... :)
Magda70 20:42, 15 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Konieczki napisał(a)
Madzia a czy Ty z zagla jestes zadowolona? Bo w sumie nie wiem czy go w koncu rozwiesas?
Cmokam wiosennie
Ps. Jak pokoj Patryka?


Kochana...z żagla jak najbardziej jeśli chodzi o materiał. Sprawdzil się na 100% natomiast jesli chodzi o jego montaż to nie najlepiej nam wyszło bo dwa boki powinny być wyzej a dwa nizej a u nas nie dało się tak powiesić...i pod tym katem bedziemy coś kombibować.
W zeszlym roku nic nie robiliśmy bo każdy weekend byliśmy nad jeziorem...wiec na zagiel czasu zabrakło ha ha...

Pokój Patryka - skończony juz dawno
W międzyczasie odnowiliśmy garderobę, sypialnie i właśnie kończymy korytarz a w weekend zaczynamy dalsze prace nad jeziorem...ufff...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
_Martini_ 21:02, 15 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Magda70 napisał(a)


Martini, płyty są 40x40
Placyk ma 3,6 na 3,6 czyli w rzędzie jest po 9 szt plyt.
Gdybym dziś robila placyk to chyba bym zrobila 4x4 m. wtedy byloby swobodniej ale tak jak jest to też nie jest źle

Kurczę, dobrze, że zapytałam. Chciałam mniejszy nawet zrobić. Wyliczyłam 3 x 3,6. Hmm, trzeba to jeszcze raz przemyśleć, ma być po Bożemu zrobione
Czas mnie goni, chciałam przed komunią skończyć. Ale to przypada w zimną zośkę, to pewnie goście nie będą mieli okazji skorzystać.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Magda70 21:05, 15 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
_Martini_ napisał(a)

Kurczę, dobrze, że zapytałam. Chciałam mniejszy nawet zrobić. Wyliczyłam 3 x 3,6. Hmm, trzeba to jeszcze raz przemyśleć, ma być po Bożemu zrobione
Czas mnie goni, chciałam przed komunią skończyć. Ale to przypada w zimną zośkę, to pewnie goście nie będą mieli okazji skorzystać.


biorąc pod uwagę fakt, ze twój taras będzie obsadzony roślinami dookola to musi być większy. minimum 3,6 x 4 bym robiła
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
_Martini_ 21:09, 15 mar 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Magda70 napisał(a)


biorąc pod uwagę fakt, ze twój taras będzie obsadzony roślinami dookola to musi być większy. minimum 3,6 x 4 bym robiła

No to bankrut. Budżet mialam inaczej zaplanowany. Nie miała baba kłopotu...
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Magda70 21:18, 15 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
_Martini_ napisał(a)

No to bankrut. Budżet mialam inaczej zaplanowany. Nie miała baba kłopotu...


lece do Ciebie...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Iwula 14:51, 16 mar 2017


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
O Boziu...najchętniej wydrukowałabym sobie wizytówkę Twojego ogrodu!!
Zazdroszczę i podziwiam za intuicję i gust.
Wymarzony, zadbany "kawałek" zieleni...
Będę podglądać i podziwiać dalej, może czegos się nauczę..
Jedno pytanko płyty wokół tarasu - jaki to materiał?
pozdrawiam serdecznie
____________________
Iwona No to czas zacząć
Magda70 18:43, 16 mar 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Fotki dla Marka, który w wiadomości priv pytał o powojnik

To jest powojnik bylinowy, który ścina się przy samej ziemi co roku i pieknie odrasta. Ma co raz więcej lodyg i w ubieglym roku zakryl mi cały gabion

Tu posadzony w maju 2014 r.



tu już zakwitl i polozył się na gabionie



Tu maj 2016...



tu widać jak już się zagęścil po roku - czerw 2016



i maj 2016



i pelnia lata na zakończenie


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies