Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Igiełkowy ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Igiełkowy ogródeczek

Dorota123 12:34, 10 lis 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przepis przeczytałam, kolejności zmienić nie mogę, w pracy pensja mizerna, ale co miesiąc jest - zrezygnować nie mogę. Prace ogrodowe też wszystkie sama wykonuję (czasem pomaga mi coś wykopać, lub przenieść kompost syn). Lamówki z kostki też sama robię na zaprawie i bez. Te bez zaprawy są bardziej elastyczne, zawsze można sobie rabatkę poszerzyć. Systematyczna jestem, ale ciągle z czymś nie zdążam. W ogródku mam lampę uliczną, chyba przy jej świetle zrobię kanciki przed domem. Zmotywowałaś mnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dominika11 12:59, 10 lis 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Dorota123 napisał(a)
Przepis przeczytałam, kolejności zmienić nie mogę, w pracy pensja mizerna, ale co miesiąc jest - zrezygnować nie mogę. Prace ogrodowe też wszystkie sama wykonuję (czasem pomaga mi coś wykopać, lub przenieść kompost syn). Lamówki z kostki też sama robię na zaprawie i bez. Te bez zaprawy są bardziej elastyczne, zawsze można sobie rabatkę poszerzyć. Systematyczna jestem, ale ciągle z czymś nie zdążam. W ogródku mam lampę uliczną, chyba przy jej świetle zrobię kanciki przed domem. Zmotywowałaś mnie.
ooooo qurcze dobra jesteś podziwiam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao_J 22:38, 12 lis 2015


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Aniu miło mi że chciało ci się cały wątek od początku. Co do żurawek, niestety wyrzuciłam, można rzec profilaktycznie, ze względu na opuchlaki. Jak wiadomo to ich przysmak i namiętnie się tam rozmnażały, a ja toczę z nimi zacięty bój.

Rumba też śliczna, a bonicę zawsze możesz jeszcze kupić

Rozplenic nie okrywam, ściółkuję jedynie grubo korą dookoła kępy, i oczywiście związuję, przetrwały u mnie bez żadnego problemu. A czym przykrywałaś?, może wygniła, bo nie słyszałam żeby komuś przemarzała.
Pozdrawiam


A wiesz co wyszperałam na ogrodowisku w związku z opuchlakami. Jest tu taki artykuł pisany przez Kasiek i Danusię że cyt. opuchlaki - "Mają swoje ulubione rośliny np. różaneczniki, żurawki, azalie, bluszcz, winorośl, cisy, trzmieliny, ostrokrzewy, maliny, truskawki. Zauważyłam, że nie wygryzają dziur na bukszpanach, mogą natomiast zaatakować korzenie."
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
waldek727 01:42, 13 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gosiniak napisał(a)
Pierwsze dni listopada z przymrozkami porannymi:


Bardzo mi się podoba Gosiu Twoje nietuzinkowe rozwiązanie kształtu rabat.
Tym sposobem wyznaczyłaś sobie ciekawy układ trawnika.
Tak. Jest to ogród do którego zawsze zaglądam z poczuciem miłego odbioru.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Ayna 21:36, 14 lis 2015


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Gosiu, proszę zajrzyj do mojego wątku. Mam dylematy dotyczące podjazdu. Wiem, że ty wspominałaś, że masz duży podjazd (z którego zresztą wyciągałaś kostkę pod rabaty). Może coś mi doradzisz z własnego doświadczenia
Pozdrawiam, Anna
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Ayna 13:08, 16 lis 2015


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Dzięki Gosiu za pomoc. W takim razie idę negocjować z eM: jego podjazd - moja brama przesuwana Nie ma to jak kompromis
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Karol99 14:52, 17 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj. Cudowny ogród i bardzo zadbany. Jestem pod wrażeniem. Będę zaglądał.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ag_zie 21:41, 17 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Gosiniak napisał(a)
Trawy zrmożone to istny cud świata


Oj te liście....


Piękne widoki - witam się i lecę trochę pospacerować po Twoim ogrodzie
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Gosiniak 11:44, 18 lis 2015


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Dorota123 napisał(a)
Przepis przeczytałam, kolejności zmienić nie mogę, w pracy pensja mizerna, ale co miesiąc jest - zrezygnować nie mogę. Prace ogrodowe też wszystkie sama wykonuję (czasem pomaga mi coś wykopać, lub przenieść kompost syn). Lamówki z kostki też sama robię na zaprawie i bez. Te bez zaprawy są bardziej elastyczne, zawsze można sobie rabatkę poszerzyć. Systematyczna jestem, ale ciągle z czymś nie zdążam. W ogródku mam lampę uliczną, chyba przy jej świetle zrobię kanciki przed domem. Zmotywowałaś mnie.


No to widzę dobra jesteś, ja też te bez zaprawy preferuję, albo w ogóle nie robię obrzeży, wtedy zdecydowanie najłatwiej jest coś zmienić
Spokojnie z tymi kancikami ja też nie wszędzie mam zrobione, przyznać się muszę.
A co do motywowania, to Ogrodowisko niezłego kopa daje nam wszystkim,
Sprawdzę jak ci poszło
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Gosiniak 11:45, 18 lis 2015


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Dominika11 napisał(a)
ooooo qurcze dobra jesteś podziwiam

A dla mnie pochwały, to gdzie
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies