Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu drewnianego kościoła

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu drewnianego kościoła

grupa_trzyma... 10:34, 19 gru 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witaj Magda. Kotlina Kłodzka to piekne miejsce do zamieszkania. Kamienny dom, drewniany kosciółek i góry...już wiem, że będę u Ciebie częstym gościem.
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
hanka_andrus 11:21, 19 gru 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dobrze,że przyjaciółki i na forum się odnalazły....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bogumila 13:42, 19 gru 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...lubię takie zdjęcia...pozdrawiam i czekam na więcej....
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
monteverde 14:16, 19 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witaj Magda, piękne zdjęcia wstawiłaś, od razu mnie zauroczyły chyba jesteś fotografem? stary dom jak na niego patrzyłam wyglądał jak by miał jakąś tajemnicę lubię takie klimaty, a po remoncie też pięknie się prezentuje no i ten krajobraz, uff.... będę wpadała aby podziwiać Twój ogród o każdej porze roku a te drzewa, to jak pomniki przyrody pięknie je zaprezentowałaś, fajnie , że Ty i Pszczółka macie agroturystykę nigdy nie byłam na tamtych terenach czas pozwiedzać, może kiedyś.....

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agrokotlina 01:26, 20 gru 2012


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Dziękuję za dobre słowa i wszystkich pozdrawiam serdecznie
Ewo, sobie też sprawiłam niespodziankę i dotąd nie mogę uwierzyć, że się odważyłam. Ściskam Cię wirtualnie, choć o wiele bardziej lubię w rzeczywistości, w moim lub Twoim domu )
Godzina jakaś bardzo późna dlatego nie będę opowiadać.
Pokażę nasze obejście. Kiedyś było to gospodarstwo w czworoboku: dom z częścią gospodarczą oraz trzy stodoły... My zastaliśmy już tylko dom we fragmencie oraz jedną stodołę. Dobra choć jedna, bo osłania nas przed zimnymi północnymi wiatrami, które dują tu od jesieni przez całą zimę
.

Obecnie w stodole mamy salę gimnastyczną dla joginów (część z oknami i drzwiami), a dalej jest część gospodarcza gdzie trzymamy drewno i różne klamory (stodoła na tym zdjęciu od strony południowej)

Teraz od strony wschodniej


A tak ją widać z sąsiadującej z nami działki kościelnej

____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
agrokotlina 01:46, 20 gru 2012


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Jeszcze w latach siedemdziesiątych nasza stodoła od strony zachodniej prezentowała się tak:


Zdjęcie pochodzi z filmu "Zánik samoty Berhof", który był kręcony w Kamieńczyku w koprodukcji czesko - polskiej. W naszej wsi ludzie mówią, że właściciel zgodził się budynek wysadzić za pół litra...

Po nim został fragment ruiny (widok od stodoły)


Północna "ściana" naszej ruiny...


...oraz jej "wnętrze"
Zrobiłam sobie w ruinie ogród, ale mam wrażenie, że popadł w ruinę i muszę go uporządkować, gdyż straszny się tu misz masz zrobił... Ale o tym później i wtedy będę prosiła o wasze opinie i sugestie






____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
agrokotlina 01:51, 20 gru 2012


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Pokażę jeszcze miejsce na ognisko i może dzisiaj wystarczy







Pora spać, bo u nas już przedświąteczna gorączka, więc od rana czeka mnie mnóstwo pracy...
____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
Tess 09:40, 20 gru 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Witaj, Magdo.
Ależ klimatycznie u Ciebie... Mogłabym wgapiać się w te zdjęcia bez końca...
Drzewa masz przepiękne.
Aż się niepokoję, co Ty chcesz tu zmieniać?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Zeta 09:49, 20 gru 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Pięknie ale ta ruina dodaje tajemniczości całemu ogrodowi, hmm nie każdy może mieć takie cudo.
Zazdroszczę
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
grembosia 15:22, 20 gru 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Też o tej tajemniczości pomyślałam, przewija się od pierwszych zdjęć. W takim otoczeniu to musi powstać niesamowity i klimatyczny ogród. Czerp całą garścią z tego co masz, wielu z nas na pewno Ci zazdrości...

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies