Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu drewnianego kościoła

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu drewnianego kościoła

agrokotlina 19:22, 18 gru 2012


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Witam wszystkich
Przyglądam się temu portalowi od długiego już czasu i jestem pod wrażeniem pasji oraz kultury z jaką jest ona tu prezentowana. Zaglądam szukając informacji i inspiracji, bowiem dojrzewa we mnie świadomość, że starzejący się ogród potrzebuje nowej energii, jakiegoś przysłowiowego kopa. Dlatego pomimo ogromnej teremy pomyślałam, że może warto go tu pokazać i otworzyć się na sugestie, rady, jakieś pomysły...
Ogród leży na wysokości 600 m npm, w górach Bystrzyckich, tuż obok granicy z Czechami. Klimat jest tu ostry, ziemia licha i kamienista. Jednak, gdy kupiliśmy opuszczony, stary kamienny dom, zamarzyłam by stworzyć mu ogród. Gdybym miała jednym zdaniem opisać moją drogę do tego miejsca, to brzmiałoby ono tak: "Osiemnaście lat temu stanęliśmy na wzgórzu, które nas zaczarowało."
Ale jednym zdaniem się nie da, więc jeśli pozwolicie pojawią się i następne...
Teraz kilka zdjęć z tego, co po osiemnastu latach tu stworzyliśmy...


____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
grembosia 19:26, 18 gru 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Zapowiada się bardzo ciekawie i to sąsiedztwo...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Gosiniak 19:29, 18 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Witaj, ja też jestem od niedawna, bardzo tajemniczo się zrobiło, czekam na więcej
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ana_art 19:57, 18 gru 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
18 lat to już dojrzały ogród zapowiada się ciekawie...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Welka 19:58, 18 gru 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
Z pierwszego Twojego zdania bardzo ważne jest to co napisałaś - kultura tego forum. Jestem zalogowana na dwóch innych ogrodniczych i podgląduję trzecie, ale rzadko na nich piszę ze wzgledu na ton niektórych wypowiedzi - tu nie ma obawy, że jak o coś spytasz to Cię wyśmieją, że jest to oczywista oczywistość, ale podpowiedzą co robić, wyjaśnią o liliach, okrywaniu red barona i usychającej brzózce w ogrodzie.
Podaj nam swoje imię, zrób podpis w swoim profilu, wklejaj nam wiecej zdjęć i opisuj jak się tworzyło i jak się utrzymuje ogród w takich warunkach jak Twoje
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
asica 20:06, 18 gru 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3818
Już pierwsze zdjęcie mnie zauroczyło, ale ostatnie... ciekawość zżera, co za zakrętem. Zimowa aura stworzyła niesamowity klimat.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
hanka_andrus 20:25, 18 gru 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Granica z Czechami......byłam tam onegdaj!
Miejsce urokliwe opowiadaj o ogrodzie i jego historii!
Pozdrawiam przedświątecznie....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 20:26, 18 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także witam i czekam na więcej zdjęć, bardzo interesująca historia.
Nie wiem czy zorientowałaś się, że masz wspaniałą sąsiadkę
Ewę Pszczelarnię, u której byliśmy w zeszłym roku, a teraz właśnie leci jej ogród

http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,1,0,0.html

a to nasze spotkanie w 4 ogrodach, latem, kiedy zjechało całe ogrodowisko

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1424-spotkanie-dolny-slask?page=17

Oczywiście podpowiemy jak upiekszyć ogród, jak więcej zdjęć pokażesz i w czym masz największy problem

a na powitanie irys



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zeta 20:31, 18 gru 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Witam wpadłam się przywitać też niedawno zaczęłam mój wątek. Czekam na zdjęcia duuuuuuzzzzzo zdjęć bo bardzo mi się podoba.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Sebek 21:12, 18 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie - zapowiada się bardzo ciekawie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies