Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Laskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Laskiem

Rench 19:58, 19 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
O te stare jabłonie zapytaj może Zbysia
http://www.ogrodowisko.pl/watek/35-nasz-przydomowy-ogrodek?page=29
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Tess 21:18, 19 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Monia, bielić drzewka trzeba już w grudniu!
Jeśli dotąd nie pomalowałaś, to maluj szybko, jutro już.

Teraz zaczyna się najbardziej niebezpieczny okres dla drzewek owocowych. Tak się złożyło w tym roku, że praktycznie do teraz nie było mrozu (oprócz kilku dni w grudniu) i było bezsłonecznie. Wiec jeśli ktoś w grudniu nie pobielił, to obyło się prawdopodobnie bez szkody dla drzewek.
A bielenie drzew ma spowodować, ze pnie drzew nie będą się ogrzewać od promieni słonecznych. Bielenie sprawia, że promienie słoneczne odbijają się od pnia i jest on mniej nagrzewany.

Nagła zmiana temperatury spowodowana silnym nasłonecznieniem zimnego pnia może spowodować pękanie kory. W nocy, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera, kora kurczy się, natomiast w dzień, gdy padają na nią promienie słoneczne, rozpręża się. Takie ciągłe zmiany powodują, że kora zamiera i na wiosnę odpada od pnia. Drzewo jest wtedy bardziej podatne na ataki szkodników i chorób grzybowych.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 21:20, 19 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Matko, nic nie zrozumiałam o co chodzi z choinkami i porzeczkami bez korzenia...
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
agniecha973 21:24, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Tesia już wszystko o bieleniu napisała. Właśnie najczęstszym błędem jest bielenie pni wiosną, wtedy już nie wiadomo po co, dla wrażeń wzrokowych chyba.
Czym bielicie że Wam nie spływa. Mi do stycznia niewiele zostaje tego białego na pniach. Już samą emulsją lecę a i tak spływa.

Też nie wiem co to bez korzenia...
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
monia 09:11, 20 lut 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
chodziło mi że bez bryły ziemi sam korzeń dzisiaj nie mogę bo mam gości ale jutro od rana biorę się za bielenie. U mnie na wiosce większość właśnie na wiosnę około marca maluje i rodzice też tak robili a tu proszę już w grudniu. A takie małe drzewka dopiero co posadzone z pniem na około 3cm też bielić ? Dzięki Tess za radę.
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Tess 10:24, 20 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Małe też bielić. Pamiętaj na przyszłośc - bielić w grudniu, a jeśli w środku zimy niewiele białego zostanie na pniach, powtórzyć. Pień musi być do wiosny biały.

Już zrozumiałam. Bez korzenia = z gołym korzeniem.

Nie wiem, czy teraz można sadzić, muszę się dokształcić.
Ale wydaje mi się, że tak, jeśli ziemia byłaby już rozmarznięta. ale sprawdzę, nie sadź jeszcze
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
wiewiora 22:39, 20 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Moniko malowanie i cięcie jak najbardziej a co do maliny to ja sadziłam na jesień -słyszałam że wiosną mozna sadzić ale chyba jeszcze za wcześnie.
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
monia 15:47, 21 lut 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
No dziewczyny kawał roboty dzisiaj za mną drzewka wybielone i udało mi się nawet dwie jabłonki poobcinać odrosty na szczycie. Zdążyłam porządeczek zrobić koło mojego placu budowy. W poniedziałek więcej czasu będę miała oby pogoda dopisała, pozdrawiam
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Rench 17:15, 21 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Tess napisał(a)
Monia, bielić drzewka trzeba już w grudniu!
Jeśli dotąd nie pomalowałaś, to maluj szybko, jutro już.

Teraz zaczyna się najbardziej niebezpieczny okres dla drzewek owocowych. Tak się złożyło w tym roku, że praktycznie do teraz nie było mrozu (oprócz kilku dni w grudniu) i było bezsłonecznie. Wiec jeśli ktoś w grudniu nie pobielił, to obyło się prawdopodobnie bez szkody dla drzewek.
A bielenie drzew ma spowodować, ze pnie drzew nie będą się ogrzewać od promieni słonecznych. Bielenie sprawia, że promienie słoneczne odbijają się od pnia i jest on mniej nagrzewany.

Nagła zmiana temperatury spowodowana silnym nasłonecznieniem zimnego pnia może spowodować pękanie kory. W nocy, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera, kora kurczy się, natomiast w dzień, gdy padają na nią promienie słoneczne, rozpręża się. Takie ciągłe zmiany powodują, że kora zamiera i na wiosnę odpada od pnia. Drzewo jest wtedy bardziej podatne na ataki szkodników i chorób grzybowych.


Tess ! jaka Ty jesteś opykana w tym temacie
Muszę te informacje zapisać sobie.
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 17:18, 21 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
monia napisał(a)
No dziewczyny kawał roboty dzisiaj za mną drzewka wybielone i udało mi się nawet dwie jabłonki poobcinać odrosty na szczycie. Zdążyłam porządeczek zrobić koło mojego placu budowy. W poniedziałek więcej czasu będę miała oby pogoda dopisała, pozdrawiam

Matko,jak Ty całą zimę szalejesz w tym ogrodzie,to co się będzie działo wiosną?
Nawet nie wyobrażam sobie
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies