Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Laskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Laskiem

monia 08:36, 29 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Ala106 napisał(a)
Wpadłam z rana, zeby się przywitać czwartkowo, a tu takie super porady. Róż z ostróżkami się naoglądałam i jak nic, ostróżki trzeba wysiać . No i z poradnika cięcia róż też skorzystam. Jak to dobrze z rana powłóczyć się po Ogrodowisku .
Moniko, Twój ogród będzie bajkowy. Już jest super, a po nowych nasadzeniach, bajeczka.



Dzięki ogrodowisku myślę że ogarnę ten busz na wiosnę chociaż trochę, no niestety Renatko na ostróżki będziemy musiały poczekać do następnego roku, w tym roku miałam 3 krzaczki ostróżki 2-latki ale marniutko kwitła minie dużo czasu zanim się rozrosną.
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 08:37, 29 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Rench napisał(a)
Hej,wpadłam z instrukcją cięcia róż,może się przyda

http://rozaria.pl/blog/roze-ciecie/

Plany z bylinami masz fajne,ja tez w tym sezonie mam w planie posiać więcej bylin,a nawet jednorocznych.




Rench znasz gatunki róż długo kwitnących pnących ? (i łatwych w obróbce)
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
waldek727 08:53, 29 sty 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Chcesz mieć Monia 1000 róż na jednej ażurowej ścianie?
,,Sympathie" i ,,Rosarium Uetersen"
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Ala106 10:50, 29 sty 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
monia napisał(a)



Dzięki ogrodowisku myślę że ogarnę ten busz na wiosnę chociaż trochę, no niestety Renatko na ostróżki będziemy musiały poczekać do następnego roku, w tym roku miałam 3 krzaczki ostróżki 2-latki ale marniutko kwitła minie dużo czasu zanim się rozrosną.

Patrz, a ja taka gapa jestem. To, że kwitną w drugim roku, to wiedziałam, ale że trzeba czekać, żeby się rozrosły to już nie.
Miałam taką od ogrodnika, w pierwszym roku pięknie kwitła, a w drugim masakra, co kilometr kwiatek na łodydze. Myślałam, że już nic z niej nie będzie i wywaliłam. A tu poczekać trzeba.
To teraz sobie wysieję i będę czekać .
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
monia 11:55, 29 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
waldek727 napisał(a)
Chcesz mieć Monia 1000 róż na jednej ażurowej ścianie?
,,Sympathie" i ,,Rosarium Uetersen"



o właśnie "Rosarium Uetersen"- to mi się podoba, Waldku niestety przez twoje piękne zdjęcia na twoim forum znowu mam zachciejkę na powojniki w tym miejscu
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
monia 11:58, 29 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Ala106 napisał(a)

Patrz, a ja taka gapa jestem. To, że kwitną w drugim roku, to wiedziałam, ale że trzeba czekać, żeby się rozrosły to już nie.
Miałam taką od ogrodnika, w pierwszym roku pięknie kwitła, a w drugim masakra, co kilometr kwiatek na łodydze. Myślałam, że już nic z niej nie będzie i wywaliłam. A tu poczekać trzeba.
To teraz sobie wysieję i będę czekać .




u mnie dwuletnie ostrózki z nasion w 2014 malutkie około 30-40cm musiałam przesadzić, róże je zawalały może tez dla tego marnoty takie. Poczekamy razem
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Rench 12:24, 29 sty 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ja wypróbuję ostróżkę letnią hiacyntową, ma być ładniejsza od zwyczajnej jednorocznej.

Polecane róże pnące powtarzające kwitnienie,pachnące: Laguna, Jasmina.
Żółte: Graham Thomas,Elfe

Jest jeszcze wiele innych, mniej znanych,ale moje to młodziaki, z opinią trzeba poczekać
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
monia 15:34, 29 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Moja dzisiejsza 3 godzinna krwawa walka. Może na zdjęciach tego tak nie widać ale różnica jest duża
przed


i po



przed



po






____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Rench 15:54, 29 sty 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
To była ta czerwona? ona kwitnie na jednorocznych pędach,czy dwuletnich?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
monia 16:22, 29 sty 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Rench napisał(a)
To była ta czerwona? ona kwitnie na jednorocznych pędach,czy dwuletnich?




w sumie są dwa krzaki nie wiem czy ten drugi krzak co tej pierwszej róży, kwitnie tylko raz obsypana drobnymi różowymi kwiatami, wydaje mi się że jest to róża 'Excelsa' poniżej jak wygląda podczas kwitnienia mam jej w ogrodzie sporo ale nie mam zdjęć. Nie obcinałam jej podpięłam do bluszczu niektóre gałązki miały po 4m jak nie dłuższe. Za oknem przy kole od wozu jest jeszcze 3 krzak czerwonej róży ta kwitnie 2 razy


____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies