Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

mira 21:32, 10 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Przeczytałam o cebulach i ....szok. Jak Ci się chciało liczyć. O sadzeniu nawet nie myślę. Oj wiosny u Ciebie to nie mogę przegapić i już się cieszę.

Jeśli chodzi o astry to pytaj Gabrieli i Kondzia oni mają sporo odmian i znają nazwy.

Ciekawa jestem jak duże te sadzonki pokaż proszę bo chciałabym kupić jakieś ciemne.

pozdrawiam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anabell 21:38, 10 lis 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mirka napisał(a)


Haniu jesteś niemożliwa miałaś się oszczędzać a ty co znów nakupowalaś cebulek o strach nie wspomnę .Powiem ci że ja te trzy dni wolne mam zaplanowane na pracę na działce .Oby pogoda dopisała☺


Mirko - jak miałam nie kupić za niską cenę, ale dziś wyjechałam i nie kusiło mnie zaglądać po cebule.
Mam zajęcie rozplanować astry i posadzić, w poniedziałek mają mi wysłać chryzantemy, jednak boję się posadzić do gruntu,

wykopanie rozchodnika to nie była wielka praca, ale wzięłam się do przekopania płaskiego świerku , 'gniazda' i tu myślałam nie poradzę sobie. Podkopałam, a duże korzenie podcięłam sekatorem z dźwignią. Przesunięcie w inny dołek było najgorsze.
Funkcjonuję drugi dzień z przeciwbólowym, bo nie mogłam się wyprostować.
Na szczęście puściło.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 21:51, 10 lis 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
mira napisał(a)
Przeczytałam o cebulach i ....szok. Jak Ci się chciało liczyć. O sadzeniu nawet nie myślę. Oj wiosny u Ciebie to nie mogę przegapić i już się cieszę.

Jeśli chodzi o astry to pytaj Gabrieli i Kondzia oni mają sporo odmian i znają nazwy.

Ciekawa jestem jak duże te sadzonki pokaż proszę bo chciałabym kupić jakieś ciemne.

pozdrawiam



Mira - astry z drugiej przesyłki są bardziej ukorzenione tylko ciut droższe.
Juto zrobię zdjęcia, stoją jeszcze w mnożarce.
Pierwszą przesyłkę pokazałam, Posadziłam w doniczki, zadołowałam, obsypałam ziemią i okryłam gałązkami cisów,
Te drugie pójdą na miejsce stałe, też okryję.

Miro, dlatego brałam tyle, by wybrać, też chcę ciemne i jaśniutkie niebieskie, lawendowe najmniej.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
MirellaB 07:32, 11 lis 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witam Przychodzę do Ciebie z wątku tematycznego o szałwii.
Watek przejrzałam początek, środek i koniec. Masz bardzo ładny ogród

Napiszę tylko odnośnie ostatnich postów: cebulowe wow ; u mnie rozchodniki rosną w gliniastej glebie oczywiście do dołka dostały dobrej ziemi, ale tak się wielkie zrobiły, że korzenie wyszły poza dołek i rosną jak szalone ; podobają mi się hortensje podsadzone rozplenicami

To tyle na początek, będę zaglądała jeżeli pozwolisz
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 07:37, 11 lis 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Cyt "Ułożyłam w skrzyneczki balkonowe, podlałam preparatem na wszawice 'Artemisol'
jutro jeszcze jakimś innym środkiem podleję lub włożę w roztwór."

Masz sprawdzony ten roztwór, że działa na opuchlaki?
Nie jestem pewna, ale u mnie chyba też są w seslerii siedzą. Jak sadziłam cebulowe to w ziemi było pełno małych białych larw brrrrrr. Nie byłam w stanie tego wybrać. Ciekawe czy sesleria i cebulowe przetrwają?
Może do podlania bym też zastosowała to co Ty, bo nicienie są strasznie drogie

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 17:53, 11 lis 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anabell napisał(a)
Iwonko - poproszę, kolor zdecydowany, przypomnę się.
Moje jak rozrosną też podzielę się.
Pozdrawiam.

Haniu, musisz się koniecznie wiosną przypomnieć. Dostaniesz na pewno
Dzielić się nie musisz
Wszystko się bujnie rozrasta... W przyszłym roku muszę postawić na trawy
Koniecznie zwiększę ilość miejscówek na trawki

Hani, jak ci się chciało liczyć cebulowe?
ja nie mam pojęcia, ile posadziłam, ale za dużo tego nie ma. Mam małe rabatki. Niemal na każdej coś się znajdzie wiosną

Opuchlaki a kysz ... Niech padną ...
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 18:06, 11 lis 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Mnie dzisiaj śnieg zasypał i nici z sadzenia cebulek.☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Anabell 19:00, 11 lis 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
MirellaB napisał(a)
Witam Przychodzę do Ciebie z wątku tematycznego o szałwii.
Watek przejrzałam początek, środek i koniec. Masz bardzo ładny ogród

Napiszę tylko odnośnie ostatnich postów: cebulowe wow ; u mnie rozchodniki rosną w gliniastej glebie oczywiście do dołka dostały dobrej ziemi, ale tak się wielkie zrobiły, że korzenie wyszły poza dołek i rosną jak szalone ; podobają mi się hortensje podsadzone rozplenicami

To tyle na początek, będę zaglądała jeżeli pozwolisz


Mirello - serdecznie zapraszam

Rozchodniki miałam przekopane z pierwszego ogrodu ziemia była lekka, bryły ogromne średnicy ok. 60 cm. nic nie dzieliłam bo nie było czasu, przenosiłam prawie całe nasadzenia.
Posadzone ok 1 m od Anabelek i tak od 14 r. co rok marniały, karpy mniejsze.
Teraz okazało się spróchniałe korzenie stare, wytworzyły nowe, jak bym nie przesadziła to by historia się powtórzyła.

W obecnie miejsce gdzie mam sadzić jest dobra, ciężka ziemia, dlatego wykopie większe doły podrzucę drobnych kamieni i żwirek wymieszam z tą ziemią.
Miałam to zrobić dziś zima się zrobiła.

To wykopane i podzielone rozchodniki. Jeszcze jedna karpa do podziału.

Wszystkie odłamki też posadzę, jak nie zdążę przed zimą to w doniczki posadzę.
sadzić mam gdzie.



Mirello dwa lata temu podlewałam żurawki 'Artemisolem' były larwy opuchlaka takie jak teraz pod rozchodnikami. Pewnie pomogło bo nie wypadła żadna dalej. Podlałam dwa razy tylko 10 ml/10 l wody teraz dałam na oko.
Tą dużą karpę nie podzieloną zanurzyłam w tym roztworze i stała całą noc.
Jeszcze mam ją dzielić to się dowiem czy zginęły.

Dwa lata temu zamówiłam w aptece 10 butelek wiem że cena była taka sama jak w sieci. to jest płyn na wszawicę.

na ostatnim zdjęciu w głębi na zagonie widać kwiaty rozchodnika, włożyłam łodygi do ziemi, może puszczą korzonki w co wątpię.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 19:13, 11 lis 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Iwk4 napisał(a)

Haniu, musisz się koniecznie wiosną przypomnieć. Dostaniesz na pewno
Dzielić się nie musisz
Wszystko się bujnie rozrasta... W przyszłym roku muszę postawić na trawy
Koniecznie zwiększę ilość miejscówek na trawki

Hani, jak ci się chciało liczyć cebulowe?
ja nie mam pojęcia, ile posadziłam, ale za dużo tego nie ma. Mam małe rabatki. Niemal na każdej coś się znajdzie wiosną

Opuchlaki a kysz ... Niech padną ...


Iwko tulipany liczyłam jak przebierałam zaraz po wykopaniu. zapisałam karteczki jaki kolor i szt. Nowe kupowałam to zaraz do zeszytu wpisałam jakie odmiany.
potem zliczyłam ile opakowań + kupiłam w obi czarne na szt.

Wiosną z trawami też planuję zmiany.

Jajom opuchlaków robiłam a kysz, a kysz jak ich gniotłam dobrze że w tym czasie była ładna pogoda, to mnie nie wywiało.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mirka 19:16, 11 lis 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu szkoda że nie zrobiłaś fotek tym paskudom.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies