Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pawlus 22:19, 31 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Jagodaa napisał(a)
Pawełku, trawnik podlewałam... Hortki fajne


Też podlewałem. Ponad 2 godziny i dopiero połowa podlana.
Jak to jest, że odkąd "opiekuję" się ogrodem co roku latem susza niemiłosierna...Nie przypominam sobie żeby wcześniej tak było.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 22:21, 31 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Gabrysia_ napisał(a)
Jejku,ja już z tym podlewanie nie wyrabiam normalnie,hortki w upały podlewam dwa razy dziennie,bo cały czas na patelni są
Paweł moje tez białe,juz dawno zresztą,ale jak pisałam wyżej rosna cały dzień na patelni...
Planuję dosadzić Limki z boku domu,strona wschodnia może dłużej utrzymają limonkowy kolor


Limki nawet przez chwilę nie były limonkowe
Za to Little Lime mam tak posadzone, że od wschodu i południa mają ściany. I kolor trzymają już bardzo długo.

Dobrze że Limki nad stawem jeszcze w pąkach. Może trafi im się lepsza pogoda, bez upałów.

Ja już nawet ogrodowym parasol rozstawiam żeby ich nie spiekło
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 22:23, 31 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
bdan napisał(a)



Pięknie z trawkami, musowo u siebie musze trawek dołożyć. Doczytałam ile masz lat, mógłbyś byc moim synem, ale adpocja chyba nie chodzi w grę


Trawki powoli opanowują wszystkie zakątki.

Tekst o adopcji dobry
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
22:29, 31 lip 2014
Dziś widziałam w sklepie limki,które miały kwiatostany większe i to o ile od mojej głowy...a głowę mam normalnej wielkości Musiałam podejść bliżej i dotknąć czy prawdziwe.Kosztowały prawie 23 euro (dużo),w Polsce taniej Ale czy to możliwe by miały takie duuuuże kwiatostany? Czy raczej porządnie podsypane były jakimś dokarmiaczem? I na co zwróciłam uwagę to to,że sztywno się trzymały gałązki pod ciężarem kwiatostanów.
22:29, 31 lip 2014
No to ja proszę o zdjęcia rabat z trawkami
Pawlus 22:34, 31 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Aniulka napisał(a)
Dziś widziałam w sklepie limki,które miały kwiatostany większe i to o ile od mojej głowy...a głowę mam normalnej wielkości Musiałam podejść bliżej i dotknąć czy prawdziwe.Kosztowały prawie 23 euro (dużo),w Polsce taniej Ale czy to możliwe by miały takie duuuuże kwiatostany? Czy raczej porządnie podsypane były jakimś dokarmiaczem? I na co zwróciłam uwagę to to,że sztywno się trzymały gałązki pod ciężarem kwiatostanów.



Na pewno solidnie dokarmiane nawozem. W dobrych warunkach w ogrodzie też powinny osiągnąć takie rozmiary po kilku latach.

Jak kwiatostany są suche to trzymają się sztywno. Gorzej jak się zmoczą.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 22:35, 31 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Aniulka napisał(a)
No to ja proszę o zdjęcia rabat z trawkami


W niedzielę ruszam z aparatem

Nie mam ich na razie zbyt wiele. Ale wiem, że na pewno będzie ich coraz więcej.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
22:38, 31 lip 2014
Pawlus napisał(a)



Na pewno solidnie dokarmiane nawozem. W dobrych warunkach w ogrodzie też powinny osiągnąć takie rozmiary po kilku latach.

Jak kwiatostany są suche to trzymają się sztywno. Gorzej jak się zmoczą.

Aha..
A kiedy przycina się limki?One kwitną na tegorocznych czy zeszłorocznych gałązkach?
Pawlus 23:02, 31 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Wszystkie hortensje bukietowe przycinamy wczesną wiosną, w marcu. Kwitną na tegorocznych.

Zerknij na str. 43. Tam pokazałem Limki po przycięciu.

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
bartek_luberda 23:09, 31 lip 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Piękne kanciki i roślinki wypasione
____________________
Ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies