Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pawlus 21:18, 24 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Witam a takim razie sąsiadkę
an_tre napisał(a)
a zważywszy twój wiek i zainteresowanie to czas jest w sam raz

Zważywszy na mój wiek to przyjdzie czas na swój własny, od początku do końca wykonany własnoręcznie, dzięki Ogrodowiskowym inspiracjom
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Lukas 21:24, 24 sty 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Z tego co pokazujesz to jest calkiem niezle
A co do tego sadzenia to też tak mam. Tylko u mnie problem jest z dziadkami ciagle narzekaja, że chcę coś zmienić, wyciąć, przesadzić, itd. A przecież to wszystko po to, żeby było ładnie, ale niestety nie rozumieją tego....Teraz to już ich nie słucham robię co chce za zgodą taty(bo razem się tym interesujemy a mamy nie interesuje to)Zawsze uda mi się go jakoś przekonać na moje pomysły
Tak więc nie przejmuj się trzeba pokazać mamie jakieś zdjęcia/inspiracje/gotowe projekty ogrodu gdzie jest konsekwencja przede wszystkim i może będzie się z tego trzymać?
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
BASIA8 21:27, 24 sty 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Cześć Paweł
Ja też uważam że na zmiany nigdy nie jest za póżno.Przedstawione zdjęcia ukazują ładny ogród. Kulka jest rewelacyjna
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
vita 21:31, 24 sty 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Witaj,
Ja jestem ciekawa stawu...gdyby było tam jeszcze trochę cienia, to może rewolucja nie byłaby wcale potrzebna?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pawlus 21:46, 24 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Lukas Powoli, powoli, ale coraz częściej mama przystaje na moje pomysły.
vita Niestety wszystkie drzewa które rosły wokół stawu zostały usunięte...A było tam na prawdę urokliwie z nimi. Staw jednak wymagał wyczyszczenia i pogłębienia, bo wody było tam mało i potrafiła w suche lata wyschnąć. Teraz zaczynamy jakoś to obsadzać. Dostaliśmy od znajomych szkółkarzy trochę drzew iglastych, dosadziliśmy kilka klonów odmianowych, szczepionych. To z jednej strony. a z drugiej szpaler z wierzb hakuro-ale to tylko na kilka lat-kiedyś się wymieni na coś innego.
Kilka zdjęć z lata-wszelkie sugestie mile widziane. Na wiosnę będzie budowana altana, może i pomost.

Dużo pracy przede mną. Ale cieszę się, bo najbardziej w ogrodzie lubię ciężką pracę.


____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
vita 21:53, 24 sty 2013


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ciężka praca w ogrodzie? Nie znam przyjemniejszej, ciężkiej. Z wyjątkiem karczowania, lubię każdą.
Co studiujesz?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
bozka 21:55, 24 sty 2013


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Witam kolego Już się zapowiada dobrze bo masz rośliny ogrodowiskowe i to bardzo zadbane.
Jest tutaj bardzo dużo osób które Ci doradzą i pomogą z wielką przyjemnością.
Życzę powodzenia.
____________________
Bożena
Pawlus 22:00, 24 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
vita Właśnie-mimo iż po całym dniu trochę bolą plecy to i tak większej przyjemności nie ma.
A studiuję budownictwo. Marzyła mi się architektura krajobrazu, jednak w Toruniu takiego kierunku nie ma Ale nie mówię nie-zawsze można skończyć drugi kierunek później.
bozka Witam cieplutko.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
monteverde 22:08, 24 sty 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pokaże Ci staw u moich znajomych obsadzony trawami powstała z nich taka świetna ściana i jak szumią to robi niesamowite wrażenie a wiśnia Hessei już owocowała?nasadzenia wyglądają bardzo naturalnie jakby te trzciny i trawy od dawna tam rosły przy stawie rosną jeszcze niezliczone ilości liliowców więc jak zakwitają to widok jest śliczny
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 22:19, 24 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj pracowity ogrodniku, ale kawał ziemi. Świetne masz podejście do ogrodnictwa wróżę Ci sukces
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies