Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na betonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na betonie

aniula 14:37, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Witajcie Kochani!

Zdecydowałam się w końcu pokazać Wam to, z czego chciałabym zrobić ogródek i liczę bardzo na Waszą pomoc.
Moimi największymi zmorami są:
- beton - prawie cały teren wokół domu jest wybetonowany, bo grunt bardzo grząski, a wjeżdżać samochodami, czy chociażby chodzić trzeba;
- jakość ziemi - może nie jest uboga, ale bardzo ciężka, gliniasta - gdy mokro, lepkie błoto, gdy sucho i grąco, skorupa;
- działka jest bardzo wąska i kiepsko zagospodarowana - patrrząc na budynek garażowo-gospodarczy, który pojawi się na zdjęciach, po prawej stronie dom sięga do granicy działki, po lewej jest 3-metrowej szerokości przejazd, który prowadzi jeszcze dalej w głąb działki, do domu mojej siostry;
- brak funduszy;
- nie jestem tu właścicielem, muszę się liczyć ze zdaniem rodziców - zaadaptowaliśmy i przebudowaliśmy z mężem poddasze, na dole mieszkają rodzice (dom jest stary, po dziadkach, więc ciągle jest jakiś remont).
No i chciałabym z tego mojego poddasza mieć trochę lepsze widoki...
Na początku nie zamierzaliśmy tu mieszkać, więc tylko uprzątnęliśmy bałagan przy domu i Mąż zrobił sobie taką tymczasową wiatę na samochód. Wyglądało to tak smutno:

____________________
Ania Ogródek na betonie
Daneczka69 14:48, 05 lut 2013


Dołączył: 19 cze 2012
Posty: 300
Witaj Aniula,

rzeczywiście sam beton... aż szkoda bo można by na tym kawałku całkiem fajny ogródeczek zmajstrować. Jestem ciekawa zmian, mam nadzieję, że uda się eksmitować to betonowe coś.
____________________
Pozdrawiam, Daneczka :)
hanka_andrus 14:55, 05 lut 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Kamień na kamieniu. Na betonie kwiaty nie rosną......Poszłabym w donice,albo skrzynie drewniane.
Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Magda70 15:00, 05 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
No, myślę jak Hania...donice duże drewniane...i można szaleć
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
aniula 15:03, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Ale sytuacja się zmieniła...
Okazało się, że nieprędko będzie nas stać na kupno wymarzonej chałupki na wsi, a tu dom stałby w połowie pusty, bo siostra rozpoczęła budowę domu z tyłu działki.
No i postanowiliśmy tu zostać, na zawsze chyba...
I zaczęłam coś sadzić, bez składu i ładu oczywiście.
____________________
Ania Ogródek na betonie
hanka_andrus 15:05, 05 lut 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Z prawej strony widzę jakąś siatkę,a przy niej chyba miejsce na coś zielonego. Trzeba zasłonić się od sąsiadów,jeżeli nie jakiś iglak,tuja,to bluszcz...może ten pięciolistkowy ,przebarwijący się jesienią?
Dotyczy to pierwszego zdjęcia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
aniula 15:05, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Dziękuję, za tak szybki odzew.
Myślę, że skrzynie będą, bo na jakąś lepszą nawierzchnię na razie mnie nie stać, a i teren jest grząski, więc wszelkie kostki i płytki będą się zapadać.
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 15:07, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Od sąsiadów też zaczęłam coś sadzić, ale to były w większości nietrafione rośliny. wkleję zaraz dalsze etapy moich prób ożywienia tej betonowej pustyni.
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 15:21, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Z czasem nawet zaczęło się coś zielenić i kwitnąć, ale teraz wiem, że cały czas robiłam wszystko nie tak...
____________________
Ania Ogródek na betonie
aniula 15:22, 05 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Zaczęły się też pojawiać materiały budowlane na dom mojej siostry. A potem zrobiło się wielkie gruzowisko, bo przez ten beton były też ciągnięte wszystkie media...
____________________
Ania Ogródek na betonie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies