Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 17:45, 16 lut 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Witam bardzo serdecznie wszystkie Ogrodniczki i Ogrodników

Od dłuższego czasu jestem częstym gościem w Ogrodowisku, co widać po zarysach naszego nowego ogrodu. Pierwsze posadzone jesienią rośliny to kulkowe i stożkowe bukszpany. Jednak nie jestem do końca zdecydowana co dalej, tak więc bardzo proszę o pomoc...






____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kondzio 17:59, 16 lut 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witam
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
jolka 18:04, 16 lut 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Na początek pierwsza rozpoczęta jesienią rabatka.
Jest to wschodnia strona domu, słoneczko do południa i bardzo często silne wiatry.
Posadzone kulkowe bukszpany oraz ciemierniki (ukochane przez M).
Bukszpany mają się dobrze. Ciemierniki – nie wiem czy coś z nich będzie.
Najprawdopodobniej leśne zwierzęta pozbawiły ich liści jesienią.
Teraz robimy ogrodzenie, mam więc nadzieję, że już sarenki nie będą podjadać roślin.







Myślałam, by na tej rabatce posadzić 3 białe różaneczniki przy ścianie domu i podsadzić je białymi/zielonożółtymi niskimi azaliami. Ale teraz mi się wydaje, że za płasko będzie.
Może 3 trzmieliny lub kulkowe bukszpany na nóżkach wzdłuż ściany domu? No nie wiem …
Mam wielką nadzieję, że do wiosny z pomocą Ogrodowiska, pomysł mi się wykrystalizuje

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:07, 16 lut 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kondzio napisał(a)
witam


Ja również witam, dziękuję za pierwsze odwiedziny i zapraszam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Moniika 18:34, 16 lut 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witam i ja ładny dom i taki zadbany, przygotowany teren... Zazwyczaj na początku jest pobojowisko a u Ciebie taki ład i porządek! Podziwiam !
Pozdrowienia m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
jolka 18:44, 16 lut 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Moniika napisał(a)
Witam i ja ładny dom i taki zadbany, przygotowany teren... Zazwyczaj na początku jest pobojowisko a u Ciebie taki ład i porządek! Podziwiam !
Pozdrowienia m


Udało nam się przed zimą w miarę uporządkować teren, ale parę miesięcy wcześniej było prawdziwe pobojowisko. Pustaki, cegły, śmieci, gruz i koszmarne gliniaste błoto. Na szczęście mamy to już za sobą

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Gardenarium 18:49, 16 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj aż się prosi coś na pniu, np. miłorzęby Mariken na różnych wysokościach, trzmieliny lub inne drzewka, a przy murku jest chodnik?
Fajnie jakby się irga zwieszałą, ale mam wrażenie że nie da się jej tam posadzić.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jolka 20:07, 16 lut 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Gardenarium napisał(a)
Tutaj aż się prosi coś na pniu, np. miłorzęby Mariken na różnych wysokościach, trzmieliny lub inne drzewka, a przy murku jest chodnik?
Fajnie jakby się irga zwieszałą, ale mam wrażenie że nie da się jej tam posadzić.




Witam Szefową, dziękuję za odwiedziny i za porady
Oczywiście, ogród bukszpanowy jest dla mnie niedoścignionym wzorem i źródłem inspiracji.

Tak, przy murku jest chodnik, dzięki czemu można rabatkę obejść dookoła.

Cokolwiek wyższego tu posadzę, chciałabym by nie zasłoniło okna i nie miało zbyt ekspansywnych korzeni, bo będzie blisko muru. Danusia zaproponowała na różnych wysokościach.. muszę to przemyśleć, bo jakoś cały czas sobie wyobrażałam, że będą na jednej wysokości. Lubię jak jest w miarę symetrycznie/geometrycznie..
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 15:25, 17 lut 2013


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A gdyby zrobić tak:

M - Mariken, T-trzmielina (ew. bukszpany)

W narożniku koło schodków wyższy Mariken (korona miałaby miejsce by się ładnie rozrastać)
a przy ścianie domu na jednej wysokości 3 trzmieliny emerald gold na pniu. Byłoby??

PS. Muszę podszkolić w gardenpuzlach, bo wizualizacje w tej formie mogą być karkołomną gimnastyką dla wyobraźni
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
vts 21:53, 11 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 43
Zachwyciła mnie kostka granitowa w Twoim ogrodzie. Gdy nasadzenia urosną pięknie bedzie harmonizował ten kamień z zielenią i kolorem.
Zwrociłam jeszcze uwagę na duży spad na wjeździe do garażu, czy po deszczu będzie w nim sucho? i zimą da radę z niego wyjechać? sorry że z "innej beczki".
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies