Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 12:28, 04 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
KasiaBawaria napisał(a)
A na gorze skarpy to irga?

Tak Kasia, to irga. Marudzę na nią od dawna. No ale trudno, posłuchałam - posadziłam - mam.

Mam nadzieję, że w końcu ruszy porządnie i zadarni tę górną część skarpy, i mnie wreszcie do siebie przekona Widzę, że ma pełno malutkich pączków, więc może ciekawie wyglądać jak rozkwitnie za parę dni
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:31, 04 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
mrokasia napisał(a)
Kosodrzewina pumilio będzie bardzo ładnie wyglądała z żółtą tawułą. Sama mam takie zestawienie.
Będziesz jakoś cięła tawułę?


Kasia, masz może jakąś fotkę tego zestawienia?? Patrzyłam u Ciebie, ale trochę mi net muli i się nie doszukałam. Jakbyś miała coś pod ręką, wrzuć mi proszę

Co do tawuły - docelowo będę ją cięła w niski żywopłocik, a póki co podlewam i odchwaszczam, żeby się ładnie wyrównała. Już ją lubię. Nie wiedziałam, że to takie wdzięczne roślinki, te tawułki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:41, 04 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
Joluś piękna piwonia wiesz,że je lubię u mnie z białą znów w tym roku szału nie będzie ma tylko dwa pąki zastanawiam się czy jej nie wykopać i może posadzić bardziej na wierzchu,tylko kiedy taki zabieg się wykonuje? A powiesz mi jeszcze co z tą piwonią co kupiliśmy w galerii trzy korony? będzie Ci kwitła w tym roku? U mnie nie ma żadnego pąka kwiatowego, więc nie zakwitnie. Mam jeszcze jedną przy tarasie ona póki co 6 pąków ma, to chociaż tyle

Mówisz,że MW ma u Ciebie już pąki ma? U mnie jeszcze suchy badylek, chociaż już kilka listków ma, więc najważniejsze,że żyje

Pięknie zdjęcia, zresztą jak zawsze


Paulinka, ja piwonie kocham miłością bezwarunkową Ta pierwsza majowa wylądowała w wazonie, żebym mogła częściej na nią patrzeć Białe, te co mamy takie same, mają duże ilości pąków. O ile ich coś nie trafi, powinny być piękne za parę dni. Muszę koniecznie im podporę dać jakąś, bo na pewno będą się łamać. Ogólnie trochę mi się już nazbierało tych piwonii w ogrodzie, większość ma sporo pąków.

ALE... hihi mam miejsce na 4-5 nowych. Jak znajdę coś co mi się spodoba, nie będę się zastanawiać

Z tego co wiem piwonie przesadza się w sierpniu, tak wiec teraz może ją zostaw. Tę piwonię co kupiłyśmy razem w galerii mam, ale jest malutka i marniutka, na pewno w tym roku nie zakwitnie. I tak cud, że żyje Może w przyszłym roku coś z niej będzie. Ogólnie nie będę już kupować takiej drobnicy. Szkoda czasu i pieniędzy.


PS. Dzięki za komplemenciki Miałam motywację, żeby wstać dziś ze słonkiem i załatwić kolejną partię chwastów Oczyściłam dwa rzędy porzeczek i agrest. W planie mam dziś jeszcze oczyszczenie rządka jagody kamczackiej i może truskawek
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:49, 04 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
ha ! widzę, że wziełaś się za klona. Powiem Ci, że warto spróbowac bo mój w 3 sezony podskoczył aż miło. a przy takiej ilości miejsca nie patrzyłaś na osakokazuki? zielony wiosną/latem i płonący czerwienią jesienią? No i spory wyrasta. oczywiście innych parę bordo też jest co rosną wyżej niż garnet.


No wzięłam przykład z Ciebie i klona postawiłam do pionu Podlewam go, bo susza straszna

Musiałam się skupić, żeby dobrze przeczytać to Twoje ... osakokazuki Hehe
Nie dość, że nie patrzyłam, to nawet o takowym nie słyszałam Ale zaraz popatrzę o co chodzi

Jakoś mnie wcześniej klony nie interesowały. eM. przytargał do domu dwa garnety, no to są. Ale jak patrzę na to co Paulinka wyprawia z klonami, no i na te Twoje.. to sama nie wiem Chyba muszę lepiej zgłębić temat!!

nicol21 napisał(a)
Widoki cudne. Posiedziałabym na tej Twojej huśtawce!

Gdybyś kiedyś była w mojej okolicy - zapraszam serdecznie
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 16:49, 05 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
U nas piękna sobota, żar się leje z nieba. Tylko deszczu bardzo brakuje. A u mnie trawnik skoszony, część owocowa-warzywno-sadowa można powiedzieć ogarnięta. Jeszcze rano z truskawek powyciągałam trochę chwastów. Podzieliłam też dwie jeżówki, ale chyba niepotrzebnie, bo całkiem omdlały przy tej pogodzie. Nic już nie robię ... parę fotek majowych zostawiam

Moje ulubione piwonie.. oczekiwanie na nie też jest przyjemne




Tulipany w ostatnich podrygach


Jak już całkiem przekwitną powinna się pojawić widoczna przed nimi Munstead Wood
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 16:53, 05 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Od strony południowej busz kocimiętkowo-trawowo-różany Kocimiętka zaczyna, Ice Dance już bardziej widoczna po prawie całkowitym wiosennym ścięciu. No i bonica zapączkowana. Czekam na nią


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 17:00, 05 maj 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Dla wszystkich zaglądających zostawiam brzozy z majowym wiatrem
No i z czosnkami oczywiście






Miłego dnia!!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Wiolka5_7 17:18, 05 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20760
Piękne widoki

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
KasiaBawaria 11:12, 06 maj 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
jolka napisał(a)

Tak Kasia, to irga. Marudzę na nią od dawna. No ale trudno, posłuchałam - posadziłam - mam.

Mam nadzieję, że w końcu ruszy porządnie i zadarni tę górną część skarpy, i mnie wreszcie do siebie przekona Widzę, że ma pełno malutkich pączków, więc może ciekawie wyglądać jak rozkwitnie za parę dni


Tez mam irge. Strasznie szybko u mnie rosnie.Za szybko. Dlatego mam tylko jedna czesc skarpy. Druga jest porosnieta jalowcem, chyba glauca.
____________________
Zapraszam na kawe
paulina_ns 18:51, 06 maj 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
jolka napisał(a)


Paulinka, ja piwonie kocham miłością bezwarunkową Ta pierwsza majowa wylądowała w wazonie, żebym mogła częściej na nią patrzeć Białe, te co mamy takie same, mają duże ilości pąków. O ile ich coś nie trafi, powinny być piękne za parę dni. Muszę koniecznie im podporę dać jakąś, bo na pewno będą się łamać. Ogólnie trochę mi się już nazbierało tych piwonii w ogrodzie, większość ma sporo pąków.

ALE... hihi mam miejsce na 4-5 nowych. Jak znajdę coś co mi się spodoba, nie będę się zastanawiać

Z tego co wiem piwonie przesadza się w sierpniu, tak wiec teraz może ją zostaw. Tę piwonię co kupiłyśmy razem w galerii mam, ale jest malutka i marniutka, na pewno w tym roku nie zakwitnie. I tak cud, że żyje Może w przyszłym roku coś z niej będzie. Ogólnie nie będę już kupować takiej drobnicy. Szkoda czasu i pieniędzy.


PS. Dzięki za komplemenciki Miałam motywację, żeby wstać dziś ze słonkiem i załatwić kolejną partię chwastów Oczyściłam dwa rzędy porzeczek i agrest. W planie mam dziś jeszcze oczyszczenie rządka jagody kamczackiej i może truskawek


Joluś ja wiem,że Ty je kochasz i jak widać na zdjęciach ( po ilości pąków) one Ciebie też wczoraj byłam na działeczce u Babci spodobało by Ci się pełno u niej piwonii, już z nią rozmawiałam i w sierpniu ma mi podarować, także zostaw sobie miejsce podzielimy się piękne zdjęcia kocimietka i róże - będzie szaleństwo


A co do kloników, jak tylko miejsce masz nie zastanawiaj się
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies