Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Duży ogród i brak pomysłów

Pokaż wątki Pokaż posty

Duży ogród i brak pomysłów

bella 10:29, 18 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Witam wszystkich miłośników ogrodów.

Obserwuję Was już od roku i w końcu zdecydowałam sie na założenie watku.

Może zacznę od poczatku: mieszkam w małopolsce, mam działkę 26 arową o pochyłym terenie, którą dostalismy od babci. W 2005 roku ukończyliśmy z mężem budowę domu, i zaczęła sie przygoda z ogrodem.
Chciałabym abyscie mi pomogli w zmianie tego ogrodu, gdyż robię w nim całymi dniami i nie ma efektu takiego jaki bym chciała. Przede wszystkim ma to być ogród w którym więcej sie odpoczywa a mniej pracuje


działka ze zdjęc satelitarnych

Jak widać od strony południowej przed nowym domem stoi stary dom w którym mieszka babcia.
A teraz kilka zdjęc z 2011 roku.


Taras na południowej stronie.


widok z poddasza


kilka żurawek milin i ....

____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
BASIA8 10:55, 18 lut 2013


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Bella
Pięknie Masz koło domku. Działka jest duża więc jest co robić. Ja też Mam dużą działkę - samego koszenia trawy jest sporo, nie mówiąc o innych zabiegach pielęgnacyjnych. Zawsze są plusy i minusy dużych powierzchni, ale lepiej mieć większą niż za małą.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gardenarium 11:18, 18 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lubię osoby, które dbają o swoje ogrody, a Ty dbasz, to widać.

Trawka pięknie podcięta, podlana, zadbana. Nawet jak nie ma full roślin, to i tak ogród ładnie wygląda. A co dopiero jak z naszymi radami dopieścisz nasadzenia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bella 12:02, 18 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Dziękuję
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
bella 12:15, 18 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
kolejne moje wyczyny
taki mały skalniak długości ok 60 metrów
i druga część skalniaka od połnocy


w tamytm roku skalniak dostał nowy wygląd i jest duzo ładniejszy - jest zrobiona obwódka z kostki niestety brak zdjęć, ale obiecuję, że zaraz jak tylko stopnieje snieg to zrobie nowe fotki

i ogród od strony północnej


a na koniec moja strazniczka ogrodu, grzeczna i posłuszna doskonale wie ,że nie wolno chodzić po rabatkach
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
grazyna 18:07, 18 lut 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
quote=bella napisał(a)]... Przede wszystkim ma to być ogród w którym więcej sie odpoczywa a mniej pracuje



I właśnie o to chodzi, o ten wypoczynek od trudów dnia codziennego

Piękna, duża działka Izo

A która część małopolski ?
Jest nas tutaj trochę z tego województwa
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
bella 20:01, 18 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
między Krakowem a Katowicami tak po srodku
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
bella 17:28, 19 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Kochani siedze przegladam i nic mi nie przychodzi do głowy, może Wy mi pomozecie. Liczę na Was, a mianowicie chodzi mi o pomoc w przerobieniu rabatki wzdłuz siatki, chciałabym ją zakryć. Mam troche posadzonych roślin które mogłabym zostawić albo przesadzić w inne miejsce np:3 kule z bukszpanu, thuja smaragd, migdałek na pniu, róze pnace "sympatia" które są posadzone przy pergoli,mały tamaryszek, jodła koreanka, i 2 aktinidie - kiwi które rosną 4 sezon i nie owocują. A może jakos połączyć z rowem który jest w trawniku gdzie odprowadzana jest deszczówka ? W tamtym roku rabatkę obłozyliśmy kostką brukowa w lini prostej. Czekam na podpowiedzi bo niedługo snieg stopnieje i trzeba sie brać do roboty .

____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
aneta230972 17:53, 19 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Witaj Iza. Małopolska rośnie w siłę.
Dom już jest, ogród też a zostaje tylko kosmetyka tzw. upiększanie. Ależ Ci zazdroszczę to wszystko dopiero przed nami.
Nasza Inka pozdrawia Twoją strażniczkę ogrodu.


____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
bella 18:28, 19 lut 2013


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Jaka kochana, ale widze ze bródka siwieje tak jak mojej . Ile ma lat twoja psina?




Tu troszkę mlodsza
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies