Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Zawilcowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Zawilcowej

viczis 19:19, 18 lut 2013


Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 55
Witam. Wczoraj dołączyłem do Waszego szacownego grona i zostałem zaproszony do prezentacji "mojego ogrodu". Za kilka tygodni rozpoczniemy pracę w ogrodach więc myślę,że jest do dobry czas na zasięgnięcie Waszych opinii. Pozdrawiam Krzysztof
____________________
Ogród na Zawilcowej
Kondzio 19:21, 18 lut 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam cię bardzo na Ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
viczis 19:52, 18 lut 2013


Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 55
Dziękuję. Pozdrawiam Krzysztof
____________________
Ogród na Zawilcowej
kraania 19:58, 18 lut 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Witaj na ogrodowisku .
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
viczis 20:18, 18 lut 2013


Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 55
Od dwóch lat staram się zagospodarować 2000 m2 działki budowlanej w ogród. Posadziłem żywopłoty kilkadziesiąt roślin i wydawało mi się, że mam ogród. Jednak kiedy zobaczyłem Wasze stwierdziłem, że cała praca i nauka jeszcze przede mną. Pozdrawiam serdecznie. Liczę na wiele porad i podpowiedzi.

Krzysztof
____________________
Ogród na Zawilcowej
monitka 20:29, 18 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Witaj, widzę że masz sporo miejsca do zagospodarowania
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Ewa4 21:32, 18 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Witaj Krzysztof.
Piękny areał do zagospodarowania skąd ja to znam....Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
aniula 21:38, 18 lut 2013


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Ale masz "pole do popisu", a moje miejsce na ogródek to przy tym taki "karzełek"
Witaj.
____________________
Ania Ogródek na betonie
Gardenarium 22:03, 18 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krzysztofie, daję Ci opinię profesjonalisty - jeśli chcesz mieć piękny ogród to następnym etapem w jego realizacji jest wytyczenie brzegu - linii rabat, jest to krawędź, gdzie kończy się trawnik a zaczynają rabaty. . Kosisz trawnik a rabaty masz wysypane korą lub żwirem.

Przymierzyć się do tej pracy można poprzez rozłożenie węża na trawniku, albo narysowanie prostego projektu na kartce papieru.

Wtedy dbasz o trawnik więc nawet jak będzie mało roślin a trawnik zadbany - będzie to ogród w dobrym tego słowa znaczeniu. Bo jeśli trawnik zachwaszczony i byle jaki to i rarytasy roślinne nie pomogą. Zacznij więc od trawnika. Masz u nas wiele artykułów, jak o niego zadbać. W razie czego pytaj.

Unikaj rozrzucania roślin jako wysepki w trawniku, po pierwsze dlatego że z kosiarką musisz "slalomować" pomiędzy krzewami, a po drugie nieciekawie to wygląda.

Robi się kolekcja, a nie kompozycja. Posłuchaj mej rady, mam spore doświadczenie.

Ponieważ ogród jest duży, możesz go podzielić na różne funkcje. Sad, warzywnik, łąka lub trawnik który rzadziej się kosi i prawdziwie ozdobny ogród najbliżej domu i na przedogródku od frontu.

Te funkcje musisz sobie sam określić, zastanowić się nad kompostownikiem, tarasem czy altaną, ławką wśród roślin.


O co mi chodzi pokażę na przykładzie dowolnego projektu ogrodu, zobaczysz jak podzielić ogród i jak poprowadzić tą linię.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
viczis 17:24, 19 lut 2013


Dołączył: 07 lut 2013
Posty: 55
Witaj Danusiu.
Dziękuję za fachową ocenę "mojego ogrodu". Dzisiaj spadł śnieg i nie mogę zrobić zdjęć miejsc w ogrodzie, o które chciałem zapytać. Dzisiejszy wieczór przeznaczę na narysowanie szkicu całej działki.
Pozdrawiam Krzysztof
____________________
Ogród na Zawilcowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies