Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe skarby

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe skarby

mira 22:34, 25 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj!

pytasz o patyczki z hortensji - jest taki wątek o rozmnażaniu ale znaleźć nie mogę,
z tego co wyczytałam to najlepiej prosto do ziemi na rok a potem na właściwe miejsce. Ja jeszcze nie ciełam ale tak zrobię.
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:47, 25 lut 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
zobacz t
http://www.ogrodowisko.pl/watek/68-rozmnazanie-hortensjiu
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
alinak 22:55, 25 lut 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Betka napisał(a)



A ja sobie wkleiłam sama ..co tam będę się Betki prosić o fotki ...fotek jest dość
pozdrawiam z zachwytem . jak wróciłam do początku to serce rośnie ile pracy włożyłaś
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
monia 09:30, 26 lut 2015


Dołączył: 15 gru 2012
Posty: 753
Beatko ostróżki sama wysiewałaś ile czekałaś na efekt taki jak wyżej na zdjęciach ?
____________________
Monika Pod Laskiem Ogród Japoński- SIRUWIA
Betka 10:41, 26 lut 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
mira napisał(a)
zobacz t
http://www.ogrodowisko.pl/watek/68-rozmnazanie-hortensjiu


Dziękuję Dzisiaj powsadzałam patyczki do ziemi do doniczki balkonowych ale jaki przeczytałam że powinny siedzieć tam rok to zastanawiam się czy to dobre pojemniki przecież do maja muszę mieć je wolne żeby pelargonie posadzić Coć wykombinuję ...dokupię balkonowych doniczek trochę Resztę patyczków trzymam w wodzie zobaczymy jak mi to wyjdzie ?!
Pozdrawiam


alinak napisał(a)


A ja sobie wkleiłam sama ..co tam będę się Betki prosić o fotki ...fotek jest dość
pozdrawiam z zachwytem . jak wróciłam do początku to serce rośnie ile pracy włożyłaś


Alinko zdjęć faktycznie w wątku trochę jest a miło mi że wkleiłaś w sumie to i ja się ucieszyłam jak zobaczyłam te zdjęcie !! Już niedługo i będziemy podziwiać piękno roślin
Pozdrawiam

monia napisał(a)
Beatko ostróżki sama wysiewałaś ile czekałaś na efekt taki jak wyżej na zdjęciach ?


Ostróżki wysiałam sama . Młode sadzonki zakwitły na drugi rok . Starsze kępy ostróżki kwitną i są bezproblemowe a jak obetniesz kwiatostany po przekwitnieniu to roślina powtórzy kwitnienie
Ja polecam ....czasem tylko łapią mączniaka ale w kwitnieniu to mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza (ja nie pryskam)
Pozdrawiam

____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Konstancja 00:05, 27 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 23
Ciekawi mnie jaką masz glebę w ogrodzie? A dokładniej czy macie lub mieliście mokro i czy ew jest drenaż?
____________________
Konstancja K.
Betka 08:52, 27 lut 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Konstancja napisał(a)
Ciekawi mnie jaką masz glebę w ogrodzie? A dokładniej czy macie lub mieliście mokro i czy ew jest drenaż?


Konstancjo działka ogólnie jest "mokra" w okół domu mamy zrobiony drenaż bo zawsze w suterynie była woda A teraz jej nie ma!! Ogród nie ma drenażu . Najgorsze jest plewienie przybrzeżnej części strumyka jest tam błotko !!!! W sezonie zdaża się że może 2 razy uda mi się popracować gracką w tym miejscu Staram się żeby brzegi porosła tojeść rozesłana w tedy chodzę sobie po niej i tylko wyrywam to co wystaje Oczywiście są plusy i minusy tej rośliny ....mianowicie niektóre nie dają rady ponieważ tojeść je zagłusza .W tedy taką roślinkę zabieram w inne miejsce i jest po problemie
Pozdrawiam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Betka 11:26, 27 lut 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Czekam z utęsknieniem


____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Konstancja 18:38, 28 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 23
Czyli podobnie jak u nas. Koło domu nie jest tak mokro jak w ogrodzie ale też bedziemy robić drenaż. Piękny ten Twój ogród i jeszcze te powyższe zdjęcia... achhh uwielbiam tu do Ciebie zaglądać
Pozdrowienia
____________________
Konstancja K.
Betka 21:39, 28 lut 2015


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Konstancja napisał(a)
Czyli podobnie jak u nas. Koło domu nie jest tak mokro jak w ogrodzie ale też bedziemy robić drenaż. Piękny ten Twój ogród i jeszcze te powyższe zdjęcia... achhh uwielbiam tu do Ciebie zaglądać
Pozdrowienia


Bardzo mi miło zapraszam !! Idzie wiosna więc czas na zmiany w ogrodzie hihihi
Mam plany i mam nadzieję że je zrealizuję
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies