Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z widokiem na jezioro

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z widokiem na jezioro

yolka 20:34, 26 sie 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Jag_58 napisał(a)
Joka pozdrowienia zostawiam i podziw dla zapasów w piwniczce ziemniaki własne i pewnie przybędą jeszcze inne warzywka
Grażynka taką długowieczną babcie miał Twój Małżonek ,niesamowite moja miała 94 i juz uważałam ze długowieczna
Pozdrówka i buziaki

Tak, będą jeszcze buraczki, marchew, pietruszka, seler i por. No i jakiś czas jeszcze kapusta pekińska, ładnie wzeszła mam nadzieje, że będzie ciepła jesień i zdązy urosnąć - to ta na fotach wstecz. Owoców jeszcze niet, sadzik mały.Buziol dla Ciebie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Jag_58 21:00, 26 sie 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
yolka napisał(a)

Tak, będą jeszcze buraczki, marchew, pietruszka, seler i por. No i jakiś czas jeszcze kapusta pekińska, ładnie wzeszła mam nadzieje, że będzie ciepła jesień i zdązy urosnąć - to ta na fotach wstecz. Owoców jeszcze niet, sadzik mały.Buziol dla Ciebie

Jolka wiedziałam ,ze piwniczka sie zapełni super ,ja niestety takich zapasów nie robię ,najczęściej wszystko mi wysychało więc zrezygnowałam
____________________
Jagoda
jagoda99 21:04, 26 sie 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Jolu ale piekne ziemniaki juz sbie wyobrazam jakie pyszne
Widzialam tutaj jednego roku u znajomej kupila ziemie w workach porobila dziurki nawsadzala ziemniakow i tak rosly
Z kazdego worka miala na dwa obiady nie wiem jakie w smaku nie smialam zapytac o poczestunek ale mysle ze dobre rozwiazanie jak nie ma miejsca gdzie posadzic tylko trzeba miec smaczna rozsade
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
yolka 07:32, 27 sie 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Jag_58 napisał(a)

Jolka wiedziałam ,ze piwniczka sie zapełni super ,ja niestety takich zapasów nie robię ,najczęściej wszystko mi wysychało więc zrezygnowałam
W piwnicach pod częścia mieszkalną w domach z reguły jest za ciepło, dlatego urządzilismy piwnicę w ogrodzie tzw. ziemiankę. Marchew wytrzymała do czerwca, reszta nie wiem jak bo zjedlismy wcześniej. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 07:33, 27 sie 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
jagoda99 napisał(a)
Jolu ale piekne ziemniaki juz sbie wyobrazam jakie pyszne
Widzialam tutaj jednego roku u znajomej kupila ziemie w workach porobila dziurki nawsadzala ziemniakow i tak rosly
Z kazdego worka miala na dwa obiady nie wiem jakie w smaku nie smialam zapytac o poczestunek ale mysle ze dobre rozwiazanie jak nie ma miejsca gdzie posadzic tylko trzeba miec smaczna rozsade
pozdrawiam

Tak pyszne bardzo. Też słyszałam o takiej uprawie w workach. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
kitek81 13:16, 27 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
piwniczka super sprawa!
i ile zapasów pomieści
a w temacie ziemniaków, to skąd brać sadzeniaki ?
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
yolka 13:23, 27 sie 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
kitek81 napisał(a)
piwniczka super sprawa!
i ile zapasów pomieści
a w temacie ziemniaków, to skąd brać sadzeniaki ?

Wystarczy kupić w sklepie zwykłe ziemniaki do jedzenia, ale takie mniejsze wielkości małej brzoskwinii. Dobrze na około 2 tygodnie przed sadzeniem umieścić w jasnym pomieszczeniu to puszczą mocne kiełki takie ok 0.5 01 cm. tylko przy sadzeniu trzeba uważać, żeby ich nie połamać
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
kitek81 13:28, 27 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
yolka napisał(a)

Wystarczy kupić w sklepie zwykłe ziemniaki do jedzenia, ale takie mniejsze wielkości małej brzoskwinii. Dobrze na około 2 tygodnie przed sadzeniem umieścić w jasnym pomieszczeniu to puszczą mocne kiełki takie ok 0.5 01 cm. tylko przy sadzeniu trzeba uważać, żeby ich nie połamać


dzięki za ekspresową odpowiedź w przyszłym roku na próbę posadzę ze dwa rządki
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
grazyna_olsz... 16:32, 27 sie 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 719
Jolu dzieki za podpowiedz o rozplenicy Myslę że moja na piaskach to nie powinna mieć mokro a na wiosnę to co ścinamy nisko czy jak wybacz za laickie pytania
yolka 16:41, 27 sie 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
grazyna_olszewska napisał(a)
Jolu dzieki za podpowiedz o rozplenicy Myslę że moja na piaskach to nie powinna mieć mokro a na wiosnę to co ścinamy nisko czy jak wybacz za laickie pytania

Tak, ścinamy, robimy jeża ok 8 cm (starą trudniej jest krótko ściąć) wczesną wiosną pod koniec marca, bo później w środku suchych źdźbeł rozwijają się zielone liście
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies