Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zakątek z fioletową ławeczką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakątek z fioletową ławeczką

Agnieszka_B 20:06, 10 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
śliczne , brakuje mi ich w moim ogrodzie
____________________
zapach-ziemi
renatamama3 16:04, 11 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Piękne iryski.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Gosiniak 23:13, 11 cze 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Donia72 napisał(a)
Już przekwitają




Ale widoczki, spora kępka
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Donia72 00:08, 13 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Był sobie kiedyś "Małpi gaj" Rósł sobie tak 10 lat. Roślinki urosły aż za bardzo i zaczęły jedna na drugą wchodzić i przyduszać. Zrobiła się gęstwina i to wszystko nie miało już wyglądu. Wyglądało to na zapuszczony, zaniedbany ogród. Zachciało mi się zmian, no i długo nie musiałam czekać...mąż z sekatorem wpadł, przyciął dwie tuje, wziął szpadel i wszystko poleciało. Barwinek przesadziłam w inne miejsce. Teraz chciałabym posadzić jakieś małe rośliny, wolno-rosnące, a najlepiej miniaturki iglaków. Nie mam za bardzo rozeznania w tych roślinach Liczę kochane na Waszą pomoc

I poleciały roślinki

Tu rosły czeremchy, mszyce je uwielbiały
Gałęzi była masa

Najgorsze korzenie, pełno ich wszędzie
Ale daliśmy radę i zrobiliśmy porządek

Zostały dwie tuje i brzozaMam nadzieję, że nie wypadną, bo korzenie miały troszkę naruszone

Pomocy! i co tutaj posadzić?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Margarete 09:47, 13 cze 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
monteverde napisał(a)
Postaram siędobranoc dziewczyny


Dzieki Monteverde, dzieki Doniu !

Iryski masz powalające ! Ja dostałam kawalek karpy odkopanej u kolegi z ogródka ale jeszcze jej nie posadziłam, bo rabata nie dokończona. Trzymam je w wiadrze z woda, a wlaściwie w błocku, deszcz na bieżąco uzupełniał wode w tym wiadrze i... jeden irysek juz kwitnie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 09:55, 13 cze 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Donia72 napisał(a)
Był sobie kiedyś "Małpi gaj" Rósł sobie tak 10 lat. Roślinki urosły aż za bardzo i zaczęły jedna na drugą wchodzić i przyduszać. Zrobiła się gęstwina i to wszystko nie miało już wyglądu. Wyglądało to na zapuszczony, zaniedbany ogród. Zachciało mi się zmian, no i długo nie musiałam czekać...mąż z sekatorem wpadł, przyciął dwie tuje, wziął szpadel i wszystko poleciało. Barwinek przesadziłam w inne miejsce. Teraz chciałabym posadzić jakieś małe rośliny, wolno-rosnące, a najlepiej miniaturki iglaków. Nie mam za bardzo rozeznania w tych roślinach Liczę kochane na Waszą pomoc
Zostały dwie tuje i brzozaMam nadzieję, że nie wypadną, bo korzenie miały troszkę naruszone

Pomocy! i co tutaj posadzić?


A jak tu wystawa jeśli chodzi o światło i kierunki świata : cień ? słońce ? poudnie ? pólnoc ?
Pod drzewami dąłabym hosty, całe takie hostowisko mozna by zrobic jak tutaj :
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/38/386870/original.jpg
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Donia72 11:21, 13 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Hosty już mam posadzone z drugiej strony furtki
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 00:17, 17 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
No i byłam w szkółkach Kupiłam parę iglaczków, spodobał mi się pieris no i oczywiście musiała być kora, a dokładnie 20 worków 80lit. W miejscu, gdzie jest donica z bukszpanem i tabliczka będzie modrzew płaczący, no i podoba mi się buk też w formie płaczącej
I tak powstała nowa rabata po" małpim gaju" Trawa trochę dostała" w kość", troszkę ją zdeptaliśmy





____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 00:29, 17 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Takie iglaczki sobie sprawiłam Cis będzie do cięcia




Ten trochę marny jest


Mają rosnąć podobno do 1 metra, okaże się za parę latZnów będziemy walczyć z "małpim gajem"
No i pieris Nie wiem, czy się u mnie utrzyma. Koleżanki kupiły kiedyś na wystawie w Skierniewicach i im zmarniały.
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 00:41, 17 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Tutaj kupiłam za radą naszej szefowej Danusi żurawki. Dosypałam kory, oberwałam przekwitnięte kwiaty rododendronów

Hortensje dostałam, ale szczerze mówiąc, nie wiem, czy z nich coś będzie?Listki szybko więdną


Jałowiec świeżo po wizycie fryzjera. Mąż przyciął i wyrównał kuleczki, no i wyciął cztery gałęzie. Nawet tego nie widać



Deszczu brak, zraszacze w ruch


Teraz jakoś tak więcej miejsca się zrobiło












____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies