Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzoza 'Doorenbos' - Betula utilis 'Doorenbos'

Rysieksm 12:03, 06 sty 2018

Dołączył: 06 sty 2018
Posty: 2
Czy jest możliwe podcięcie dolnych gałęzi młodych brzóz doorenbos aby miały pojedynczy pień w przyszłości? Kiedy to najlepiej zrobić, czy termin zimowy jest dopuszczalny?
Rysieksm 12:04, 06 sty 2018

Dołączył: 06 sty 2018
Posty: 2
Czytałem ze luty jest ok przy pogodzie suchej i bez mrozu. Czy jest to rozsądne?
Karol99 22:45, 06 sty 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tak, jeżeli nie będzie mrozu to luty jest odpowiednim miesiącem do cięcia brzóz.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
pawel_snopek 09:33, 16 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Swoje brzozy tnę około połowy lutego jak ma drugi urlop i jest wszystko ok z nimi
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Justa77 11:30, 15 mar 2018


Dołączył: 29 wrz 2016
Posty: 7
Witam . Chciałam zapytać zaglądających czym podsadzić brzozy doorenbos aby osiągnąć efekt rabaty macie jakies propozycje chciałam podsadzić trawą sporobulus róznołuskowy i jeżówki nie chce zbyt mocno zasłaniać pnia . Rabaty mam wszystkie zaokrąglone wystawa jest południowo-zachodnia . Za pierwszą parą brzóz planuje ścieżkę z płyt kamiennych podobnie jak ma to miejsce na zdjęciu. Jestem otwarta na pomysły i będę wdzięczna za radyi sugestie.Przeprszam za jość zdjęcia ale robiony zza okna.
Klaudyna 18:04, 22 mar 2018


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
mam pytanie odnośnie terminu przesadzenia brzóz kiedy jest najlepiej przesadzić. Dodam, że swoje brzozy posadziłam pół roku temu czyli w sierpniu 2017r.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Gardenarium 19:08, 22 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak ziemia rozmarznie, a brzozy nie ruszą z liśćmi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Klaudyna 19:13, 22 mar 2018


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
u mnie ziemia się nadaje do przesadzania, bo posadziłam dzisiaj te tawuły i nie była zamarznięta. Temperatury w nocy przez następne dni to -1 stopień, więc chyba powinno być ok. Ale w środę ma być jeden dzień z temperaturą nocną -5 stopień... chyba powinno być dobrze. Jutro mam czas do południa spróbuję je poprzesadzać tak żeby już rosły we właściwym miejscu.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
grzegorz_gra... 22:46, 10 kwi 2018

Dołączył: 24 cze 2015
Posty: 19
Mam problem z brzozami doorenbos. 2 lata temu posadzilem na małej dwumetrowej skarpie 4 brzozy i tylko jedna z nich ma piękny przyrost, 3 pozostałe praktycznie nie rosną. Za moim ogrodzeniem w odległości 3 metrów rosną starsze 5-6 metrowe brzozy innego gatunku. Czy to możliwe że one zagłuszaja wzrost moich brzóz? Zaznaczę, że najlepiej z moich brzóz rośnie ta najbardziej oddalona. Może czymś je nawozić?
Drugim pytaniem jest niepokojące rozejscie się pnia jednej z brzóz, jakiś pomysł czy coś z tym zrobić?

emeraldgreen 10:19, 12 kwi 2018

Dołączył: 04 mar 2018
Posty: 32
Witam!
Mam takie pytanie. Chciałam zakupić brzozy doorenbos, jedna ze szkółek stosuje zamiennie nazwę jacquemonti. Zawsze uważałam że to dwie różne odmiany i że doorenbos rośnie mniejsza. W tej szkółce usłyszałam że faktycznie do tej pory uważano te dwie odmiany za różne jednak teraz po przebadaniu DNA okazuje się że to jedna i ta sama odmiana, oraz że taka informacja była podawana przez związek szkółkarzy polskich. Szukałam na ich stronie takiej informacji jednak nic nie znalazłam. Czy ktoś mógłby się odnieść do tych rewelacji?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies