Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pszczelarnia 15:20, 21 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łukasz, na widok Twoich wianków łapię się za głowę. To już?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Luki 16:38, 21 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agato strasznie miło czyta się takie ilości komplementów i miłych słów.
Wiankowanie trwa, ale dzisiaj troszkę zmieniam tematykę prac

Violu gdybym to ja miał tylko jedną róże na liście troszkę się ich nazbierały, a ostatnio tyle się naczytałem o niuansach kolorystycznych w różach i purpurach, że czach wręcz dymi Ciacha sam piekę i to dość często

Mirko ja absolutnie nie odebrałem tego jako obraźliwe, ale moje dawne z czasów szkoły do takich należały Wieczorem będzie instrukcja robienia choinki

Gosiu wianki mam kolejne 4 tym sposobem dalszą rodzinę mam załatwioną, zostały tylko dla mnie dla domu i dla siostry. Kopiować oczywiście można ile się da jeżeli się komuś podoba Ciacho też sam robię

Ewo czy już to nie wiem, ale w ogrodzie nie ma co robić, w domu również, a tegoroczny grudzień pełen u mnie uroczystości rodzinnych i gości, więc czasu będzie mało, a bałaganu przy tym mnóstwo

Teraz zabieram się za obiecany instruktaż robienia choinki. Tylko najpierw muszę sam ją zrobić. Aparat przygotowany, reszta materiałów również... idę działać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
WilczaGora 18:58, 21 lis 2014


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 5530
jaka wspaniała ta pleciona choinka...."debeściara"
____________________
WIZYTÓWKA Wilcza pozdrawia Wilcza Gora http://wilczagora.blogspot.com
Ewa777 19:20, 21 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Ta choinka jest już gotowa? Chyba coś przegapiłam. Widziałam tylko z gałązek...
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Luki 19:36, 21 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo jak na początku również zachwycałem się tą plecioną choinką to teraz mam mieszane uczucia po zrobieniu jednej do końca, może druga będzie lepsza. Za dużo gałęzi dałem bo znów posłuchałem nieodpowiedniej osoby, ale trudno

Ewo777 jedna gotowa i robiłem drugą właśnie z gałązek, ale była prośba o instruktaż Zaraz wklejam zdjęcia.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Anita1978 19:42, 21 lis 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Piękniaste te wianki! Ja takich zdolności nie mam. Zawsze kupuje gotowe! od takich zdolniachów jak ty
____________________
ogródek Anity
Luki 19:45, 21 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Choinka z gałązek brzozy

Do zrobienia choinki potrzebne są nam oczywiście gałązki brzozy o zwisłych pędach (w dośc dużej ilości oczywiście wszystko zależy jak duża ma być choinka).
Potrzebne będą proste gałązki/ patyki na stelaż np. z leszczyny. Ważne aby było dość proste i nie za cienkie.
Do tego drucik florystyczny lub inny cienki jak najmniej widoczny na tle gałązek.
Oczywiście sekator, nożyczki i oczywiście mnóstwo cierpliwości

Proste gałązki leszczyny u mnie ok 85-90cm


Zaplatamy z jednej gałązki coś co ma przypominać okrąg, będzie podstawą do której przytwierdzimy pionowe gałązki.


Przywiązujemy drucikiem gałązki do okrągłej podstawy (u mnie średnica 26-27cm)


Detal (połaczenie będzie i tak niewidoczne)

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 19:54, 21 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Związujemy gałązki na samej górze drucikiem bardzo ciasno (w późniejszym etapie nadmiar drucika można zdjąć i zostawić jedną pętelkę najlepiej przysłoniętą cienką witką brzozy)


Gotowy stelaż zapewne wyjdzie troszkę pijany tzn. krzywy
Ważne aby kontrolować czy szczyt choinki jest idealnie po środku okręgu patrząc od góry ni i czy nie jest krzywa


Zaczynamy obwiązywanie stelaża gałązkami brzozy przywiązując je trwale drucikiem (zapewnia to stabilność i sztywność całości)


Całość obwiązujemy na zewnątrz, ale początek każdej gałązki dobrze jest wsunąć do wewnątrz, aby później nie wystawał.


Przywiązujemy jedną gałązkę w kilku miejscach

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:00, 21 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Na początku zaplatamy dość rzadko aby całość się usztywniła (pamiętajmy o druciku )


Tak owinięty stelaż jest już bardzo sztywny i raczej nie będzie się już wykrzywiał i rozpadał co może się zdarzyć. Jak widać całość się ładnie wyprostowała i jest ładnym stożkiem.




Teraz zaczyna się cała zabawa w owijanie całości gałązkami do momentu aż efekt będzie nas zadowalał. Ja przy pierwszej przedobrzyłem i specjalnie nie jestem z niej zadowolony.
Jeszcze pozostaje obciąć lub zawinąc zbyt długie gałązki i gotowe. Można zostawić pustą lub przyozdobić (ten etap niebawem)
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
jolka 20:46, 21 lis 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ale super choineczkę zrobiłeś
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies