Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 20:44, 30 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Szkoda, że tylko dwa, ale tak jak mówiłem z zamawianiem nie można czekać za długo bo jest mnóstwo chętnych, a miejsc gdzie można zdobyć takie odmiany jest baardzo mało. Na wiosne będziesz musiała się z wyborem pośpieszyć Z sadzonek jestem ogromnie zadowolony, siewki te mniej ważne dostalem bardzo dużo, ale i tak najbardziej cieszyły mnie odmianowe, które wiekszośc były podwójne lub z wypuszczającymi nowymi przyrostami
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
barbara_kraj... 20:50, 30 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Piękne sadzonki!
Żeby tak wszyscy handlujący o klienta dbali
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
malgorzata_s... 21:30, 30 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Nowa rabata super. Masz skarby w ogrodzie, idziesz sobie wykopujesz i powstaje cudo.Sadzonki piękne szkoda że nie mam miejsca na liliowce.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Syla 21:37, 30 sie 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380



Poczyniłem również dzisiaj na szybko przeróbke rabaty


Żurawki od lewej:
Peach Flambe, Malachite, Paprika, Pinot Gris i Georgia Plum
Tak patrze i strasznie krzywo posadzone trzeba jutro poprawić.


ślicznie .... nie ruszaj ich już .... rozrosną się i nie będzie śladu
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 21:42, 30 sie 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Luki napisał(a)


Ja to jestem noga z traw i nie wiem czy mam to co chciałem. Kilka trawek odróżnie, ale wśród tego co krązy na forum jest mi łyso z moją wiedzą
Po tych upałach poznałem kilka terminatorów żurawkowych, którym nie straszne upalne słońce. Prawie każdej jakiś listek się przypalił, ale wystarczyło oberwać kilka i dalej wyglądały pięknie.
Kłosówka ładna, ale jeżeli do wywalenia to musi być kłopotliwa lub nie tak ładna jak na zdjęciach w sklepach internetowych


Moja kassandra pomimo przesadzeń w upały również podołała .... teraz zaczyna się mocno wybarwiać w lecie przybrała jaśniejsze barwy - posadzona w nasłonecznionej części ogrodu
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Luki 22:31, 30 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
barbara_krajewska napisał(a)
Piękne sadzonki!
Żeby tak wszyscy handlujący o klienta dbali


No niestety nie wszyscy dbają o klientów tak jak należy daltego ja bardzo ostrożnie podchodze do zakupów przez internet i za nimi nie przepadam, ale mam swoich sprawdzonyc sprzedawców wśród roślin, które mnie interesują i mi to wystarczy.
Miałem w tym roku lekkie rozczarowanie z żurawkami. Większośc była bardzo ładna jednak nowości przyszły w wielkości sadzonek dostarczaych na paletach prze vitroflore, a w dośc wysokiej cenie, ale już się rozrosły
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:34, 30 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Nowa rabata super. Masz skarby w ogrodzie, idziesz sobie wykopujesz i powstaje cudo.Sadzonki piękne szkoda że nie mam miejsca na liliowce.


Dziękuje bardzo
Troszke się tego nazbierało przez kilka lat, ale przez to straszny bałagan gatunkowy mam na rabatch. Zawsze było mi troszke szkoda czegoś przesadzać jeżeli było już posadzone. Teraz się nie patyczkuje i biore łopate i od razu przekopuje. Obecnie mam problem bo coraz więcej roślinw doniczkach, a nie ma ich gdzie posadzić
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:40, 30 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Syla napisał(a)


ślicznie .... nie ruszaj ich już .... rozrosną się i nie będzie śladu


Syla napisał(a)


Moja kassandra pomimo przesadzeń w upały również podołała .... teraz zaczyna się mocno wybarwiać w lecie przybrała jaśniejsze barwy - posadzona w nasłonecznionej części ogrodu


Żurawek jednak nie ruszałem nie mam czasu i tłumaczyłem to sobie tak samo... rozrosną się

Tak Kassandra to jedna z moich ulubionych w tym roku, podczas upałów, a rośnie w pełnym słońcu oberwałem może z 5 przyaplonych listków i wyglądała pięknie i zdrowo.
Bardziej martwi mnie to, że dzisiaj podczas sprzątania i zgrabiania trawnika po sadzeniu liliowców, bez wysiłku zerwałem duży placek darni bez korzeni. Dosłownie była w powietrzu, od razu łopatka w dłoń i kopie kopie przesiewam i w ziemi ani jednego robala. Sam nie wiem co o tym myśleć. Zawsze było u nas trochę pędraków, ale nie sprawiały problemów.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Syla 22:44, 30 sie 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
jakaś plaga z tymi robalami w tym roku ....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Luki 13:09, 01 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Specjalni dla Ani ASC
Moje faworytki pod względem oczodajnej czerwieni to trzy nowości
Rio

Paprika

Fire Alarm


Wszystkie rosną w słońcu i nie przypalają się. Jednak zbyt wiele o nich nie moge powiedzieć bo są u mnie pierwszy sezon. Rio ma duże liście i już widać, że będzie tworzyć duże kępy.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies