Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 20:40, 03 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
monteverde napisał(a)
Ten rozchodnik podchodzi mi pod naskalny ale nie jestem pewna http://plantsgallery.blogspot.com/2010/01/sedum-rozchodnik.html


Tak Aniu bardzo dziękuje za rozszyforwanie nazwy rozchodnika
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:42, 03 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Syla napisał(a)
dzięki za fotki ..... uwielbiam oglądać i oglądać .... fantastyczne żurawki ....i wypatrzyłam rozchodnika .... ale już wiem , że nazwy nie znasz. Swoje rozchodniki kupowałam pod nazwą aurea ale one u mnie nie chcą być czerwone


Bardzo dziękuje Rozchodnik już odnalazł nazwe. Mój czerwony był różowy, a biały czerwony, teraz wiem, że lepiej dla pewności kupować podczas kwitnienia
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:42, 03 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
grembosia napisał(a)
Zurawki przecudne!!!


Bardzo dziękuje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:49, 03 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ciągle jestem zabiegany czasu jak na lekarstwo, ale udało mi się dzisiaj zrobić ponad 50 sadzonek żurawek i jeszcze troszke rozsadzania przede mną. Kilkanaście żurawek trzeba przemiksować kolorami bo mi nieodpowiadają. Fotek niestety nie mam zrobie jutro
I roślinka o któą było kilka pytań rozszyfrowana przez Anie

Sedum cauticola - Rozchodnik naskalny


____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
monteverde 23:30, 03 wrz 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kindzia 09:21, 04 wrz 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ten podział żurawek mnie interesuje...dzieliłam swoje niedawno. Nie wiedziałam, że to tak "siłowo" się robi...oderwało mi się kilka bez korzonków, ale serduszka miały...przyjmą się? Bez ukorzeniacza sadziłam

I jak długo trzeba czekać, aby stwierdzić, że się przyjęły?

Pozdrowionka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Luki 10:08, 04 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kindzia napisał(a)
Ten podział żurawek mnie interesuje...dzieliłam swoje niedawno. Nie wiedziałam, że to tak "siłowo" się robi...oderwało mi się kilka bez korzonków, ale serduszka miały...przyjmą się? Bez ukorzeniacza sadziłam

I jak długo trzeba czekać, aby stwierdzić, że się przyjęły?

Pozdrowionka


Kiedyś to też tak delikatnie robiłem, żeby czasem czegoś nie uszkodzić Teraz się nie patyczkuje wyrywam całą żurawe z ziemi i odrywam tyle, aby kępa nadal w miare się prezentowała. Część ma korzonki, a częśc nie ma. Wszystko wsadzam i wszystko się przyjmuje. Ukorzeniacz raz stosuje, a raz nie. Czy sadzonki się ukorzeniły widać gdy roślinki zaczną wypuszczać nowe listki, jest to oznaka, że już mają młode korzonki, trwa to ok miesiąca. Żurawki, któe oderwały się z małymi korzonkami zaczną rosnąć szybciej.
Na prawde przy rozmnażaniu żurawek nie ma się co obawiać bo są to bardzo wdzięczne byliny do tego typu praktyk
Do tej pory straciłem może 5 ukorzenianych żurawek na jakieś 200, a to tylko dlatego, że zostały za mocno zadołowane na zime i stały w wodzie całą wiosne
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kindzia 09:04, 05 wrz 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Dzięki Łukasz Pierwszy raz je dzieliłam. Miesiąc mówisz? To jeszcze czekam na rezultat
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
malgorzata_s... 12:13, 05 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Bałagan gatunkowy to u mnie będzie zawsze bo kocham różnorodność. Podziwiam jednak u Ciebie konsekwencję. Jest super ogrodowiskowo zgodnie z przykazaniami Szefowej. Pozdrawiam. A, jeszcze pytanko. Czy żurawkom można te kwiatostany wycinać zawsze nawet jak dopiero się pojawiają. Przyznam że kupiłam takie z wysokimi i mnie denerwują.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AgnieszkaW 12:20, 05 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jakie piękne okazy żurawek i rozchodników nam pokazujesz. Rabata "ogrodowiskowa' niczego sobie Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies