Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

malgorzata_s... 09:32, 22 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
No i proszę jałowiec wywalony. Mówiłam jak coś wnerwia to wypad. Teraz masz tyle miejsca. Żurawki jak połączysz to super będzie. Już chcę to zobaczyć.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Luki 10:01, 22 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
asc napisał(a)
Łukasz.. dobra decyzja i dobra robota... bu.... też mam... czym więcej robię tym większy..
Koło dużej kuli posadź kiedy małą .. i dziury nie będzie i będzie fajnie
Połączenie żurawek też będzie korzystne dla rabaty..
Mi się teraz bardzo podoba...


Co to ogrodowisko robi z człowiekiem miałem w zeszłym roku już nic nie zminiać tylko dosadzić kilka rzeczy
Teraz to chcę połowe rabat przekopywać, ale nie rozpaczam z tego powodu, no może jedynie pomarudzić moge na brak czasu i małą dostępnośc roślin, które bym chciał
Dziura będzie podsadzona mniejszym bukszpanem, lub posadze jakiegoś 'zasłaniacza'
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:04, 22 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bogdzia napisał(a)
Szybko się uwinąles z tym jałowcem . Mnie sie nawet podobała ale faktycznie był już za duży i bukszana za mocno zarastał a bukszpan wielki i piękny i ekspozycja mu dobra potrzebna. Fajnie teray jest. Pozdrówka.


Mam jeszcze jednego jałowca tej samej wielkości. Niestety ten, który został usunięty za bardzo wchodził na wjazd i często przy ciasnym wyjeździe z garażu ktoś po prostu rysował lakier. Dalsze podciananie nie dawało efektów bo tylko odsłaniało brązowy środek. Teraz się ciesze, że go nie ma i mam nowe miejsce na rośliny.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:08, 22 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Welka napisał(a)
Luki, masz u siebie żurawkę Apricot? Zamówiłam sobie i chciałabym na słoneczku posadzić, a nie wiem czy da radę?
Połączone fale żurawkowe będą pięknie wyglądały )
Pozdrawiam


Żurawka Apricot to nowośc na 2014 rok od hodowcy Thierry Delabroye. Niestety nie mam 'jeszcze' tej odmiany i właśnie widzę, że jest już dostęona w Polsce. Mimo wszytsko myśle, że ta kolorystyka poradzi sobie w słońcu przy wilgotnym podłożu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:10, 22 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
malgorzata_szewczyk napisał(a)
No i proszę jałowiec wywalony. Mówiłam jak coś wnerwia to wypad. Teraz masz tyle miejsca. Żurawki jak połączysz to super będzie. Już chcę to zobaczyć.

Jestem bardzo zadowolony z tego wywalania Fala żurawkowa połączy się bardzo szybko.
Niedawno nie miałem miejsca na nowe żurawki, a teraz chyba będę mogł znowu powiększać kolekcje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
leon60 10:38, 22 wrz 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Dobra robota Łukaszu
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Madzenka 11:07, 22 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)

Cieszy mnie to bardzo, że mimo bałąganu i braku nasadzeń się podoba. No okaz ma już swoje latka spokojnie 15 będzie mieć i jest rodzicem kilku innych kulek w ogrodzie
Mam już pewien zamysł roślinny na rabate. Hortensja, miskanty carexy, rozchodniki, liliowce, jeszcze jedna kula bukszpanowa. Teraz pozostaje pytanie co z tego wybrać i jak posadzić żeby było ładnie


Lilowce może nie bo znów zagłuszą rabatę. Małą kulkę posadziłabym przy wielkim aby wyglądało jakby sie rozmnożył przez pączkowanie a nawet dwie mniejsze kulki
Miskant morning light ze swoim niebieskim kolorem byłby cudowny i duuuuuuużo zurawek
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agatanowa 23:19, 22 wrz 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Luki, ale u Ciebie się dzieje! Gratuluję zmian na lepsze i wielu nowych pomysłów

Luki, gdzie kupić liliowce?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
polinka 07:28, 23 wrz 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dobry pomysł z tym jałowcem I ile miejsca na nowe żurawki
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Luki 11:33, 23 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
agatanowa napisał(a)
Luki, ale u Ciebie się dzieje! Gratuluję zmian na lepsze i wielu nowych pomysłów

Luki, gdzie kupić liliowce?


Dziękuje bardzo Zmian było by więcej gdyby nie brzydka pogoda i brak czasu.
Ja liliowce kupuje u kolekcjonera, który ma oferte tylko dwa razy w roku, wczesną wiosną i latem. Teraz jest już za późno. Jednak są to pojedyńcze sadzonki odmian w więkoszości niedostęonych w szkółkach. Jeżeli chciałabyś większe kępy to chyba pozostaje poszukać w szkólkach. Na sklepy internetowe trzeba uwarzać bo sadzonki mogą być mikroskopijne i zakwitnąc dopiero po kilku latach. Może zapytaj Ani asc gdzie kupowała liliowce bo ma ich mnóstwo
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies