Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 10:20, 21 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Łukasz właśnie przejazdem jestem w Kaletach. W lasach tutejszych najazd jakiś. Czyżby wysyp grzybków był.?


Jak miło Zapewne przejeżdzałaś obok mojgo domu Tak w naszych lasach sporo grzybków, z całego ślaska na grzybobranie przyjeżdzają. Moja ciocia będąc wczoraj na grzybach zebrała 2 koszyki w tym mnóstwo prawdziwków. Spotkała w lesie rodzine z Zabrza i kogoś z Katowic
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:27, 21 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzena2007 napisał(a)
Aha na przesadzanie bukszpana idelany czas, działaj, zobaczysz jakiego powera dostaniesz . Ja nawet stare bukszpany przesadzam bez jakiejkolwiek szkody.


Marzena2007 napisał(a)
Łukasz przybywaj na plantację bukszpanów wrocławskich po 10 zł za szt. Wszystkie moje kulki 25-30 i kwadraty są z nich wykonane.


Zaproszenia ze wschodu i z zachodu na bukszpany bardzo mi miło.
Jak to mówią najciemniej pod latarnią. Wczoraj w miejscowym nadleśnictwie znalazłem bukszpany za 6 zł nie są to wielkoludy tylko małe krzaczki najwyżej 3 letnie, ale są bardzo zróżnicowane i nadają się na różne formy. Zrobiłem sobie zapas i zobaczymy co wyjdzie z moich pomysłów za 2-3 lata. Planuje zrobić kilka ciekawych form. Na wrocławską plantacje mimo wszystko z chęcią bym zawitał
Deszcz nie pada, więc dzisiaj będę działać tylko mam mały problem bo ostatnio złamałem 2 szpadle Będę musiał coś wymyślić bo szkoda czasu na wyjazdy dzisiaj
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Madzenka 11:02, 21 wrz 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Agania 17:18, 21 wrz 2013


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Luki, trzymam kciuki, za twoje metamorfozy, pociesz się, że w Małopolsce w ogóle nie ma szkółki plantacyjnej z bukszpanami, wrzosy nabyłam przez allegro i się zawiodłam, ja potrzebuję większą ilość i zawsze mi brakuje, po prostu kicha. To są małe potknięcia, puszczaj pnącza na ten mur, wsadzaj miskanty na tło i żongluj kulkami, trzymaj się
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Luki 20:36, 21 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Akcja Jałowiec Out przeprowadzona pomyślnie
To już zdjęcia historyczne. Krzaczek nawet nie wygląda na takiego wielkoluda jakim się okazał.


Zaczęła się walka, która w sumie trwała pół minuty. Elektryczny 'lisi ogon i po sprawie

Troszke mnie teraz plecy bolą jak spadł na mnie ten krzaczor, zabawnie musiałem wyglądać leżąc z jałowcem na sobie
I pamiątkowe zdjęcie z 'krzaczkiem'
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:46, 21 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Niestety ukazało się to czego najbardziej się obawiałem

Z drugiej strony bardzo ładnie.

Trzeba było wkroczyć w akcje przesadzania bukszpanu, dwa pręty fi20, szpadel....... za mało
Po póltorej godzinie walki już chciałem przypinać pasy i wyrywać samochodem
Przyszedł tata z pomocą i razem daliśmy rade wyrwać z ziemi buksika.
Później poszło już łatwo, obrót o 60 stopni przesunięcie bardziej pod płot i gotowe

Po wyrwie w krzewie nie ma śladu, no może troszke stracił kształt przez szarpanie w każdą strone

Tą małą dziure z dołu pomijamy i uznaje, że nie widze najwyżej podsadze jakimś bukszpanem.

Na bałagan pozostawiony proszę nie zwracać uwagi.

Teraz pozostaje zaplanować nasadzenia i zakrywać ogrodzenie winobluszczem. Jestem bardzo zadowolony z pozbycia się jałowca
Pierwszym działaniem będzie połączenie dwóch fal żurawek
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:49, 21 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agania napisał(a)
Luki, trzymam kciuki, za twoje metamorfozy, pociesz się, że w Małopolsce w ogóle nie ma szkółki plantacyjnej z bukszpanami, wrzosy nabyłam przez allegro i się zawiodłam, ja potrzebuję większą ilość i zawsze mi brakuje, po prostu kicha. To są małe potknięcia, puszczaj pnącza na ten mur, wsadzaj miskanty na tło i żongluj kulkami, trzymaj się


Niestety nie zawsze mieszkamy tam gdzie rośliny, które chcemy Ja też nie przepadam za zakupami roślin przez internet, ale czasem to konieczne.
Pierwszy krok do metamorfozy poczyniony, teraz planować kolejne Z miskantami zaryzykuje teraz, o ile uda mi się gdzieś kupić. Mocno osłonie na zime i może się uda.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gabrysia_ 20:49, 21 wrz 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ale akcja i zyskałeś nowe miejsce
...sprytnie wymyśliłeś z bukszpanem
____________________
Kondzio 21:06, 21 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
no nie źle to wyszło ale rezultat świetny gratulację hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
elzbieta_g 21:10, 21 wrz 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Witam i pozdrawiam! Twój ogród zwiedziłam i od dziś zakochałam się w żurawkach, boskie u Ciebie!
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies