Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Porządkowanie Nieuporządkowanego

Pokaż wątki Pokaż posty

Porządkowanie Nieuporządkowanego

AniaKam 09:33, 07 lip 2013

Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 26
Witaj Danusiu, dziękuję, pobrałam, zainstalowałam, będę używać!!

____________________
Porządkowanie nieuporządkowanego Bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu - wszelkie pomysły / uwagi / sugestie mile widziane! AniaKam
AniaKam 23:25, 07 lip 2013

Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 26
Się wzięłam dziś do roboty

Zależy mi na utworzeniu ściany roślin tutaj

od strony sąsiada, przed sąsiadem jest jeszcze zachwaszczony wjazd na całkiem czyjąś inną posesję w tzw. drugiej linii zabudowy. Stamtąd mi się wszystko "niesie" na mój ogród, bo stamtąd są wiatry

Jednocześnie w glebie leci kabel, trochę boję sie sadzić tam wielkie drzewa. Odważyłam się na dwa serby, dalej idę w cisy, pęcherznice (które kiedyś wyrzucę, jak cisy dorosną), i różę (na razie okrywowa, bo taką mam - spodobała mi się w sklepie) - a może powinna być parkowa?

Od zeszłego roku w tych samych dołkach miałam cisy bacata Elegantissima, dziś je wysadziłam od strony ulicy, między kasztanowca czerwonego, a jodłę kalifornijską (tam miałam 2 metry gdzie leci wodociąg, kanaliza, itp, i tez między kszatanowcem a jodłą chcę sadzić tylko krzewy - więc te elegantissimy wydaje mi się, pasują - i kolorem, i wielkością. Z ziemią gorzej, po przy ulicy wszystko "wyjadły" mirabelki i mam wrażenie że teraz jest tam piasek - czy to możliwe? Ze tak wyjałowiły glebę?

Dobrze, dość gadania wklejam zdjątka


Teraz jeszcze są tu tawuła van Houtta (chyba bo to nie ja kupowałam) i dwie trawy - zebrinus i coś jeszcze, też chyba miskant wysoki, jakiś różowawy, ale jeszcze nie kwitł. I chyba je stamtąd wysadzę, tylko nie wiem dokąd Ah, i bukszpan tez jest tu tylko "tymczasowo", i ostatnia Elegantissima też...

Samą obwódkę wokół tej wysuniętej części ("fali") planuję z trzmieliny fortunei, tej z białym kolorem, mam jej sporo do "zużycia" rozsianej po ogrodzie
Czy proponujecie coś jeszcze?




A tutaj jodła wsadzona w zeszłym roku, cisy elegantissimy dziś tu przesadzone i dalej jaśminowiec (kiedyś chyba stąd wyleci, ale to za parę latek ) oraz (niewidoczny) kasztanowiec czerwony, przy samej skrzynce na listy i furtce...
Myślę, że może będę te cisy ciąć w stożek. Ah, derenie białe sibirica tu przy ulicy są tu "od rzeczy" - dobrze, że niewyraźnie je widać! I jeden planuję przesadzić między stare cisy z poprzednich zdjęć (pierwszego i druiego w tym poscie) a nowe cisy hicksii - będzie ok?
A teraz pytanie zasadnicze: ta nowa rabata to : pęcherznice (na pierwsze 3-4 lata), cisy hicksii, róża, trzmielina biała. I co do tego pasuje ciekawego?
____________________
Porządkowanie nieuporządkowanego Bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu - wszelkie pomysły / uwagi / sugestie mile widziane! AniaKam
AniaKam 21:18, 08 lip 2013

Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 26
Wklejam wstępny plan tej rabaty - pęcherznice, serby i hicksii już posadzone. Co dalej - nie bardzo mam pomysł...

____________________
Porządkowanie nieuporządkowanego Bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu - wszelkie pomysły / uwagi / sugestie mile widziane! AniaKam
Rench 00:26, 10 lip 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Wpadłam i ja z wizytą Kawał roboty odwaliłaś już
Z fachowcami ogrodowiskowymi napewno będzie świetnie wyglądało wszystko.
Teraz dziewczyny wklejają dużo fotek,podgladaj,szukaj inspiracji
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Madzenka 06:59, 10 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wpadłam aby zazapnaczyć wątek i zaopiekować się Tobą Odezwę się wieczorem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
polinka 07:06, 10 lip 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ładna, duża działeczka. Jak już Madżenka zaoferowała opiekę to możesz być spokojna Będzie cudnie
Pozdrawiam porannie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polichlorek 08:16, 10 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
Marzena2007 napisał(a)
Wpadłam aby zazapnaczyć wątek i zaopiekować się Tobą Odezwę się wieczorem


oj, jak Madżen się Tobą będzie opiekować... to Twój ogród będzie NIESAMOWITY!!
na pewno będę go obserwować i już nie mogę się do czekać
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
16:52, 10 lip 2013
No i widzisz Aniu, masz już swojego duszka opiekuńczego ale całej CI Marzeny nie oddam bo ona już moja trochę No dobra się podzielę, nie wiem czy jest jej na tyle aby na nas dwie się podzielić ale jak ją znam a znam ją...hhmmmmm...... już prawie dobrze to da radę
AniaKam 21:49, 10 lip 2013

Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 26
Marzena2007 napisał(a)
Wpadłam aby zazapnaczyć wątek i zaopiekować się Tobą Odezwę się wieczorem


Super, już bardzo się cieszę! Przed chwilą wróciłam z delegacji, i pierwszym krokiem były odwiedziny w Twoim ogrodzie - jestem pod ogromnym wrażeniem efektu, i tempa...

Reniu, Polinko, Alu, Elu - dziękuję za wsparcie i dobre słowo
____________________
Porządkowanie nieuporządkowanego Bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu - wszelkie pomysły / uwagi / sugestie mile widziane! AniaKam
AniaKam 18:45, 11 lip 2013

Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 26
Zrobiłam plan obejmujący większy kawałek - z rabatą - szpalerem długości 20 metrów wzdłuż płotu od ulicy:


____________________
Porządkowanie nieuporządkowanego Bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu - wszelkie pomysły / uwagi / sugestie mile widziane! AniaKam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies