Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Porządkowanie Nieuporządkowanego

Pokaż wątki Pokaż posty

Porządkowanie Nieuporządkowanego

Madzenka 22:22, 11 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aniu nie przeceniaj mnie. Ja stworzyłam swój ogród wg projektu architekta krajobrazu. Teraz sporo przesadzam i kombinuję ale ogród to pomysł projektantki.
Widzę, źe idziesz w dobrym kierunku, tzn sadzisz już grupami. Bo misz masz w ogrodzie wprowadzają pojedyncze nasadzenia. Musiałbym odszukać dekalog Danusi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 22:25, 11 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dekalog ogrodnika wg Danusi

1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AniaKam 22:48, 11 lip 2013

Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 26
Dziękuję Marzenko
Z dekalogu (już się gdzieś na Ogrodowisku na niego natknęłam ) najtrudniejsza jest dla mnie lista gatunków. Sporo roślin już znam (bo mam, albo bo czytałam o nich), najgorzej jest z bylinami i małymi krzewami. I siódmy punkt - o kupowaniu niezawodnych roślin - również się dla mnie do tego sprowadza. Bo nie wiem zupelnie, które byliny są "niezawodne" - przynajmniej na mojej glinie - choć ją "rozluźniam" torfem miejscowo (w dołkach) - mam nadzieję, że dobrze robię... Dlatego właśnie na tym etapie "stoi" u mnie proces decyzyjny...

A z projektem to było tak...MAM projekt. Część tylna powstała zgodnie z nim. W części przedniej - zachowałam (prawie) kształt rabat i korzystam (w 50%) z listy gatunków. Natomiast nie mogłam tego projektu wdrożyć - po pierwsze okazało się, że duże drzewa są zaprojektowane na rurach wodnych i kanalizacyjnych - nie mam tyle odwagi, by je tam posadzić. Po drugie, największe i szybko rosnące (dwie jodły kalifornijskie po dwu stronach ogrodu, po przekątnej -> ktoś mi tłumaczył, że tworzą tzw. "bramę" - zaprojektowano dokładnie pod linią energetyczną). W związku z tym cała idea "legła w gruzach". A potem się okazało, że firma zamknęła działalność no i zaczęłam kombinować sama. Teraz mam niby z nimi kontakt, ale już nie mam tego przekonania... Choć tył naprawdę uważam, wyszedł cudnie.
Może zresztą pokaże parę fortek w okresie kwitnienia

____________________
Porządkowanie nieuporządkowanego Bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu - wszelkie pomysły / uwagi / sugestie mile widziane! AniaKam
AniaKam 23:19, 11 lip 2013

Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 26
Wrzucam jeszcze pare zdjątek z tegorocznej wiosny...







Jedno się, cholercia, przewraca, nie wiedzieć czemu

____________________
Porządkowanie nieuporządkowanego Bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu - wszelkie pomysły / uwagi / sugestie mile widziane! AniaKam
polichlorek 10:09, 12 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
Marzena2007 napisał(a)
Dekalog ogrodnika wg Danusi
1. Konsekwencja w kolorystyce
2. Ograniczona ilość gatunków
3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach
4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj
5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu
6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu
7. Niezawodne rośliny kupuj
8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj
9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego
10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi


Dekalog - ŚWIETNY!!!!
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
bella80 16:41, 25 kwi 2016

Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 1
Witam, własnie zakupiłam dom z dużym ogrodem do którego niestety ale będzie potrzebna mi pomoc, znajomi polecili mi firmę Exclean zerkając na cennik http://www.exclean.pl/cennik/ wydaje się ok, czy może ktoś tez korzystał z tej firmy. Pozdrawiam
olusia7611 08:04, 22 wrz 2016


Dołączył: 21 wrz 2016
Posty: 7
Te jasnozielone kulki, tuż przy ścieżce, co to?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies